اشتراک گذاری

تعمیر فلت تلویزیون سونی

در این مقاله قصد داریم در مورد تعمیر فلت تلویزیون سونی و نکات جانبی پیرامون آن صحبت کنیم. از آنجا که فلت قطعه ای است که در نمایش تصاویر نقش دارد، آسیب به این بخش موجب بروز اختلال در تصاویر خروجی شده و برای رفع این مساله لازم است که کاربر نسبت به تعمیر فلت تلویزیون سونی اقدام کند. فلت قطعه ای است که از حساسیت بسیار بالایی برخوردار است و از همین رو تعمیر فلت تلویزیون sony جزو خدمات بسیار تخصصی و حساس دسته بندی شده که باید صرفا توسط تکنسین های ماهر و با تجربه انجام شود.

در صورتی که فلت تصویر تلویزیون شما دچار هر گونه آسیب دیدگی شد، می توانید با مراجعه به نمایندگی سونی مرکز سخت افزار ایران از تکنسین های حاضر در این مرکز جهت تعمیر قطعه مورد نظر کمک بخواهید. تکنسین های فنی تعمیر تلویزیون سونی، به صورت تخصصی برای تعمیر انواع ال سی دی، ال ای دی و … این برند آموزش دیده اند و با استفاده از پیشرفته ترین تکنولوژی های روز دنیا در کوتاه ترین زمان ممکن، اقدام به رفع ایراد از دستگاه شما می کنند.

تعمیر فلت تلویزیون سونی

هزینه تعمیر فلت تلویزیون سونی

زمانی که صحبت از تعمیر فلت تصویر تلویزیون به میان می آید، یکی از دغدغه های اصلی کاربران هزینه تعمیر و انجام خدمات است. با توجه به افزایش روزافزون قیمت لوازم خانگی و همچنین قطعات آنها می توان گفت که این نگرانی طبیعی بوده و حق با کاربران است. اما در سوی دیگر تعمیر فلت تلویزیون sony نیز تکنسین ها وجود دارند که معتقدند قیمت دهی بدون بازدید دقیق دستگاه غیر ممکن است.

با توجه به تمامی این صحبت ها می توان گفت که اعلام نرخ تعمیر فلت تلویزیون سونی یا هر برند دیگری، بدون بررسی دقیق و عیب یابی تلویزیون، امری غیر حرفه ای بوده و در بسیاری از موارد این مساله ممکن است موجب تضییع حقوق کاربران شود.

برای روشن تر شدن این مساله باید در نظر بگیرید که برخی اوقات ممکن است ایراد در قطعه دیگری بوده و کاربر به اشتباه تصور کند که فلت تلویزیون دچار مشکل شده و تکنسین نیز در صورت عدم بررسی دستگاه هزینه تعمیر فلت را اعلام می کند؛ در صورتی که ممکن است ایراد از قطعه دیگری بوده باشد و هزینه تعمیر آن بسیار پایین تر از مقدار اعلامی باشد. در مواردی نیز فلت قابل تعمیر بوده و در نتیجه هزینه کمتری نسبت به تعویض آن در پی خواهد داشت.

چه موقع باید نسبت به تعمیر فلت تلویزیون sony اقدام کرد؟

سوالی که پس از خواندن بخش های قبلی ممکن است برای بسیاری از کاربران پیش بیاید، این است که تعمیر فلت تلویزیون سونی در کدام موارد ضروری است. یا به عبارتی از کجا باید متوجه شویم که فلت تلویزیون آسیب دیده است. یکی از اصلی ترین مواردی که می تواند آسیب های جدی به فلت تلویزیون وارد کند، آب خوردگی آن است. آب خوردگی اصطلاحی است که به وارد شدن هرگونه مایعی ( اعم از آب یا مواد پاک کننده) به پین ها اطلاق می شود. فلت از لحاظ شکل ظاهری یک نوار نرم و انعطاف پذیر در پنل بوده و وظیفه انتقال تصاویر از برد آدرس به پنل را بر عهده دارد.

هر تلویزیون عموما از چند فلت در طراحی خود بهره می برد که بر روی هر یک از این فلت ها یک عدد آی سی وجود دارد که پردازش تصاویر را انجام می دهد. از همین رو رطوبت وارد شده به فلت ها موجب تخریب خطوط انتقالی فلت ها می شود که در نهایت به صورت اختلال در تصاویر خروجی نمود پیدا می کند. بنابراین می توان گفت آب خوردگی تلویزیون، یکی از اصلی ترین مواردی است که کاربر را وادار به اقدام برای تعمیر فلت تلویزیون sony می کند.

تعمیر فلت تلویزیون sony در محل

شیوه تعمیر فلت تصویر تلویزیون sony

فلت تلویزیون یکی از قطعاتی است که جزو بخش های گران قیمت دسته بندی شده و می توان گفت که تعمیر آن نیز جزو خدمات پر هزینه است. علاوه بر آن لازم است توجه داشته باشید که تعمیر فلت تلویزیون سونی با چشم غیر مسلح امکان پذیر نبوده و از همین رو تعمیر این قطعه صرفا باید در مراکز مجاز و پیشرفته انجام شود، زیرا در غیر این صورت ممکن است فلت دچار آسیب های بیشتر و غیر قابل جبرانی شود. برای تعمیر فلت تلویزیون sony به لوپ ها و دیگر تجهیزات پیشرفته نیاز است و عدم استفاده از این موارد موجب افت شدید کیفیت خدمات ارائه شده و عدم تعمیر فلت خواهد شد.

تعویض فلت تلویزیون سونی

فلت نسبت به فشار و ضربه حساسیت بالایی دارد. وارد شدن فشار و ضربه می تواند موجب شکستگی فلت شود. در مواردی نیز ممکن است آسیب های وارده به فلت در اثر آب خوردگی تنها محدود به برد آدرس نبوده و آی سی های پردازنده یا خطوط ارتباطی را دچار مشکل کرده باشد.

گاهی نیز ممکن است فلت در اثر عبور جریان زیاد دچار آسیب های شدید شده و به طور کلی عملکرد خود را از دست دهد. در چنین مواردی تعمیر فلت تلویزیون سونی امکان پذیر نبوده و بهترین روش برای رفع اختلال به وجود آمده، تعویض این قطعه است. برای تعویض فلت تلویزیون سونی و دیگر برندها از دستگاهی به نام بندینگ ماشین یا bonding machine که به همین منظور طراحی شده استفاده می شود.

مراحل کلی تعویض فلت به این صورت است که در ابتدا فلت آسیب دیده به کمک دستگاه از تلویزیون خارج شده و پس از آن، فلت جدید در محل فلت قبلی جایگزین شده و با کمک چسب های مخصوص و با تنظیمات میکرومتری در جای خود محکم می شود. توجه داشته باشید که مراحل جزئی تعویض فلت در فلت های تولیدی کارخانه های مختلف، متفاوت بوده و باید طبق روش توضیح داده توسط کارخانه عمل کرد.

تعویض فلت تلویزیون سونی
5/5(1 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید