اشتراک گذاری

خطوط عمودی تلویزیون

خطوط عمودی تلویزیون یکی از متداول‌ترین مشکلاتیست که می‌تواند برای هر شخصی به وجود آید. اما علت این مشکل چیست و چگونه باید آن را برطرف کرد؟

در صورتی که خطوط عمودی روی تلویزیون شما به وجود آمده باشد و یا پنل تلویزیون شما آب خورده باشد، خوشبختانه این مشکلات قابل تعمیر است. اما اگر پنل تلویزیون سونی شکسته باشد، هیچ راهی به جز تعویض آن برای شما نمی‌ماند. پس اگر با مشکل خطوط عمودی تلویزیون مواجه شده‌اید، نگران نباشید و این مقاله را دنبال کنید.

خطوط عمودی روی تلویزیون سونی

یکی از مشکلات رایجی که می‌تواند برای هر تلویزیون ال سی دی یا ال ای دی پیش بیاید و تجربه‌ی دیداری شما را مختل کند، ظاهر شدن یکسری خطوط عمودی روی صفحه است. خطوط عمودی تلویزیون به شکل یکسری خط سیاه و سفید و یا حتی به رنگ‌های قرمز، سبز و آبی روی پنل به نمایش درمی‌آیند. فرقی نمی‌کند تعداد آن‌ها چقدر است، همه‌ی آن‌ها از یک منشأ به وجود آمده‌اند.

خطوط عمودی تلویزیون

علت به وجود آمدن خطوط عمودی تلویزیون

علت به وجود آمدن این خطوط عمودی تلویزیون سونی می‌تواند نرم افزاری یا سخت افزاری باشد. این احتمال وجود دارد تلویزیون شما با یک باگ نرم افزاری مواجه شده باشد که باعث به وجود آمدن این خطوط روی نمایشگر شده است. اما در مورد دوم، ممکن است مشکل به خاطر قطع شدن خروجی IC پردازنده تصویر، قطع شدن گرافیت اتصال روی پنل و یا قطع شدن فلت در اتصال به پنل به وجود آمده باشد.

حل مشکل خطوط عمودی تلویزیون سونی

اگر مطمئن هستید که هیچ ضربه‌ای به تلویزیون نخورده و بدون دلیل خطوط عمودی تلویزیون ظاهر شده‌اند، خیلی آرام آن قسمت از صفحه را با انگشت دست خود بفشارید. اگر مشکل حل نشد، آنگاه باید تلویزیونتان را به‌روزرسانی کنید. همانطور که در بالاتر اشاره کردیم، ممکن است مشکل از یک باگ باشد که با به‌روزرسانی سیستم عامل تلویزیون حل می‌شود. در صورت حل نشدن مشکل، باید تلویزیون باز شود و اتصالات داخلی بررسی شود. توصیه می‌کنیم اگر دانش کافی و ابزارآلات مناسبی در اختیار ندارید، به هیچ عنوان خودتان اقدام به باز کردن تلویزیون نکنید؛ چرا که ممکن است منجر به بار آمدن مشکلات بزرگ‌تری شود. نمایندگی تعمیر تلویزیون سونی IHC با بهره‌گیری از متخصصان باتجربه و ابزارآلات مدرن، می‌تواند مشکل خطوط عمودی تلویزیون شما را برطرف کنند.

3.6/5(5 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید