اشتراک گذاری

عیب یابی تلویزیون سونی

مهم ترین فرآیند در تعمیرات تلویزیون سونی عیب یابی دقیق از تلویزیون می باشد. این فرآیند به تعمیر کار و یا کاربر امکان اعمال درست تعمیرات را می دهد. به همین علت عیب یابی مهم ترین بخش در فرآیند تعمیرات به شمار می رود. یکی از قابلیت های خاص تلویزیون های سونی مجهز بودن آن ها به سیستم عیب یابی خودکار می باشد. البته استفاده از سیستم در موارد محدودی امکان پذیر بوده و در سایر موارد لازم است به واحد تعمیرات تخصصی تلویزیون سونی مراجعه کنید.

تلویزیون ها ساختار پیچیده ای دارند و در نتیجه امکان تعمیرات و عیب یابی از آن ها توسط افراد غیر متخصص امکان پذیر نیست. رایج ترین اختلالات در تلویزیون ها عبارتند از قطع شدن صدای تلویزیون، دو نیمه شدن تصویر تلویزیون، وجود نقاط پر نور و کم نور به هنگام نمایش برنامه ها در تلویزیون، خرابی لامپ تصویر تلویزیون، مشکلاتی مرتبط با قطع و یا اتصالی سیم ها و برد های داخلی دستگاه، آسیب دیدگی بک لایت دستگاه و … .

هر یک از این مشکلاتی که ذکر کردیم قبل از آن که به عیب و اختلال بزرگی تبدیل شوند نشانه هایی در دستگاه  بروز می دهند که پیگیری این علائم همراه با عیب یابی تلویزیون سونی تاثیر بسزایی در حفظ سلامت و کیفیت دستگاه خواهد داشت. در این مقاله به بررسی نکات مهم در فرآیند عیب یابی تلویزیون و مراحل آن در عیب یابی خودکار تلویزیون می پردازیم. همراه ما باشید.

عیب یابی تلویزیون سونی

نکات مهم در عیب یابی تلویزیون سونی

قدم اول استفاده از نیروی متخصص و مجرب در تشخیص عیوب دستگاه می باشد. مهندسان و متخصصان زبده به دلیل آشنایی با قطعات و نحوه ی عملکرد ان ها می توانند از طریق علائم موجود برای خرابی دستگاه مشکلات آن را پیدا کرده و به راحتی و در مدت زمانی کوتاه آن را تعمیر کنند. به یاد داشته باشید در صورتی که علت اختلال به وجود آمده به درستی شناسایی نشود،   تعمیرات بی نتیجه بوده و مشکلات در دستگاه همچنان پایدار خواهد بود.

استفاده از ابزارآلات و دستگاه های دقیق جهت عیب یابی و تست قطعات نیز از اهمیت بالایی برخوردارند. در مواردی تعمیر کاران برای اطمینان از آسیب دیدگی و یا سلامت قطعات تلویزیون لازم است از طریق دستگاه ها و یا ابزارآلاتی مشخص آن ها را تست کنند. در صورتی که این ابزار کارایی و کیفیت لازم را نداشته باشد عیب یابی تلویزیون سونی به درستی انجام نخواهد شد.

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید تلویزیون سونی ، تجربه لذت خرید مطمئن

چگونگی عیب یابی تلویزیون سونی

همان طور که پیش تر اشاره کردیم تلویزیون های سونی از سیستم عیب یابی هوشمند و یا خودکار بهره مند هستند. وجود مشکل در تلویزیون سونی از طریق چشمک زدن چراغ جلوی آن به کاربر اعلام می شود. در صورتی که نسبت به چشمک زدن چراغ تلویزیون سونی بی تفاوت باشید مشکلات بیشتری برای دستگاه شما به وجود خواهد آمد. وجود این چراغ های چشمک زن در تلویزیون سونی سبب شده تا فرآیند تعمیرات با سرعت بیشتری انجام شود، زیرا تعداد چشمک زدن چراغ تلویزیون سونی قطعه ی آسیب دیده را معرفی می کند.

همچنین شما می توانید از طریق فشردن هم زمان کلید های DISPLAY + 5 +  ( +VOL ) + POWER ON به منوی چراغ چشمک زن دسترسی داشته باشید و حتی عیوب و ایرادات قبلی در دستگاه را مشاهده کنید. به یاد داشته باشید با وجود این امکان در تلویزیون حضور تعمیرکار متخصص برای عیب یابی تلویزیون سونی ضروری می باشد.

همچنین با دسترسی به منوی self check در تلویزیون های سونی عدد اول تعداد چشمک ها و عبارت مقابل آن معرف قطعاتی است که در برخورد با آن تعداد چشمک باید به سراغ آن برویم و عدد آخر تعداد دفعاتی است که این چشمک نشان داده شده است. با استفاده از این منو و دفترچه راهنمای تلویزیون سونی می توانید بر اساس تعداد چشمک زدن های چراغ ایراد ایجاد شده را پیدا کرده و عیب یابی تلویزیون سونی را انجام دهید.

تعمیرگاه مجاز تلویزیون سونی

تعمیرگاه مجاز تلویزیون سونی به دلیل بهره مندی از نیرو های تخصص و کارشناسان زبده می تواند انواع خدمات تعمیرات تلویزیون را ارائه کند. مهندسان و تیم تعمیرات این مجموعه به دلیل دسترسی به مدرن ترین تجهیزات و امکانات و می توانند انواع ایرادات تلویزیون را برطرف کنند. در وهله ی اول مهندسان این واحد به عیب یابی دقیق از دستگاه پرداخته و در مراحل بعدی فرآیند تعمیرات سونی را آغاز می کنند.

در صورتی که دستگاه شما به تعویض قطعه نیاز داشته باشد تعمیرکاران نمایندگی تلویزیون سونی با مهارتی که دارند در مدت زمانی کوتاه قطعه ی معیوب را با نمونه ی اورجینال جایگزین خواهند کرد. استفاده از قطعات اصل نیز برای کاربران تضمین خواهد شد.

اینو بخون حتما به کارت میاد : خاموش شدن ناگهانی تلویزیون سونی

نمایندگی سونی

خدمات ارائه شده در نمایندگی رسمی سونی در دو بخش فروش و پس از فروش ارائه می شود. حضور مشاوران نمونه در این نمایندگی به خریداران کمک می کند تا به تمام مشخصات فنی هر دستگاه دسترسی داشته باشند،  بهره مندی از این اطلاعات سبب می شود تا کاربران انتخابی هوشمندانه و متناسب با نوع نیاز خود داشته باشند.

فروش انواع تولیدات شرکت سونی در این نمایندگی این امکان را برای کاربران فراهم کرده است تا با یکبار مراجعه تمام محصولات مورد نیاز خود را خریداری کنند. انواع خدمات تعمیراتی، فروش محصولات، گارانتی دستگاه ها در نمایندگی رسمی سونی امکان پذیر است. شما می توانید با مراجعه به نمایندگی رسمی سونی تمام خدمات مورد نیاز خود را دریافت کنید.

5/5(2 امتیاز)
اشتراک گذاری