اشتراک گذاری

لامپ تصویر تلویزیون سونی

لامپ تصویر تلویزیون سونی نور لازم را برای نمایش تصویر در پنل ایجاد می کند. لامپ تصویر در انواع تلویزیون ها وجود دارد و با ایجاد نور لازم در پشت صفحه، تصاویر را با کیفیت و روشنایی مناسبی به نمایش می گذارد. 

به طور کلی لامپ تصویر تلویزیون از اجزای مختلفی تشکیل شده است. یک محفظه شیشه ای خلا که سایر قسمت ها را در بر گرفته است وظیفه محافظت از اجزای درونی لامپ را برعهده دارد. فیلمان بخش دیگری از لامپ تصویر می باشد که با عبور جریان الکتریکی AC یا DC از آن، و سبب گرم شدن کاتد خواهد شد.

لامپ تصویر تلویزیون سونی

آشنایی با لامپ تصویر تلویزیون و عملکرد آن

قسمت های لامپ تصویر الکترون های ساطع شده از کاتد هستند که امکان تشکیل نور را فراهم می کنند. در تلویزیون های ال ای دی و ال سی دی، لامپ تصویر با عنوان بک لایت تلویزیون شناخته می شود که در آن یک صفحه تشکیل شده از لامپ های ال ای دی نور لازم را به صفحه پنل منتقل می کنند.

 بنابراین در صورت خرابی لامپ، با کاهش نور صفحه و یا تاریکی مطلق صفحه نمایش مواجه می شویم. در این شرایط، اگرچه سایر بخش های مرتبط با تصویر کار خود را به درستی انجام می دهند اما به دلیل اینکه نوری برای تابیدن به پنل وجود ندارد در نتیجه تصویری نیز دریافت نمی شود. راه حل مشکل در این شرایط، تعمیر و تعویض لامپ تصویر می باشد.

تعمیر لامپ تصویر تلویزیون سونی

چنانچه قسمت های حیاتی لامپ تصویر آسیب ندیده باشد در این صورت امکان تعمیر آن وجود دارد. قطعات به کار رفته در لامپ تصویر همانند فیلمان، شبکه کنترل یا مدولاتور، کاتد و… قطعاتی حساس و آسیب پذیر هستند که در صورت آسیب دیدن امکان تعمیر آنان به حداقل می رسد. 

به طور کلی تعمیر لامپ تصویر پس از بررسی آن توسط کارشناسان فنی تعمیرات تلویزیون سونی انجام می شود. تعمیر لامپ تصویر تلویزیون سونی یکی از تخصصی ترین اقدامات در تعمیر دستگاه می باشد. توجه داشته باشید در صورتی که هزینه تعمیر لامپ با تعویض آن تفاوت چندانی نداشته باشد در این صورت تکنسین های فنی به شما پیشنهاد می دهند تا لامپ تصویر تعویض شود. این در شرایطی است که لامپ تصویر آسیب جدی دیده باشد و یا اینکه دچار سوختگی شده باشد.

تعویض لامپ تصویر تلویزیون سونی

همانطور که گفتیم، در شرایطی که امکان تعمیر لامپ تصویر وجود نداشته باشد باید این قطعه تعویض شود. اصولاً تعویض لامپ امری به صرفه تر از تعمیر است. معمولاً برای لامپ تصویر یک عمر مشخص تعریف شده است که پس از گذشت این مدت، به تدریج از سطح روشنایی و کیفیت لامپ کاسته می شود و تصویر تلویزیون رفته رفته تاریک ترمی شود.

 بنابراین بهتر است در صورت خرابی این قطعه، یک لامپ جدید را جایگزین آن کرد تا از هزینه های احتمالی در آینده جلوگیری شود. تعویض لامپ تصویر تلویزیون سونی با توجه به نوع و مدل دستگاه انجام شده و پس از باز کردن پنل دستگاه و جدا کردن اتصالات، لامپ تصویر معیوب خارج شده و لامپ جدید با دقت در جای مناسب قرار داده می شود.

تعمیر لامپ تصویر تلویزیون سونی

نمایندگی تعمیر تلویزیون سونی

نه تنها برای تعویض و تعمیر لامپ تصویر تلویزیون خود می توانید به نمایندگی تلویزیون سونی مراجعه کنید بلکه در صورت بروز مشکل در هر بخش از دستگاه کافی است با کارشناسان این مرکز تماس گرفته و خدمات مورد نیاز خود را دریافت کنید. 

این مرکز یکی از مراکز مجهز و پیشرفته در امر تعمیر قطعات تلویزیون بوده و در این زمینه ضمانت نامه کتبی به مشتریان خود ارائه می دهد. تعمیر مین برد ، تعمیر پنل ، تعویض اسپیکر، عیب یابی و تعمیر برد پاور تلویزیون، تعمیر پورت های ورودی و خروجی و تعمیر فلت تلویزیون سونی برخی از خدمات ارائه شده در این مرکز می باشد. همچنین شما می‌توانید تمامی این خدمات را در چارچوب خدمات سرویس در محل دریافت کرده و دستگاه را در محل خود تعمیر نمایید.

4.2/5(6 امتیاز)
اشتراک گذاری