اشتراک گذاری

علت سیاه شدن صفحه تلویزیون سونی

سیاه شدن صفحه ی تلویزیون سونی مشکلی است که اغلب کاربران با آن مواجه می شوند. برای درک بهتر شما عزیزان از علت مشکل مقاله ای را گردآوری کرده ایم. تلویزیون ها دارای قطعات بسیار آسیب پذیری مثل پنل، بک لایت و… می باشد. بد نیست بدانید کوچکترین ضربه و آسیب به هر قسمت تلویزیون می تواند منجر به بروز اختلال در کارکرد آن بشود.

عواملی مثل وجود رطوبت در محیط، ضربه خوردگی تلویزیون، نفوذ مایعات به داخل آن و همچنین نوسانات جریان برق بر اختلالات این دستگاه به شدت اثرگذارند. مشکل سیاه شدن صفحه ی تلویزیون سونی معمولا به دلیل اختلال در بک لایت یا پیکسل ها و یا پنل می باشد.

سیاه شدن صفحه ی تلویزیون

برای رفع مشکل سیاه شدن صفحه ی تلویزیون لازم است به واحد تعمیرات تلویزیون مراجعه کرده و تمام عیوب دستگاه خود را برطرف کنید. هرگونه دست کاری و عیب یابی غلط آسیب های وارد شده به این دستگاه را بیشتر خواهد کرد. برای آشنایی بیشتر با دلایل سیاه شدن صفحه ی تلویزیون مقاله ی زیر را مطالعه فرمایید.

دلایل سیاه شدن صفحه ی تلویزیون سونی

دلایل سیاه شدن صفحه ی تلویزیون مربوط به پنل، بک لایت و پیکسل می باشد. در ادامه ی این مطلب به بررسی جزئی این دلایل می پردازیم:

خرابی بک لایت

خرابی بک لایت اصلی ترین علت سیاه شدن صفحه ی تلویزیون سونی می باشد. بک لایت لامپ های کوچک زیر صفحه نمایش است که روشنی صفحه ی تلویزیون به دلیل کارکرد این لامپ ها است. این بک لایت ها اگر در چند قسمت تلویزیون دچار آسیب دیدگی بشوند شما با نقاط و لک های سیا بر روی صفحه مواجه خواهید شد.

لازم به ذکر است که خرابی این بک لایت ها به یکدیگر قابل سرایت است . بنا براین در صورت مشاهده ی این نقاط سیاه حتما به نمایندگی رسمی سونی مراجعه کرده و از خرابی های بعدی دستگاه خود جلوگیری کنید.

خرابی پنل

آسیب دیدگی بخش های ماژور یا لیکوئید منجر به اختلال سیاه شدن صفحه ی نمایش می شود. پنل تلویزیون یکی از قسمت های حساس این دستگاه می باشد و هرگونه آسیب دیدگی در آن منجر به عدم عملکرد صحیح دستگاه خواهد شد. به طور کلی آسیب هایی مثل شکستگی پنل، سوختن پنل، نفوذ مایعات به آن اجازه عملکرد درست را به دستگاه نمی دهند.

به یاد داشته باشید پنل های تلویزیون دارای عمر نسبتا کوتاهی هستند و تعمیرات آن ها تا جایی ممکن است که آسیب جدی ندیده باشند. در سایر موارد راهی به جز تعویض پنل نخواهید داشت که این کار تنها از عهده ی نمایندگی رسمی سونی و تیم متخصص آن بر می آید.

پیکسل سوختگی

پیکس یا پیکسل های صفحه نمایش توسط ترانزیستور کنترل می شوند. خرابی این پیکسل ها و سوختگی آن ها منجر به سیاه شدن صفحه نمایش تلویزیون می شود. به یاد داشته باشید پیکسل های سوخته به هیچ عنوان قابل تعمیر نیستند و تنها باید آن ها را تعویض کنید. تعویض این پیکسل ها باید توسط کارشناسان زبده و متخصصان انجام شود. هرگونه اختلال برای تلویزیون های سونی باعث عدم عملکرد درست این دستگاه می شود.

تعمیرات لوازم خانگی سونی

تعمیرات لوازم خانگی سونی از دیگر سرویس هایی است که در این نمایندگی ارائه می شود. اگر هر یک از لوازم خانگی ذکر شده دچار آسیب شد بهترین انتخاب مراجعه به نمایندگی رسمی سونی می باشد. تمام لوازم خانگی سونی در این واحد قابل تعمیر می باشد.

اگر دستگاه شما نیاز به تعویض قطعات داشته باشد تعمیرکاران ما آن را با قطعه ی اورجینال جایگزین خواهد کرد. لازم به ذکر است که تعویض قطعات تنها با اطلاع مشتری صورت می گیرد. برای دریافت تمام سرویس های ارائه شده در واحد تعمیرات لوازم خانگی به نمایندگی رسمی سونی مراجعه کنید.

تعمیرات سونی

تعمیرات سونی متشکل از واحد هایی جداگانه است. بهره مندی از کارشناسان و کادر فنی مجرب این اطمینان را به کاربران می دهد که تعمیرات این مرکز به صورت کاملا تخصصی ارائه می شود. مجهز بودن این واحد به مدرن ترین تجهیزات ارائه ی خدمات در سطح عالی را برای کاربران فراهم کرده است.

لازم به ذکر است که تمام تولیدات این کمپانی در این مرکز قابل ترمیم و تعمیر است. قطعات مورد استفاده در این واحد دارای گارانتی اصالت کالا می باشند. تعمیرات سونی برای انواع تولیدات این شرکت ارائه می شود. کاربران می توانند بدون هیچ نگرانی به این واحد مراجعه کرده و از خدمات آن بهره مند شوند.

نمایندگی سونی

نمایندگی سونی با فروش انواع محصولات سونی توانسته است کاربران را از مراجعه به سایر مراکز بی نیاز کند. شعار نمیاندگی سونی تضمین کیفیت و رعایت حقوق مشتریان است که در طی این سالها موفق به عملی کردن این  شعار شده است.  این نمایندگی با بهره مندی از مشاوران نمونه توانسته است گامی بلند در راستای عرضه ی خدمات بهتر بردارد.

همچنین استفاده از متخصصان مجرب و ارائه ی مشاوره در زمینه ی خرید به کاربران این امکان را داده است تا با اطلاع کامل از خصوصیات یک دستگاه به خرید آن اقدام کنند. نمایندگی سونی در بخش های تعمیرات، گارانتی و فروش محصولات خدمات ارائه می کند.

3/5(5 امتیاز)
اشتراک گذاری