اشتراک گذاری

چرا تلویزیون‌ سونی صدا ندارد؟

یکی از مشکلات رایج‌ تلویزیون سونی که اکثر کاربران سونی با آن روبه‌رو می‌شوند، اختلال صوتی در تلویزیون سونی است. یکی از این اختلالات صوتی شامل زمانی است که تلویزیون تصویر دارد اما صدا ندارد. اگر خیلی خوشبینانه به این مسئله نگاه کنیم، احتمال اینکه تنظیمات صدای تلویزیون بهم ریخته باشد وجود دارد. اما گاهی اوقات نیز عوامل سخت‌افزاری موجب قطع صدای تلویزیون سونی می‌شوند. در این صورت تلویزیون سونی به تعمیر نیاز دارد و باید آن را برای تعمیر به مراکزی معتبر و استاندارد سپرد.

یکی از بهترین مراکز جهت تعمیر تلویزیون سونی ، نمایندگی سونی است. این مرکز از کارشناسان و متخصصان خبره‌ای برخوردار است که از پیشرفته‌ترین و به‌روزترین تجهیزات و امکانات جهت تعمیرات تلویزیون سونی استفاده می‌کنند. بنابراین درصورت خرابی تلویزیون سونی خود می‌توانید آن را با اطمینان خاطر به این مرکز بسپارید.

دلایل قطع صدای تلویزیون سونی چیست؟

جدا از کیفیت بالایی که تلویزیون‌های سونی دارند گاهی اوقات به دلیل بروز برخی اختلالات دچار مشکل می‌شوند. یکی از اختلالات تلویزیون سونی که به آن اشاره کردیم قطع شدن صدای آن است. دلایل مختلفی موجب قطع شدن صدای تلویزیون سونی می‌شوند که می‌توان آن‌ها را در دو دسته شامل: بهم ریختن تنظیمات صوتی تلویزیون و خرابی مین برد تلویزیون جمع‌بندی کرد. در ادامه هر یک از دلایل قطع صدای تلویزیون سونی را بررسی خواهیم کرد.

قطع صدای تلویزیون سونی

بهم ریختن تنظیمات صوتی تلویزیون

همانطور که اشاره کردیم در خوشبینانه‌ترین حالت، ممکن است دستکاری‌های ناخواسته موجب بهم ریختن تنظیمات صوتی تلویزیون و بروز اختلال در آن شده باشد. در این صورت می‌توانید تنظیمات صوتی تلویزیون خود را ریست کنید یا تنظیمات آن را در حالت پیش‌فرض (Default) قرار دهید.

درصورتی که قصد دارید تنظیمات مورد نظر خود را بر روی تلویزیون اعمال کنید ابتدا بهتر است زبان آن را به فارسی تغییر دهید تا با آگاهی کامل تنظیمات صوتی تلویزیون را تغییر دهید.

خرابی بلندگوی تلویزیون

آخرین علت بی صدا شدن تلویزیون سونی، خرابی بلندگوی تلویزیون سونی است. درصورتی که مشکلی برای بلندگوی تلویزیون یا سوکت‌های آن ایجاد شده باشد نمی‌توانید صدایی از بلندگوی تلویزیون بشونید.

البته در اکثر مواقع با شنیدن صدای خش خش از بلندگوی تلویزیون یا شنیدن صدای بی‌کیفیت و بم می‌توانید این احتمال را در نظر بگیرید که بلندگوهای تلویزیون شما خراب شده‌اند.

خرابی مین برد تلویزیون

اما همیشه بهم ریختن تنظیمات صوتی دلیل اصلی قطع صدای تلویزیون سونی نیست. گاهی اوقات نیز عوامل سخت‌افزاری مانند خرابی مین برد تلویزیون سونی موجب بروز اختلال صوتی در تلویزیون می‌شود. درواقع مین برد تلویزیون رابطه مستقیمی با قطع صدای تلویزیون سونی دارد چراکه صدای خروجی از تلویزیون توسط مین برد به اسپیکرها منتقل می‌شود. از این‌رو اگر تنظیمات صوتی تلویزیون را ریست کردید یا میزان صدا را کم و زیاد کردید اما باز هم هیچ صدایی از تلویزیون پخش نشد مطمئن باشید که مین برد تلویزیون شما دچار مشکل شده است.

چگونه باید مشکل قطع صدا تلویزیون سونی را برطرف کرد؟

درصورتی که پس از روشن کردن تلویزیون متوجه شدید که تصویر دارد اما صدا ندارد، اولین کاری که باید انجام دهید این است که با ریموت کنترل میزان صدای تلویزیون را افزایش دهید. درصورتی که هیچ صدایی از تلویزیون شنیده نشد به بخش تنظیمات صوتی آن بروید و از گزینه ریست برای بازگرداندن تنظیمات به حالت اول استفاده کنید و پس از آن یک بار تلویزیون را خاموش و روشن کنید درصورتی که باز هم هیچ صدایی از تلویزیون شنیده نشد مطمئن باشید که مین برد آن دچار مشکل شده است و به تعمیر نیاز دارد. البته اگر صدای خش خش یا بم از بلندگوی تلویزیون خارج شد به این معناست که بلندگوی تلویزیون شما دچار مشکل شده است.

تعمیر تلویزیون سونی در محل

یکی از بهترین خدمات نمایندگی سونی ، تعمیر تلویزیون سونی در محل است. از این‌رو هر زمان که تلویزیون شما با مشکل روبه‌رو شد می‌توانید با کارشناسان این مرکز تماس بگیرید تا بلافاصله پس از تماس شما جهت ارائه خدمات تعمیر تلویزیون سونی به محل موردنظر شما اعزام شوند.

4/5(9 امتیاز)
اشتراک گذاری