اشتراک گذاری

آب خوردگی تلویزیون سونی

آب خوردگی تلویزیون سونی یکی از مشکلات رایج در دستگاه بوده که ممکن است قطعات آن را با مشکلات متعددی روبرو کند. نفوذ رطوبت در تلویزیون مسئله ای جدی بوده و می تواند عملکرد دستگاه را به طور کلی با اختلال مواجه سازد. در صورتی که این مشکل برای تلویزیون سونی شما رخ داده، لازم است با اقدامات اولیه در زمان آبخوردگی تلویزیون آشنا شوید. همچنین تیم متخصص ما نمایندگی مجاز سونی آماده کمک به شما می باشند.

آب خوردگی تلویزیون سونی

اگر بدلیل آبخوردگی تلویزیون خاموش و روشن میشه پیشنهاد می کنیم مقاله علت خاموش و روشن شدن تلویزیون سونی و روش های رفع آن را هم مطالعه کنید.

اقدامات اولیه در زمان آب خوردگی تلویزیون سونی

در صورتی که آب خوردگی تلویزیون سونی اتفاق بیفتد، می تواند بر عملکرد و کیفیت دستگاه تاثیر بگذارد. با نفوذ رطوبت در تلویزیون باید سریعا اقدام به کشیدن دو شاخه از پریز کنید. زمانی که برق تلویزیون را قطع می کنید، احتمال سوختن مدارها و خرابی آن ها کاهش پیدا می کند.

لازم است اشاره کنیم در صورتی که مهارت ندارید، اقدام به باز کردن درب پشت دستگاه نکنید تا با خطر برق گرفتگی مواجه نشوید. همچنین اقدام دیگری که در هنگام این مشکل باید انجام دهید، سر و ته کردن تلویزیون سونی است. این کار کمک می کند با خارج کردن آب داخل دستگاه، پنل آسیب نبیند.

علاوه بر این، قرار دادن تلویزیون در مکان گرم می تواند باعث تبخیر شدن آب داخل آن شده و پنل کمتر آسیب می بیند. لازم به ذکر است که هرگز اقدام به روشن کردن تلویزیون آب خورده نکنید و از خرابی و سوختگی مدارها و بردها جلوگیری نمایید.

تعمیر آب خوردگی تلویزیون سونی

ممکن است اغلب کاربران پس از آب خوردگی تلویزیون سونی به دنبال این باشند که بدانند آیا امکان تعمیر دستگاه وجود دارد؟ این مسئله به قطعاتی که دچار آسیب شده اند و شدت آسیب دیدگی بستگی دارد. در صورتی که سریعا اقدامات اولیه را انجام دهید و از یک تکنسین متخصص کمک بگیرید، آسیب به سایر قطعات تلویزیون گسترش پیدا نمی کند.

در صورتی که قطعاتی همچون مین برد، پاور و غیره دچار سوختگی شده باشند، لازم است به تعویض آن ها بپردازید. در برخی مواقع ممکن است آسیب ها به قطعات جزئی باشند و با تعمیر برطرف شود. بنابراین باید سریعا با یک تعمیرکار مجرب تماس بگیرید.

تعمیر پنل آب خورده تلویزیون سونی

یکی از مشکلاتی که در هنگام آب خوردگی تلویزیون سونی رخ می دهد، مربوط به آب خوردگی پنل تلویزیون است. از نشانه های بارز آسیب به پنل تلویزیون، نمایش خطوط رنگی عمودی روی صفحه نمایش، تفاوت روشنایی نیمه چپ و راست تصویر و ایجاد نوارهای مشکی و سفید روی نمایشگر است.

در صورتی که شما نیز برای تمیز کردن و نظافت تلویزیون خود از شوینده های پاک کننده مایع استفاده می کنید، باید منتظر بروز مشکل نفوذ رطوبت در تلویزیون خود باشید. در صورتی که هر یک از علائم بالا را در تلویزیون آب خورده خود مشاهده کردید، باید از تکنسین های ماهر در این زمینه درخواست کمک کنید.

از آنجا که پنل تلویزیون یکی از قطعات مهم دستگاه بوده و غیر قابل تعمیر است، خرابی آن می تواند هزینه بسیار بالایی داشته باشد. تا جایی که برخی از کاربران ترجیح می دهند به جای تعویض پنل تلویزیون، برای خرید یک تلویزیون جدید اقدام نمایند.  

اینو بخون حتما به کارت میاد : خطوط عمودی تلویزیون

آبخوردگی تلویزیون سونی

هزینه تعمیر تلویزیون سونی آب خورده

به دنبال آب خوردگی تلویزیون سونی باید به دنبال تعمیر تلویزیون سونی از طریق نمایندگی های مجاز سونی باشید. به این ترتیب متخصصان و تکنسین هایی که در این مراکز فعالیت می کنند، ابتدا باید به بررسی دستگاه بپردازند و پس از عیب یابی و تشخیص مشکل، اقدام به تعمیر آن کنند.

به منظور برآورد هزینه تعمیر تلویزیون آب خورده باید میزان آسیب به قطعات و نوع قطعات آسیب دیده را مشخص کرد. برخی قطعات تلویزیون دارای قیمت بالایی بوده و برخی دیگر هزینه تعمیر پایینی دارند. همچنین ممکن است برخی از قطعات قابل تعمیر نبوده و نیاز به تعویض دارند. به این ترتیب باید هزینه بیشتری برای تعویض کرد.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید