اشتراک گذاری

بازیابی اطلاعات لپ تاپ سونی

همه ما اطلاعات مهمی شامل: عکس‌، فیلم، فایل‌ صوتی، اسناد و … را در لپ تاپ خود نگه می‌داریم. جدا از خرابی لپ تاپ که می‌توان با تعمیر یا تعویض قطعه‌ آن را درست کرد، از دست رفتن اطلاعات می‌تواند بدترین اتفاق باشد، مخصوصا اطلاعاتی که به آن‌ها نیاز داریم. تنها راهی که در چنین شرایطی می‌تواند به شما کمک کند، بازیابی اطلاعات از دست رفته است اما چگونه؟

درواقع بازیابی اطلاعات از دو طریق نرم‌افزاری و سخت‌افزاری انجام می‌شود به گونه‌ای که برای بازگرداندن فایل‌هایی که دارای فرمت‌های ساده و رایج هستند از روش‌های نرم‌افزاری استفاده می‌شود و درصورتی که امکان بازگرداندن فایل‌ها از طریق راهکارهای نرم‌افزاری وجود نداشته باشد از روش‌های سخت‌افزاری استفاده می‌شود.

بازیابی اطلاعات لپ تاپ سونی

بازیابی اطلاعات لپ تاپ سونی را به کارشناسان حرفه ای بسپارید

بازیابی اطلاعات کار بسیار حساسی است به گونه‌ای که اگر لپ تاپ خود را به فرد غیر حرفه‌ای بسپارید تا اطلاعات آن را بازیابی کند، نه تنها نمی‌تواند این کار را به درستی برای شما انجام دهد بلکه ممکن است کاری کند که اطلاعات شما به هیچ‌وجه قابل بازیابی نباشند. از این‌رو برای بازیابی اطلاعات لپ تاپ خود به یک کارشناس حرفه‌ای نیاز دارید که در این زمینه از تخصص و مهارت بالایی برخوردار باشد.

یکی از مهم‌ترین خدمات نمایندگی سونی در کنار فروش و تعمیر انواع محصولات این برند، بازیابی اطلاعات لپ تاپ سونی است. کارشناسان این مرکز از تخصص و مهارت بالایی در زمینه ریکاوری لپ تاپ سونی برخوردار هستند از این‌رو قادرند اطلاعات از دست رفته لپ تاپ شما را به صورت حرفه‌ای بازگردانند. اگر شما هم به این مشکل دچار شده‌اید بهتر است لپ تاپ خود را به کارشناسان نمایندگی سونی بسپارید.

دلایل پاک شدن اطلاعات هارد لپ تاپ سونی

 • نوسان برق و بروز یک شوک الکتریکی
 • تهویه نامناسب و گرمای بیش از حد
 • ویروسی شدن هارد لپ تاپ
 • وارد شدن ضربه به لپ تاپ

علائم بروز اختلال در هارد لپ تاپ سونی

 • هنگ کردن لپ تاپ و کند شدن سرعت لپ تاپ سونی
 • عدم نمایش ظرفیت هارد دیسک
 • نمایش پیغام فرمت هنگام باز کردن فولدر یا ادیت کردن نام آن

انواع روش‌های بازیابی اطلاعات لپ تاپ سونی

استفاده از روش‌های نرم‌افزاری

بهترین نرم‌افزارها برای بازیابی اطلاعات لپ تاپ سونی شامل:

 • TestDisk + PhotoRec

این نرم‌افزار بهترین ابزار برای زمانی است که کل سیستم‌عامل شما از دست رفته است و با استفاده از هیچ ابزاری بوت نمی‌شود. در این صورت می‌توانید از این نرم‌افزار در محیط DOS استفاده کنید تا سیستم‌عامل خود را بوت کنید.

 • EaseUS Data Recovery

یکی از بهترین نرم‌افزارهای بازیابی اطلاعات لپ تاپ سونی، نرم‌افزار EaseUS Date Recovery است چراکه از رابط کاربری بسیار ساده‌ای برخوردار است و سرعت بالایی دارد از این‌رو گزینه مناسبی برای افراد مبتدی است.

R-Studio Network Edition

 

یکی دیگر از بهترین نرم‌افزارهای بازیابی اطلاعات لپ تاپ، نرم‌افزار R-Studio است. درصورتی که از سایر نرم‌افزارها برای بازیابی اطلاعات ناامید شدید می‌توانید از این نرم‌افزار استفاده کنید.

 • Piriform Recuva

 گاهی اوقات این مشکل پیش می‌آید که برخی از محتویات و اطلاعات خود را به طور تصادفی و اشتباهی پاک می‌کنیم و حتی بعد از آن محتویات Recycle Bin را نیز پاک می‌کنیم. در این صورت برای بازیابی اطلاعات خود بهتر است از این نرم‌افزار استفاده کنید.

 

 • Runtime GetDataBack

و اما تیر آخر استفاده از نرم‌افزار GetDataBack است. درصورتی که هیچ یک از نرم‌افزارهای بازیابی اطلاعات کارساز نبودند می‌توانید از نسخه NTFS یا FAT این نرم‌افزار برای نجات اطلاعات خود استفاده کنید.

 • استفاده از دستگاه pc3000

یکی از بهترین و پیشرفته‌ترین دستگاه‌های بازیابی اطلاعات، دستگاه pc3000 است که شامل دو بخش سخت‌افزاری و نرم‌افزاری می‌باشد. بخش سخت‌افزاری این دستگاه از پورت‌های SATA، IDE و SAS برخوردار می‌باشد از این‌رو می‌توان هر نوع هاردی را جهت بازیابی اطلاعات به آن متصل کرد. بخش نرم‌افزاری این دستگاه نیز شامل دو بخش Utility و Data Extractor است که به ترتیب جهت تعمیر هارد لپ تاپ و بازیابی اطلاعات مورد استفاده قرار می‌گیرند.

نکات حائز اهمیت جهت افزایش شانس بازیابی اطلاعات

پس از اینکه متوجه شدید اطلاعات لپ تاپ شما پاک شده است از دستکاری کردن لپ تاپ و ذخیره اطلاعات جدید خودداری کنید چراکه هر چه میزان ذخیره اطلاعات پس از بروز چنین مشکلی بیشتر باشد احتمال بازیابی اطلاعات پاک شده نیز کاهش پیدا می‌کند. جهت بازیابی اطلاعات لپ تاپ خود به مراکز استاندارد مراجعه کنید و پروسه بازیابی اطلاعات لپ تاپ خود را به افراد غیر حرفه‌ای نسپارید.

نمایندگی تعمیرات لپ تاپ سونی

فراموش نکنید که بازیابی اطلاعات لپ تاپ سونی پروسه بسیار حساسی است که به مهارت و تخصص کافی در این زمینه احتیاج دارد. از این‌رو سپردن لپ تاپ جهت بازیابی اطلاعات به افراد غیر حرفه‌ای یا مراکز نوپا که از سابقه کار کوتاه مدتی برخوردار هستند، اشتباه بسیار بزرگی است. بهترین راه برای بازیابی اطلاعات لپ تاپ سونی، سپردن آن به کارشناسان مجرب نمایندگی سونی است که از تخصص بالایی در زمینه تعمیر لپ تاپ سونی برخوردارند و به صورت کاملا حرفه‌ای اطلاعات لپ تاپ شما را بازیابی می‌کنند.

5/5(1 امتیاز)
اشتراک گذاری