اشتراک گذاری

تعمیر برد تیکان تلویزیون سونی

برد تیکان تلویزیون سونی نیز مانند دیگر تلویزیون ها قطعه ای بسیار مهم بوده که عملکرد صحیح آن تاثیر مستقیمی روی نمایش بدون ایراد تصویر روی صفحه دارد. این قطعه ارتباط دهنده بین مین برد و پنل بوده و هرگونه مشکلی در آن موجب اختلال در تصویر نمایش داده شده روی صفحه تلویزیون می شود.

این قطعه وظیفه پردازش تصویر ارسال شده از مین برد و سپس انتقال آن به پنل را بر عهده دارد، به عبارتی پردازش رنگ، روشنایی و دیگر موارد تصویر خروجی بر عهده برد تیکان می باشد. در ادامه توسط نمایندگی سونی به شما می گوییم که روند تعمیر برد تیکان تلویزیون سونی و عیب یابی این قطعه چگونه است.

تعمیر برد تیکان تلویزیون سونی

اگر میخوایی با نحوه تعویض تیونر تلویزیون سونی 👉 آشنا بشی این مقاله رو از دست نده

تعویض یا تعمیر برد تیکان تلویزیون سونی

در مواردی که آسیب وارد شده به برد تی کان کم باشد، امکان تعمیر این قطعه وجود دارد. اما در مواردی ممکن است مشکل ایجاد شده در این قطعه آنقدر زیاد باشد که تعمیر برد تی کان تلویزیون سونی امکان پذیر نباشد یا از نظر هزینه توجیهی نداشته باشد. در این گونه موارد این قطعه باید با یک قطعه نو تعویض شود.

در مورد تعمیر برد تیکان تلویزیون سونی باید توجه داشته باشید که این مورد امری بسیار تخصصی بوده و نیازمند ابزارآلات و مهارت خاصی می باشد و در صورتی که توسط فردی ناآشنا و غیر ماهر انجام شود ممکن است به آسیب های بیشتر و صرف هزینه های بیشتر منجر شود. از طرفی نیز در صورتی که راهکار پیشنهادی تعویض برد تیکان باشد باید حتما از اصل بودن و کیفیت بالای قطعه اطمینان حاصل کنید.

تعویض برد تیکان تلویزیون سونی

 نشانه های خرابی برد تی کان تلویزیون

تا این جا در مورد نحوه تعمیر برد تی کان تلویزیون sony صحبت کردیم. اما ممکن است این سوال برای شما پیش آمده باشد که از کجا متوجه شویم که برد تیکان دچار مشکل شده است؟ از آن جا که برد تیکان ارتباط مستقیمی با پنل تلویزیون دارد می توان نتیجه گرفت که آسیب به این قطعه بر روی خروجی نهایی تصویر تاثیر بگذارد. یکی از نشانه هایی که می تواند خبر از خرابی برد تیکان تلویزیون بدهد قطع شدن ناگهانی تصویر است. مورد بعدی سفید شدن صفحه تلویزیون است. زنگ خطر بعدی می تواند دوتایی شدن تصویر یا وجود خطوط عمودی و افقی در تصویر باشد.

درست است که این موارد می توانند ناشی از خرابی برد تیکان باشند اما باید توجه داشته باشید که این اختلالات ممکن است ناشی از موارد دیگری نیز باشند و صرف مشاهده هر یک از این مشکلات در تصویر نمی تواند به شما اطمینان 100 درصد بدهد که برد تیکان دچار ایراد شده است. بنابراین همیشه هم نیاز به تعمیر برد تیکان تلویزیون سونی نیست و تشخیص قطعی منشا خرابی تنها با باز کردن پشت دستگاه و بررسی دقیق امکان پذیر است.

اینو بخون حتما به کارت میاد : خاموش شدن ناگهانی تلویزیون سونی

پیشگیری از خرابی برد T Con تلویزیون

با وجود آن که برد تیکان جزو قطعات حساس در تلویزیون است، اما رعایت یک سری نکات می تواند به عمر بیشتر آن، احتمال آسیب کمتر و در نتیجه عدم نیاز به تعمیر برد تیکان تلویزیون سونی و یا هر برند دیگری منجر شود. مثلا باید توجه کنید که این قطعه الکترونیکی بوده و باید در مقابل نوسانات برق محافظت شود. یکی از بهترین و مطمئن ترین راهها برای کم کردن اثر نوسانات برق بر روی دستگاه های الکترونیکی، استفاده از یک محافظ دقیق، قوی و با کیفیت است.

مورد بعدی که می تواند باعث بروز اختلال در این قطعه و در نتیجه نیاز به تعمیر برد تی کان تلویزیون sony شود، نفوذ آب و دیگر مایعات به آن است. لازم به ذکر است که در این مورد حتی قطرات بسیار کوچک مایع شیشه پاک کن نیز می تواند برد تیکان را دچار مشکل کند. بنابراین در هنگام تمیز کردن تلویزیون دقت داشته باشید که به هیچ عنوان مایع شیشه پاک کن را به صورت مستقیم روی تلویزیون اسپری نکنید. به این ترتیب می توانید تا حد زیادی از نیاز به تعمیر برد تیکان تلویزیون سونی پیشگیری کنید.

4/5(3 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید