اشتراک گذاری

ارتقا رم لپ تاپ چگونه است؟

لازم است بدانید که لپ تاپ‌ها یا به شکل یکپارچه طراحی می‌شوند یا به شکل تفکیک‌پذیر. لپ تاپ‌هایی که به شکل یکپارچه طراحی شده‌اند اشک کاربر را برای تعویض هر قطعه‌ای درمی‌آورند چراکه باید تمامی پیچ‌های آن‌ها به صورت کامل باز شود و بدنه جدا شود تا بتوان به قطعه مورد نظر دسترسی پیدا کرد.

خوشبختانه لپ تاپ‌هایی که به شکل تفکیک‌پذیر طراحی شده‌اند از این داستان‌ها ندارند. اگر شما هم دوست دارید، بدانید که چگونه رم لپ تاپ خود را متناسب با نوع طراحی آن تعویض کنید. در ادامه ی مقاله نکات مفیدی در ارتباط با ارتقا رم لپ تاپ در اختیار شما عزیزان قرار می گیرد. همچنین می توایند جهت ارتقا لپ تاپ سونی با نمایندگی لپ تاپ سونی تماس بگیرید.

ارتقا رم لپ تاپ

ارتقا رم لپ تاپ یکپارچه و تفکیک‌پذیر

همانطور که اشاره کردیم ارتقا رم لپ تاپ در لپ تاپ‌هایی که به صورت یکپارچه طراحی شده‌اند، کار آسانی نیست. درواقع برای تعویض رم لپ تاپ یکپارچه باید تمامی پیچ‌های لپ تاپ را باز کرد و سپس با جدا کردن بدنه به رم لپ تاپ دسترسی پیدا کرد. دقیقاً مانند لپ تاپ لنوو Z510 و لپ تاپ ایسوس N550Jk.

 علاوه‌بر این ارتقا رم لپ تاپ‌هایی که باتری آن‌ها به صورت داخلی طراحی شده است نیز پیچیدگی‌های خاص خودش را دارد چراکه طراحی این لپ تاپ‌ها نیز به صورت یکپارچه است. هر چه قدر که ارتقا رم لپ تاپ یکپارچه سخت است، ارتقا Ram لپ تاپ تفکیک‌پذیر راحت و ساده است. به گونه‌ای که برای تعویض رم در این حالت تنها باید 2 یا 3 پیچ را باز کنید تا بتوانید به رم لپ تاپ دسترسی پیدا کنید.

نحوه تعویض رم لپ تاپ

در هر نوع لپ تاپ یکپارچه و تفکیک‌پذیر برای اینکه بتوانید به رم لپ تاپ دسترسی پیدا کنید تا آن را تعویض کنید باید به اسلات رم لپ تاپ دسترسی پیدا کنید. در همه لپ تاپ‌ها حافظه رم با استفاده از یک یا دو عدد ضامن به اسلات متصل شده است.

 به گونه‌ای که رم لپ تاپ درون اسلات قرار گرفته است. دقیقاً مانند اسلات رم کامپیوتر. زمانی که ضامن اسلات رم را با استفاده از ناخن فشار دهید، رم به آسانی از آن خارج می‌شود. سپس می‌توانید رم جدیدی که خریداری کرده‌اید را جایگزین رم قبلی کنید. اگر به فکر ارتقا لپ تاپ سونی هستید به شما پیشنهاد می‌کنیم که مطلب “ارتقا لپ تاپ سونی” را مطالعه کنید.

نحوه تعویض رم لپ تاپ

قبل از ارتقا رم لپ تاپ به این نکته توجه کنید

قبل از اینکه به فکر ارتقا رم لپ تاپ خود بیافتید باید ببینید که سیستم شما تا چقدر رم را ساپورت می‌کند. برای فهمیدن این مسئله تنها کافیست که به سایت سازنده لپ تاپ مراجعه کنید و در قسمت مشخصات فنی لپ تاپ خود یا همان قسمت Specification میزان رمی که لپ تاپ شما از آن پشتیبانی می‌کند را مشاهده کنید.

 نکته دیگر پیدا کردن مشخصات سخت‌افزاری رم لپ تاپ است که باید متناسب با آن مشخصات سخت‌افزاری، یک رم جدید خریداری کنید. برای پیدا کردن مشخصات سخت‌افزاری رم لپ تاپ خود تنها کافیست نرم‌افزار CPU-Z را بر روی سیستم خود نصب کنید.

 پس از اینکه این نرم‌افزار را دانلود یا نصب کردید به تب SPD در این نرم‌افزار بروید تا بتوانید تمامی مشخصات سخت‌افزاری رم لپ تاپ خود را مو به مو مشاهده کنید.همچنین می توانید برای تعمیر رم لپ تاپ سونی خود به صورت تخصصی با شماره های اعلام شده در سایت تماس گرفته و مشاوره رایگان دریافت نمایید.

نمایندگی لپ تاپ سونی

اگر از کاربران لپ تاپ سونی هستید و به هر دلیلی نتوانستید رم لپ تاپ خود را تعویض کرده و ارتقا دهید تنها کافیست که با نمایندگی لپ تاپ سونی تماس بگیرید. نمایندگی لپ تاپ سونی خدمات مربوط به فروش، پس از فروش و تعمیرات تخصصی انواع مدل‌های لپ تاپ سونی را به کاربران این دستگاه ارائه می‌دهد. 

بنابراین اگر شما قصد خرید یا تعمیرات هر یک از مدل‌های لپ تاپ سونی را داشتید، می‌توانید به یکی از شعب نمایندگی لپ تاپ سونی مراجعه کنید تا از خدمات ویژه این مرکز بهره‌مند شوید. علاوه‌بر این همانطور که اشاره کردیم می‌توانید از خدمات تعمیر لپ تاپ سونی در محل، تنها با تماس گرفتن با نمایندگی لپ تاپ سونی استفاده کنید.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید