اشتراک گذاری

تعمیر مادربرد پلی استیشن

در پلی استیشن sony نیز همانند بسیاری دیگر از گجت ها مادربرد یکی از قطعات اصلی است و بخش اعظمی از عملکرد دستگاه به این قطعه بستگی دارد. مادربرد خود به تنهایی از قطعات مختلف و متفاوتی تشکیل شده که هر کدام عملکرد مشخصی دارند و با همکاری یکدیگر موجب اجرای کامل عملکرد پلی استیشن می شوند.

تعمیر مادربرد کنسول سونی امری بسیار تخصصی بوده و حتما باید در مراکز معتبر و توسط تکنسین های ماهر و باتجربه انجام شود زیرا کوچکترین اشتباهی در تعمیر مادربرد می تواند به سوختن کامل کنسول بازی سونی منجر شود. بنابراین برای تعمیر مادربرد playstation حتما به مراکز مجاز مراجعه کنید. در ادامه روند تعمیر مادربرد پلی استیشن را بیشتر بررسی می کنیم.

تعمیر مادربرد پلی استیشن

هزینه تعمیر مادربرد پلی استیشن sony

هزینه تعمیر مادربرد پلی استیشن سونی با توجه به میزان خرابی و راهکار تعمیراتی مناسب می تواند بسیار متفاوت باشد. از طرفی هرچه مدل کنسول بازی جدیدتر باشد، هزینه تعمیر مادربرد آن بیشتر خواهد بود. در مواردی نیز ممکن است تعمیر این قطعه امکان پذیر نباشد و نیاز به تعویض مادربرد قدیمی با یک مدل جدید باشد.

به دلیل موارد توضیح داده شده ارائه یک قیمت ثابت و فیکس برای تعمیر مادربرد کنسول بازی سونی، تقریبا محال بوده و تخمین هزینه، تنها پس از بررسی پلی استیشن، عیب یابی و تصمیم گیری در مورد راهکار تعمیراتی امکان پذیر است.

علل خرابی مادربرد پلی استیشن sony

پلی استیشن sony دستگاهی بسیار حساس و ظریف بوده و از قطعات مختلفی تشکیل شده است. خرابی هریک از این قطعات می تواند موجب اختلال در عملکرد کنسول شود. از طرفی نیز عوامل مختلف زیادی می توانند باعث بروز مشکل و خرابی در مادربرد این دستگاه و در نتیجه نیاز به تعمیر مادربرد پلی استیشن سونی شوند. بسیاری از این موارد ممکن است مانند نوسان برق بسیار جزئی باشند به طوری که کاربر به سختی متوجه آن ها شود.

بنابراین باید در نگهداری از کنسول بازی دقت بسیاری داشت. از جمله عوامل خطرآفرین برای مادربرد پلی استیشن sony می توان به نوسانات برق، نفوذ آب، شوک الکتریکی، مواد شیمیایی و ضربه اشاره کرد. یکی از بهترین راهکارها برای حفاظت از پلی استیشن استفاده از یک محافظ برق قوی و با کیفیت است که بتواند کنسول بازی شما را از نوسانات برق محافظت کند.

تعویض مادربرد پلی استیشن سونی

در برخی موارد ممکن است آسیب وارد شده به مادربرد آنقدر شدید باشد که امکان تعمیر مادربرد پلی استیشن وجود نداشته باشد، یا تعمیر آن به صرفه نباشد؛ در چنین مواردی به جای تعمیر مادربرد playstation ، راهکار پیشنهادی تعویض مادربرد قدیمی با یک مادربرد جدید است.

توجه داشته باشید که مادربرد یکی از قطعات اصلی پلی استیشن سونی بوده و در هنگام تعویض باید حتما مادربرد اصل و باکیفیت جایگزین آن شود. در غیر این صورت ممکن است مادربرد جدید، موجب آسیب دیدگی قطعات بیشتری از جمله دسته بازی و … شود.

نکته آخر

نمایندگی سونی مرکز سخت افزار ایران یکی از مراکز معتبر و استاندارد در زمینه تعمیرات انواع کنسول بازی سونی اعم از تعمیر مادربرد پلی استیشن، تعمیرات ps4  و … است. تکنسین های ماهر این مرکز در زمینه تعمیرات قسمت های مختلف کنسول های بازی سونی بسیار ماهر بوده و با استفاده از ابزارآلات مجهز و دستگاه های به روز به تعمیر پلی استیشن سونی شما می پردازند. تمامی خدمات ارائه شده در این مرکز دارای گارانتی بوده و شما می توانید با خیال راحت جهت تعمیر مادربرد playstation سونی خود به این مرکز مراجعه نمایید.

5/5(3 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید