اشتراک گذاری

ارتقا لپ تاپ سونی

یکی از مواردی که کاربران لپ تاپ ها پس از گذشت یک مدت کوتاه با آن روبرو می شوند، مسئله ی ارتقا لپ تاپ است. این موضوع برای هر برند متفاوت است و پیدا کردن قطعات سخت افزاری لپ تاپ برخی از برندها کاری زمان بر و دشوار است. در این مطلب تصمیم داریم که در خصوص ارتقا لپ تاپ سونی صحبت کنیم و ببینیم کدام یک از قطعات آن ها قابل تغییر می باشد و چگونه باید این تغییرات را اعمال نمود.

لازم به ذکر است که به منظور ارتقا سخت افزاری و یا نرم افزاری حتما باید به این نکته توجه داشته باشید که متخصصین این عرصه و یا نمایندگی های برندها را فراموش نکنید، زیرا آن ها با دقت کافی و مهارت های لازم می توانند دستگاه شما را به بهترین شکل ممکن و بدون هیچ گونه خطا و اشتباه ارتقا دهند. 

واحد تعمیرات لپ تاپ نمایندگی سونی در مرکز سخت افزار ایران، با بهره گیری از پیشرفته ترین سخت افزارها و استفاده از متدهای جدید در تعمیر دستگاه های مختلف، تخصصصی ترین سرویس ها را در این زمینه به شما کاربران گرامی ارائه می نماید. برای آشنایی با نکاتی در مورد ارتقا لپ تاپ سونی با ما همراه باشید.

ارتقا لپ تاپ سونی

بخش های قابل ارتقا لپ تاپ سونی

به طور کلی سونی جزء شرکت هایی است که محدودیت هایی کمتری در زمینه ارتقا قطعات و بخش های مختلف لپ تاپ هایش اعمال نموده است. با تیم تعمیر لپ تاپ سونی همراه باشید تا اطلاعات کاربردی در مورد بخش های قابل ارتقا لپ تاپ سونی اطلاعاتی را به شما عزیزان ارائه دهیم:

 

رم لپ تاپ سونی قابل ارتقا است

یکی از اولین قطعات در فرایند ارتقا لپ تاپ سونی ، رم این دستگاه است. در صورتی که مادربرد لپ ‌تاپ شما دارای اسلاید خالی برای رم می باشد، افزودن رم به راحتی خرید آن و قراردادن آن در همان اسلات خالی می باشد. در صورتی که اسلات‌ های رم مربوط به لپ‌تاپ sony شما خالی نیست، احتمال دارد که بتوانید رم کنونی را خارج کنید و آن را با یک رم و یا حافظه با ظرفیت بیشتر معاوضه نمایید. تعداد زیادی از لپ‌ تاپ‌ های سونی (بیشتر لپ تاپ های قدیمی و بزرگ ‌تر)، دارای قسمتی مستقل مربوط به رم در پشت دستگاه می باشند. اکنون شما می ‌توانید به آسانی فشار دادن یک دکمه، محافظ این قسمت را حذف نموده و به اسلات‌ های رم موجود دسترسی پیدا کنید.

 

هارد SSD یکی از قطعات قابل ارتقا لپ تاپ sony

یکی دیگر از قطعات در ارتقا لپ تاپ سونی که می توان آن را ارتقا داد، هارد SSD است. در صورتی که شما از لپ تاپ سونی استفاده می کنید که دارای هاردهای مکانیکی و ضعیف قدیمی می باشد، احتمال دارد بتوانید به آسانی آن را تنها با یک نسخه ‌ی سریع هارد SSD جایگزین کنید. انجام این کار احتیاج به باز کردن لپ ‌تاپ، برداشتن هارد قدیمی و نصب هارد های جامد جدید دارد.

شما باید از اطلاعات جدید خود نسخه پشتیبان تهیه نمایید و بعد از اعمال تغییرات مورد نظر روی هارد، دوباره اقدام به نصب ویندوز کنید. در بخش بک آپ گیری از لپ تاپ روش های انجام این کار بررسی شده است. بعضی از لپ ‌تاپ ‌های بزرگ سونی هم ممکن است توانایی استفاده از چندین هارددیسک را به صورت همزمان را داشته باشند. توجه داشته باشید که حداقل شرط موردنیاز برای ارتقا لپ تاپ سونی در بخش هارد، این است که لپ ‌تاپتان از اتصالات ساتا پشتیبانی نماید.

ارتقا لپ تاپ Sony

رم لپ تاپ سونی قابل ارتقا است

یکی از اولین قطعات در فرایند ارتقا لپ تاپ سونی ، رم این دستگاه است. در صورتی که مادربرد لپ ‌تاپ شما دارای اسلاید خالی برای رم می باشد، افزودن رم به راحتی خرید آن و قراردادن آن در همان اسلات خالی می باشد.

 در صورتی که اسلات‌ های رم مربوط به لپ‌تاپ sony شما خالی نیست، احتمال دارد که بتوانید رم کنونی را خارج کنید و آن را با یک رم و یا حافظه با ظرفیت بیشتر معاوضه نمایید. تعداد زیادی از لپ‌ تاپ‌ های سونی (بیشتر لپ تاپ های قدیمی و بزرگ ‌تر)، دارای قسمتی مستقل مربوط به رم در پشت دستگاه می باشند. اکنون شما می ‌توانید به آسانی فشار دادن یک دکمه، محافظ این قسمت را حذف نموده و به اسلات‌ های رم موجود دسترسی پیدا کنید.

نکاتی در مورد ارتقا لپ تاپ سونی

لازم به ذکر است که بروزرسانی پردازنده‌ ی محاسباتی و همچنین پردازشگر گرافیکی لپ تاپ های sony  نیز در بعضی از برندهای این دستگاه امکان پذیر است. ولی ارتقا لپ تاپ سونی در این بخش ها قطعا کار ساده ای نیست و شما باید پیش از خرید و نصب هر یک از قطعات، به اندازه‌ ی کافی در خصوص پشتیبانی لپ ‌تاپ و BIOS آن از قطعات جدید، اطلاعات داشته باشید.

از سوی دیگر، اساسا پردازنده‌ های محاسباتی و گرافیکی متنوع، میزان گرمای متنوعی تولید می کنند؛ در نتیجه احتمال دارد که قطعات جدید، گرمای بیشتری را نسبت به سیستم خنک کننده قرار داده شده برای لپ‌ تاپ تولید نموده و در نهایت از این نظر دردسرساز گردند. برای جلوگیری از بروز چنین مشکلاتی در فرایند ارتقا لپ تاپ سونی، توصیه می کنیم که از متخصصین واحد تعمیرات سونی راهنمایی های لازم را دریافت نمایید.

سوالات متداول ارتقا لپ تاپ سونی

قبل از ارتقا لپ تاپ سونی چه باید کرد؟
  • ابتدا بررسی کنید که لپ تاپ سونی شما از چه نوع هارد و رم پشتیبانی می کند.
  • قبل از شروع ارتقا، باتری و سیم شارژر را از لپ تاپ سونی جدا کنید.
  • گرفتن بکآپ از اطلاعات مهم روی هارد قبلی
  • ارتقاء رم خود را برای بهبود سرعت لپ تاپ سونی خود در نظر بگیرید
  • هنگام خرید رم و هارد جدید، باید چندین فاکتور مانند ظرفیت، سرعت، تاخیر، ولتاژ و ضریب فرم ماژول های حافظه را در نظر بگیرید.

 

آیا می تونم رم را در لپ تاپ سونی ارتقا بدم؟

ابتدا باید لپ تاپ سونی توسط تکنسین متخصص باز شده و کانفیگ آن بررسی شود تا در صورتی که قابل ارتقا باشد به شما اعلام شود.

3.9/5(15 امتیاز)
اشتراک گذاری