اشتراک گذاری

علت کم نور شدن صفحه تلویزیون

ممکن است که برای شما هم پیش آمده باشد که هنگام تماشای تلویزیون ناگهان متوجه کاهش نور صفحه آن شوید. این مورد می تواند شما را نگران و سردرگم کند و فکر کنید که حتما برای دستگاهتان مشکل جدی به وجود آمده است. اما باید بدانید که علت کم نور شدن صفحه تلویزیون متفاوت هستند و برخی آنها فقط با فشردن چند دکمه حل خواهند شد، اما برخی نیز نیاز به یک تکنسین ماهر و طبیعتا هزینه بیشتری دارند.

علت کم نور شدن صفحه تلویزیون

دلایل کاهش نور صفحه تلویزیون سونی

به هم خوردن تنظیمات روشنایی سونی

به هم خوردن تنظیمات مربوط به روشنایی یکی از اولین مواردی است که می توان برای” علت کم نور شدن صفحه تلویزیون” بدان اشاره کرد. گاهی ممکن است که شما به اشتباه یکی از موارد مربوط به تنظیمات روشنایی مانند: درخشندگی یا نور زمینه را به هم زده باشید و یا تنظیماتی مانند ذخیره انرژی دستگاه را فعال کرده باشید، در همه این موارد نور صفحه تلویزیون شما کم خواهد شد و شما برای رفع این مشکل باید با استفاده از کنترل دستگاه وارد قسمت منو و سپس تنظیمات شوید و تمامی موارد مربوط به روشنایی صفحه و ذخیره انرژی را به حالت استاندارد برگردانید.

فعال بودن سنسور ECO تلویزیون سونی

یکی از دلایل کاهش نور صفحه تلویزیون فعال بودن سنسور ECO است. این سنسور در تلویزیون های نسل جدید به کار می رود و به دستگاه این قابلیت را می دهد که هنگام استفاده از آن در محیط های پر نور ، تصویر را روشن تر نمایش داده و هنگام استفاده در محیط های تاریک ، تصویر را تاریک تر نمایش دهد. 

در واقع به کمک این ویژگی ، تلویزیون قادر است که خود را با نور محیط هماهنگ سازد و گاهی شما متوجه کم نور شدن صفحه نمایش تلویزیون خود شوید. بنابراین برای رفع این مورد شما باید به تنظیمات مربوط به بخش ECO دستگاه خود رفته و ان را غیر فعال کنید. توصیه می شد مقاله روشن نشدن تلویزیون سونی را مطالعه کنید..

بروز مشکل در کابل و گیرنده تلویزیون سونی

اگر برای فیلم دیدن و یا بازی کردن وسایل جانبی مثل لپ تاپ یا کنسول بازی را به تلویزیون خود وصل می کرده اید ممکن است که علت کم نور شدن صفحه تلویزیون شما از این وسایل و یا کابل هایی باشد که این لوازم را توسط آنها به تلویزیون وصل کرده باشید. بنابراین برای اینکه مطمئن شوید ایراد از تلویزیون شما نیست باید همه اتصالات و لوازم جانبی را از آن جدا کرده و در این حالت نور صفحه را بررسی کنید.

سوختن پیکسل های تلویزیون سونی

یکی از دلایل کاهش نور صفحه تلویزیون ، سوختن پیکسل های آن است. تمامی تصاویر و رنگ هایی که ما در صفحه نمایش تلویزیون خود می بینیم نتیجه کار کردن و کنار هم جمع شدن این پیکسل ها است. کارکرد پیکسل ها توسط بخشی به نام ترانزیستور کنترل می شود و اگر این قسمت به دلایل مختلفی مانند زیاد روشن ماندن تلویزیون دچار خرابی شود می تواند مشکلاتی همچون سوختن پیکسل ها و کم نور شدن صفحه تلویزیون را به همراه داشته باشد.

خرابی بک لایت سونی

خرابی بک لایت نیز یکی از موارد مهمی است که می توان برای “علت کم نور شدن صفحه تلویزیون” به آن اشاره کرد. چرا که این بخش از لامپ های مختلف ال ای دی یا ال سی دی و فلورسنت تشکیل شده است که وظیفه تامین نور برای صفحه نمایش دستگاه را به عهده دارد.

بدیهی است که با خراب شدن این بخش مشکلاتی مانند کم نور شدن یا سیاه شدن صفحه نمایش برای تلویزیون شما به وجود می آید ولی از آنجا که بک لایت یک تلویزیون سونی قطعه حساس بوده پیشنهاد می شود حتما برای تعمیر یا تعویض آن از یک تکنسین ماهر در این زمینه کمک بگیرید. برای تعمیر تلویزیون سونی با گارانتی تماس بگیرید.

این مقاله برای شما مفید است : گیر کردن تلویزیون روی لوگو

ایراد پیدا کردن پنل تلویزیون

یکی از دلایل کاهش نور صفحه تلویزیون ایراد پیدا کردن پنل آن است. این قسمت نیز در نمایش تصویر بر روی صفحه تلویزیون نقش مهمی دارد و بروز هرگونه خرابی در آن می تواند باعث افت کیفیت تصویر و یا کم نور شدن صفحه تلویزیون شود. این قسمت می تواند به دلیل روشن ماندن زیاد تلویزیون و یا پایان یافتن عمر مفید خود پنل ، دچار خرابی شود و برای تعمیر یا تعویض پنل تلویزیون سونی اقدام نمایید.

5/5(2 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید