اشتراک گذاری

آیا سونی در حال ساخت پلی استیشن 5 پرو است؟

بر طبق شایعه ها و گفته های تام هندرسون، ظاهرا شرکت سونی در حال ساخت پلی استیشن 5 پرو است و گفته می شود که اولین نمونه های پلی استیشن 5 پرو به زودی در دسترس توسعه دهندگان بازی قرار خواهند گرفت. این افشاگر معروف در ماه مارس سال جاری اعلام کرد که  نمایندگی سونی قصد دارد PS5 Pro که در واقع نسخه تقویت شده پلی استیشن 5 خواهد بود را در اواخر سال 2024 به بازار عرضه کند. اگرچه شرکت سونی تا به حال نسبت به شایعات پخش شده واکنشی نشان نداده است، اما با توجه به این که در مقاله جدید چاپ شده در Insider Gaming نیز صحبت از این کنسول جدید بازی بوده است، می توان احتمال تائید این شایعات را داد.

پلی استیشن 5 پرو

بررسی پلی استیشن 5 پرو

بر اساس گزارش های WccfTech نیز کیت های توسعه دهنده پلی استیشن 5 پرو تقریبا آماده بوده و در عرض چند ماه آینده به دست استودیوهای بازی سازی خواهد رسید. پس از آن استودیوهای واسط این کنسول بازی را در اختیار توسعه دهندگان شخص ثالث قرار می دهند. 

طبق پیش بینی های این افشاگر باید در سه ماهه پایانی سال 2024 منتظر عرضه PS5 Pro به بازار باشیم. با توجه به این که خود شرکت سونی واکنشی به اخبار پیرامون این کنسول جدید بازی نشان نداده است جزئیات چندانی از آن در دسترس نیست و باید منتظر گذر زمان و عرضه این کنسول به بازار باشیم.

اما با توجه به اخباری که به بیرون درز پیدا کرده ظاهرا مارک سرنی، مهندس پلی استیشن، یک پتنت جدید ثبت کرده است و این مساله خبر می دهد که سونی به دنبال افزایش راندمان رهگیری پرتو (Ray Tracing) در بازی ها است. علاوه بر آن با توجه به این که در سال های گذشته قیمت کنسول های پایه نیز افزایش داشته است، گمانه زنی ها بر سر قیمت ارائه این کنسول جدید با سخت افزار ارتقا یافته نیز زیاد بوده است.

 نشانه های ارائه این کنسول جدید روز به روز بیشتر می شود و برای دستیابی به اطلاعات بیشتر و جزئی درباره این محصول تنها باید صبر کرد و منتظر اعلام رسمی شرکت سونی بود. جهت دریافت خدمات تخصصی تعمیر پلی استیشن  با ما تماس بگیرید.

بررسی پلی استیشن 5 پرو
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید