اشتراک گذاری

سوکت شارژ تبلت سونی

یکی از بخش های اصلی تبلت، سوکت شارژ آن است. متاسفانه معمولا کاربران عادی توجه ی زیادی به نحوه ی صحیح استفاده از سوکت ندارند. فشارهای بیش از اندازه به دندانه های سوکت و یا بی احتیاطی در طریقه ی اتصال شارژر به سوکت دیر یا زود دردسرساز خواهد شد. در اینجا قصد داریم کلیه ی ابعاد تعمیراتی سوکت شارژ تبلت سونی را شرح دهیم. اگر از دارندگان یکی از تبلت های این برند محبوب هستید، مطالعه ی این مقاله از تیم تعمیرات تبلت سونی را از دست ندهید.

دلیل اصلی از کار افتادگی سوکت شارژ تبلت sony

همان طور که اشاره شد، دلیل اصلی خرابی سوکت شارژ تبلت سونی بی احتیاطی کاربر است. اگر از آن دسته از افراد هستید که مرتبا کابل شارژر را پیش از به اتمام رسیدن پروسه ی شارژ از تبلت بیرون می کشید و پس از مدتی آن را وصل می کنید، باید منتظر از کار افتادگی سوکت شارژ تبلت sony باشید.

نفوذ گرد و غبار و اصابت ضربه نیز از دیگر دلایل خرابی سوکت شارژ تبلت هستند. از این رو معمولا مرحله ی اول تعمیر سوکت شارژ تبلت sony و یا سایر برندهای موجود در بازار تمیز کردن سوکت و زدودن گرد و غبار است.

چگونه از خرابی سوکت شارژ تبلت سونی مطمئن شویم؟

اگر تبلت شما شارژ نمی شود، سعی کنید تبلت را به کامپیوتر وصل کنید. در صورتی که مشکلی در اتصال تبلت به رایانه با استفاده از همان کابل شارژ وجود نداشته باشد، احتمالا با مشکل خرابی باتری تبلت رو به رو هستید. اما چنانچه تبلت هیچ واکنشی برای برقراری اتصالات دیجیتال و تبادل اطلاعات نشان نمی دهد، باید به خرابی سوکت شارژ تبلت سونی مشکوک شوید. البته در این بین خرابی کابل و یا عدم راه اندازی صحیح درایور تبلت در رایانه نیز ممکن است.

سوکت شارژ تبلت sony را تعمیر کنیم یا تعویض؟

اینکه سوکت شارژ تبلت سونی نیازمند تعمیر است یا تعویض، نیازمند اعمال مراحل عیب یابی ریزبینانه است. گاهی اوقات یک پاکسازی ساده و البته دقیق سوکت از ذرات گرد و غبار کافی است تا اتصالات میان سوکت و شارژر برقرار شود.

 از طرفی امکان دارد کمی دندانه های تبلت به سمت داخل فرو رفتگی داشته باشند. این فرورفتگی ها با یک تعمیر جزیی برطرف خواهد شد. در هر صورت با حضور در نمایندگی رسمی سونی می توانید مطمئن باشید که تعمیر یا تعویض سوکت شارژ تبلت sony به بهترین شکل ممکن انجام می شود.

چرا تبلت سونی روشن نمیشه؟ با من همراه شو تا این مشکل رو بررسی و حل کنیم 

هزینه ی بازیابی و ترمیم کارایی سوکت تبلت sony

هزینه ی ترمیم وضعیت سوکت شارژ تبلت سونی به تعمیر و یا تعویض آن بستگی دارد. به هر حال باید بدانید که سوکت راهی برای انتقال ولتاژ به درون دستگاه است. از این رو یک ناهماهنگی کوچک و خطای تعمیراتی می تواند باعث و بانی سوختن آی سی ها و مدارهای داخلی تبلت باشد. 

ریسک مراجعه به مراکز تعمیراتی ناشناس را فراموش کنید و تعمیر و یا تعویض سوکت را به دست کارشناسان نمایندگی رسمی سونی بسپارید. با حضور در این مجموعه بالاترین سطح از خدمات تخصصی را در مناسب ترین تعرفه ی قیمتی دریافت خواهید کرد.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید