اشتراک گذاری

سفید شدن صفحه تلویزیون سونی

یکی از ایرادات رایجی که ممکن است کاربران تلویزیون سونی و یا هر برند دیگری با آن مواجه شوند ، سفید شدن صفحه تلویزیون است ؛ باید بدانید که سفید شدن صفحه تلویزیون سونی می تواند دلایل مختلفی داشته باشد که برخی از آنها عبارتند از: به مشکل خوردن خازن ها ، خراب شدن برد T-Con و یا داغ شدن آی سی که در این مقاله به همه این دلایل پرداخته می شود.

همچنین بهتر است هر چه سریع تر بدانید که علت سفید شدن صفحه تلویزیون سونی شما چه چیزی بوده است زیرا در صورت دیر متوجه شدن ، این موضوع می تواند هزینه و زمان تعمیر دستگاه شما را زیادتر کرده و علاوه بر آن باعث آسیب رسیدن به قطعات دیگر تلویزیون شود.

سفید شدن صفحه تلویزیون سونی

دلایل سفید شدن صفحه تلویزیون سونی

  • خرابی برد تیکان

برد T-Con یا Timing Controller Board یک برد الکترونیکی بوده و وظیفه آن در تلویزیون این است که سیگنال هایی را که از مبدل دیجیتال به صفحه نمایش ارسال می شود ، کنترل کند ؛ همچنین این قطعه وظیفه کنترل پیکسل ها در صفحه نمایش را نیز بر عهده داشته و در همه تلویزیون های LCD و LED نیز به کار می رود.

بنابراین می توان اینطور بیان کرد که یکی از علت های سفید شدن صفحه تلویزیون سونی شما می تواند خرابی برد تیکان باشد چرا که با خراب شدن این قطعه ، سیگنال های ارسالی به صفحه نمایش به درستی کنترل نمی شوند و یا پیکسل های صفحه نمایش دچار به هم خوردگی می شوند.

اینو بخون حتما به کارت میاد : علت کم نور شدن صفحه تلویزیون

  • داغ کردن آی سی

یکی دیگر از دلایل سفید شدن صفحه تلویزیون sony ، داغ کردن آی سی های دستگاه است. این مورد می تواند به علت استفاده بیش از اندازه از دستگاه اتفاق بیفتد یا به عبارتی دیگر به این دلیل باشد که کاربر تلویزیون را بی از حد روشن گذاشته باشد.

همچنین اگر مکان مناسبی را برای نصب تلویزیون خود انتخاب نکنید به صورتی که هوا به خوبی در اطراف و پشت دستگاه جریان نداشته باشد ، دستگاه بعد از مدتی کار کردن دچار مشکل شده و آی سی های آن داغ می کنند. بنابراین برای رفع مشکل سفید شدن صفحه تلویزیون سونی بهتر است که آن را در مکانی با تهویه مناسب قرار داده و در صورت داغ کردن آی سی ، مدتی دستگاه را خاموش کرده و از آن استفاده نکنید.

  • خرابی خازن ها

بهتر است بدانید که خازن ها بر روی برد تغذیه تلویزیون سونی و یا هر برند دیگری نصب شده و وظیفه آنها ذخیره انرژی الکتریکی و تامین برق پایدار برای بقیه قطعات الکترونیکی تلویزیون است ؛ حال اگر به هر دلیلی این خازن ها دچار خرابی شوند و یا باد کنند ، شما شاهد سفید شدن صفحه تلویزیون سونی خود خواهید بود.

در چنین حالتی بهترین کار این است که با یک متخصص در زمینه تعمیر تلویزیون سونی تماس گرفته و خودتان دست به کار نشوید چرا که متخصص با داشتن تجربه و تجهیزات لازم ، خازن های خراب تلویزیون را شناسایی کرده و سپس برای تعمیر و یا تعویض آنها بدون آسیب رساندن به بقیه قطعات برد  ، اقدام می کند.

  • داغ کردن Logic Board در تلویزیون سونی

یکی از عوامل دیگری که می تواند در سفید شدن صفحه نمایش تلویزیون سونی نقش داشته باشد ، داغ کردن Logic Board یا همان Main Board  است. وظیفه این قطعه در تلویزیون این است که سیگنال های مختلف صوتی و تصویری را دریافت کرده و آنها را به حالت آنالوگ تبدیل کند و در نهایت این اطلاعات را برای کاربر ، روی صفحه به نمایش بگذارد.

باید بدانید که داغ کردن و یا خراب شدن Logic Board در تلویزیون سونی و یا دیگر برندها می تواند دلایل متفاوتی داشته باشد به همین دلیل تنها راه برطرف کردن این مشکل و سفید شدن صفحه تلویزیون سونی در چنین شرایطی این است که با نمایندگی های معتبر و یا یک متخصص در این زمینه تماس بگیرید.

این مقاله برای شما مفید است : خاموش شدن ناگهانی تلویزیون سونی

  • خرابی پنل تلویزیون سونی

همانطور که می دانید پنل تلویزیون سونی و یا برندهای دیگر یکی از قطعات مهم دستگاه بوده و در نمایش تصویر بر روی صفحه تلویزیون نقش مهمی دارد چرا که تمامی قطعات دیگر از جمله خود صفحه نمایش و برد دستگاه به پنل متصل هستند ؛ بنابراین در صورت خرابی این بخش ممکن است که شما شاهد سفید شدن صفحه تلویزیون سونی خود باشید.

سفید شدن صفحه نمایش تلویزیون sony می تواند دلایل دیگری مانند مواردی که در زیر گفته می شود نیز داشته باشد:

  • نفوذ مایع تمیز کننده یا آب به داخل دستگاه ، هنگام پاک کردن تلویزیون
  • استفاده از کابل های نامرغوب و یا بی کیفیت
  • وصل کردن فلش های ویروسی به تلویزیون سونی
  • به هم خوردن تنظیمات دستگاه
  • بروز مشکلات نرم افزاری
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید