اشتراک گذاری

صدای تلویزیون با تصویر مطابقت ندارد

ممکن است شما نیز با مشکل عدم هماهنگی صدا و تصویر در تلویزیون مواجه شده باشید. در این حالت صدا و تصویر تلویزیون با زمان بندی نا منظم و با تاخیر به گوش می رسد. در واقع هنگام ادای کلمات، تصویر تلویزیون با صدایی که شنیده می شود، هماهنگی ندارد. بروز این ناسازگاری در تلویزیون دلایلی دارد که در ادامه بیشتر به این مشکل و نحوه رفع آن اشاره می کنیم. در صورتی که صدای تلویزیون کاملا قطع شده یا تلویزیون بی صدا باشد می توانید با متخصصین ما در  نمایندگی تعمیرات تلویزیون سونی در ارتباط باشید.

هماهنگ نبودن صدای تلویزیون با تصویر

مشکل تاخیر در انتقال صدا در تلویزیون

در صورتی که با مشکل تاخیر صدا در تلویزیون مواجه هستید، لازم است دلایل مختلفی را بررسی کنید و یا حتی ناچار به تنظیم دوباره تلویزیون شوید تا مشکل دستگاه شما کاملا رفع گردد. عدم هماهنگی صدا و تصویر در تلویزیون می تواند برای کاربران بسیار آزار دهنده و خسته کننده باشد.

اما شما می توانید ابتدا علت بروز این مشکل را پیدا کرده و سپس برای رفع آن اقدام نمایید. تاخیر در انتقال صدای تلویزیون توسط عوامل گوناگونی ایجاد می گردد. این عوامل شامل جعبه کابل، دستگاه های DVR، گیرنده های ماهواره ها، دستگاه های DVD، پخش کننده های Blu-ray هستند که باید به دقت مورد بررسی قرار بگیرند. برای رفع خطوط عمودی تلویزیون خود این مقاله را مطالعه کنید.

یافتن علت ایجاد عدم هماهنگی صدا و تصویر در تلویزیون

ابتدا باید از وصل بودن صدای تلویزیون مطمئن شوید. در صورتی که همه چیز خوب بود، مجددا اقدام به راه اندازی تلویزیون نمایید. به این ترتیب حدودا 30 ثانیه دستگاه را از برق جدا کرده و سپس دوباره متصل نمایید. اگر با این اقدام مشکل پا بر جا بود، لازم است روش های زیر را دنبال نمایید:

روش اول : Show را مورد بررسی قرار دهید

 به منظور حل مشکل عدم هماهنگی صدا و تصویر در تلویزیون باید ابتدا اقدام به بررسی Show نمایید. چرا که ممکن است برنامه یا فیلم پخش شده مشکل نمایش داشته باشد و صدا دار نباشد. همچنین کیفیت پایین صدا در برنامه یا مشکل تلویزیون نیز می تواند بر این مسئله تاثیرگذار باشد.

روش دوم : سیستم صوتی را همگام سازی کنید

به منظور عیب یابی مشکل تاخیر صدا در تلویزیون می توانید همگام سازی تصویر و صدا در تلویزیون را انجام دهید. با این کار می توانید نا هماهنگی را در تلویزیون رفع کنید. به همین منظور می توانید مراحل زیر را انجام دهید:

  • به منظور باز کردن منو، دکمه صفحه اصلی را از ریموت کنترل تلویزیون بزنید.
  • سپس به قسمت تنظیمات رفته و گزینه Sound را انتخاب کنید.
  • پس از آن گزینه Expert و سپس Audio Delay را انتخاب نمایید.
  • حالا به برنامه پخش کننده ویدئو رفته و اقدام به بررسی صدا کنید.
  • چنانچه با این روش مشکل برطرف نشد، روش بعدی را امتحان کنید.
همگام سازی صدا و تصویر تلویزیون

روش سوم : اقدام به بررسی بلندگو ها کنید

ممکن است عدم هماهنگی صدا و تصویر در تلویزیون به دلیل بروز ایراد در بلندگو های تلویزیون باشد. در این صورت لازم است Wifi و بلوتوث را خاموش کرده و مشکل را بررسی کنید. برای حصول نتیجه بهتر می توانید بلندگو ها را با تلویزیون تنظیم کرده تا به صورت همزمان صدا را پخش نمایند. به همین منظور منوی Soundbar را باز کنید و پس از آن Sound Sync را بزنید. سپس اقدام به پخش مجدد برنامه مورد نظر خود کنید.

اینو بخون حتما به کارت میاد 👈 تعویض تیونر تلویزیون سونی

روش چهارم : تلویزیون خود را به دقت مورد بررسی قرار دهید

در برخی مواقع دلیل مشکل تاخیر صدا در تلویزیون می تواند خود تلویزیون باشد. از این رو می توانید تنظیمات منوی بلندگو های دستگاه را تنظیم کرده و آن را همگام سازی کنید. برای تنظیم مجدد صدا می توانید ابتدا به تنظیمات رفته و سپس به بخش صدا بروید. پس از آن گزینه تنظیم مجدد صدا را انتخاب کنید و آن را بزنید.

روش پنجم : سیستم عامل تلویزیون را آپدیت کنید

در صورتی که هیچ یک از راه حل های فوق جواب نداد، ممکن است مشکل عدم هماهنگی صدا و تصویر در تلویزیون هوشمند از سیستم عامل آن باشد یا سیستم عامل آن به روز نباشد. به این ترتیب لازم است سیستم عامل تلویزیون خود را آپدیت کنید و مشکلات صدای تلویزیون خود را برطرف نمایید.گاهی ممکن است تلویزیون صدا داشته باشد ولی تصویری نمایش داده نشود در اینصورت به شما پیشنهاد میکنیم از طریق شماره های ارائه شده در سایت از متخصصین ما مشاوره دریافت نمایید.

5/5(1 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید