اشتراک گذاری

قفل کودک تلویزیون سونی

قفل کودک تلویزیون سونی یکی از آپشن های پر کاربرد و مهمی است که در تلویزیون های هوشمند سونی به کار رفته است. امروزه قفل کودک در بسیاری از دستگاه ها تعبیه شده است تا والدین بتوانند کودکان را از آسیب های روانی که از تماشای برنامه های نا مناسب ایجاد می شود، محافظت کنند. علاوه بر این، قابلیت قفل کودک نقش مهمی در جلوگیری از به هم خوردن تنظیمات تلویزیون نیز دارد.

اگر قصد دارید از این قابلیت و تنظیمات قفل کودک تلویزیون اطلاع کافی کسب کنید، ما را در ادامه دنبال نمایید.

برای بهره مندی از خدمات نمایندگی سونی و دریافت پاسخ سوالات متداول خود می توانید از طریق شماره های درج شده در سایت از تکنسین های مجرب ما مشاوره دریافت کنید.

تنظیمات قفل ودک تلویزیون سونی

این مقاله ی کاربردی را از دست ندهید چون به کارتون میاد : تنظیمات زیرنویس تلویزیون سونی

قفل کودک تلویزیون چیست و چه کاربردی دارد؟

طی سالیان اخیر تلویزیون های جدید مجهز به امکانات حساس و مهمی شده اند که گاهی با یک دستکاری کوچک تمام تنظیمات آن به هم می خورد و باعث خرابی دستگاه می شود. تغییر دادن تنظیمات تلویزیون غالبا توسط کودکان انجام می شود و می تواند باعث نگرانی والدین شود.

از این رو کمپانی سونی اقدام به افزودن قابلیت قفل کودک تلویزیون سونی به دستگاه های جدید کرده است. با این قابلیت می توان گزینه های مهمی که در تلویزیون وجود دارد، قفل کرده و از دسترس کودکان خارج کرد. با این کار می توانید از به هم ریختگی تنظیمات تلویزیون و خراب شدن آن جلوگیری کنید و دسترسی کودکان را به برنامه های نا مناسبی که با سن آن ها هماهنگ نیست، محدود تر سازید. همچنین می توانید برای دریافت خدمات تعمیر تلویزیون سونی با مشاوران ما در تخصصی ترین مرکز تعمیر محصولات سونی در کشور در ارتباط باشید.

نحوه فعال کردن قفل کودک تلویزیون سونی

قفل کودک تلویزیون در هر برندی با دیگری متفاوت است. به منظور انجام تنظیمات قفل کودک تلویزیون لازم است به دفترچه راهنمای دستگاه مراجعه کنید و مطابق با آن اقدام نمایید. ما در این بخش به نحوه فعال سازی قفل کودک تلویزیون سونی اشاره می کنیم:

نحوه فعال کردن قفل کودک تلویزیون سونی

  • ابتدا تلویزیون را روشن کنید و دکمه Menu را از ریموت کنترل انتخاب کرده و بزنید.
  • پس از آن صفحه ای نمایش داده می شود که باید از آن گزینه Option را پیدا کرده و انتخاب کنید.
  • در این مرحله لیستی مشاهده می کنید که از بین آن ها باید عبارت Child Lock را یافته و فشار دهید.
  • در برخی از تلویزیون ها به جای گزینه Child Lock عبارت V-Chip وجود دارد و باید آن را انتخاب کنید.
  • پس از انتخاب این گزینه می توانید تمام برنامه ها و تنظیماتی که مایل هستید دسترسی کودک شما به آن محدود شود، قفل کنید تا خیالتان از وارد شدن آسیب های روانی به کودک و یا خرابی تلویزیون آسوده شود.

نحوه غیر فعال کردن قفل کودک تلویزیون سونی

به منظور غیر فعال سازی قفل کودک تلویزیون سونی باید ابتدا دفترچه راهنمای دستگاه خود را مطالعه کنید و سپس اقدام نمایید. اما به طور کلی می توانید مراحل زیر را انجام دهید:

نحوه غیر فعال کردن قفل کودک تلویزیون سونی

  • ابتدا از طریق ریموت کنترل گزینه Menu را بیابید و فشار دهید.
  • پس از آن عبارت Option را یافته و بزنید.
  • در این مرحله گزینه Child Lock یا V-Chip را پیدا کرده و انتخاب کنید.
  • سپس از بین گزینه های نمایش داده شده، عبارت Remove Child Lock را زده و بلافاصله Enter کنید تا تنظیمات قفل کودک تلویزیون اعمال شود.
1.5/5(2 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید