اشتراک گذاری

ورود به منوی مخفی تلویزیون سونی

ورود به منوی مخفی تلویزیون سونی همانند دیگر برند ها روش خاصی دارد. منوی مخفی تلویزیون به کاربر اجازه می دهد به تنظیماتی همانند میزان روشنایی تلویزیون، نوع پخش صدا، کنتراست تصویر و موارد دیگر دسترسی داشته باشد. این منو قابلیت خوبی دارد و به همین منظور در این مبحث قصد داریم به نحوه دسترسی به منوی مخفی تلویزیون سونی اشاره کنیم. ما را در نمایندگی تعمیر تلویزیون سونی همراهی نمایید.

ورود به منوی مخفی تلویزیون سونی

این مقاله را از دست ندهید : تنظیمات زیرنویس تلویزیون سونی

درباره منوی مخفی تلویزیون سونی چه می دانید؟

تلویزیون های امروزی به قابلیت های فراوانی مجهز شده اند که یکی از آن ها منوی مخفی است. ورود به منوی مخفی تلویزیون سونی به کاربران اجازه می دهد به منو ها، تنظیمات و گزینه های پیشرفته تلویزیون دسترسی داشته باشند و بتوانند در تنظیمات آن تغییراتی را اعمال نمایند.

این منو را غالبا مهندسان تلویزیون استفاده می کنند تا بتوانند از حداکثر توان دستگاه بهره ببرند. از آنجا که کاربران عادی به منوی مخفی نیاز ندارند و تنظیمات اصلی تلویزیون برای آن ها کافی است، این منو را به صورت مخفی طراحی کرده اند.

کاربرد منوی مخفی تلویزیون سونی چیست؟

ورود به منوی مخفی تلویزیون سونی باعث دسترسی به مجموعه ای از تنظیمات و قابلیت ها می شود که در صورت ناشی بودن کاربر، خسارات جبران ناپذیری را به دنبال خواهد داشت. با این منو می توانید رنگ تصاویر را تنظیم کرده، نسبت کنتراست را تعیین کنید و یا برخی از ویژگی ها و قابلیت ها را تغییر دهید.

به منظور استفاده دسترسی به منوی مخفی تلویزیون لازم است آن را با هدف قبلی و آگاهی کامل باز کنید. در صورتی که هیچ تجربه و اخصصی در این زمینه ندارید، توصیه می شود به یک متخصص و تکنسین مراجعه کرده یا مشورت کنید

نحوه ورود به منوی مخفی تلویزیون سونی

تلویزیون های سونی از قابلیت منوی مخفی برخوردار هستند که بسیار کاربردی و مفید است. با کمک روش های زیادی می توانید ورود به منوی مخفی تلویزیون سونی داشته باشید. در این بخش به این روش ها اشاره می کنیم:

روش اول

در این روش به منظور دسترسی به منوی مخفی تلویزیون ابتدا با کمک ریموت کنترل تلویزیون را خاموش کنید و دکمه های زیر را در کنترل فشار دهید:

Display(or i+) > 5 > Volume Up > Power

ورود به منوی مخفی تلویزیون سونی

پس از این که مراحل بالا را انجام دادید، منوی مخفی روی تلویزیون سونی شما نمایش داده خواهد شد. اما ممکن است این روش در تلویزیون های جدید سونی عمل نکند.

روش دوم

در این روش می توانید هنگامی که تلویزیون سونی روشن است، دستورات زیر را به سرعت و با کمک ریموت انجام دهید:

Left > Right > Mute > Center button > Mute > Menu 

علاوه بر این می توانید از طریق مراحل Display(or i+) > 5 > Volume Down > Power  با استفاده از ریموت کنترل، وارد حالت SelfCheck Mode شوید. با این روش می توانید از کلیه ساعاتی که از تلویزیون سونی استفاده کرده اید، اطلاع پیدا کنید.

ورد به منوی مخفی تلویزیون سونی

روش سوم

در این روش به منظور ورود به منوی مخفی تلویزیون سونی ابتدا باید دستگاه را خاموش کنید. لازم به ذکر است که منوی Service Mode صرفا از طریق بوت مستقیم تلویزیون اجرا می شود. پس از آن دکمه Display را روی ریموت کنترل فشرده و سپس دکمه 5 و + Volume Up را بزنید.

حالا تلویزیون را به وسیله دکمه پاور ریموت روشن کنید و مشاهده خواهید کرد که منوی مخفی برای شما به نمایش درآمده است. به این ترتیب می توانید پس از دسترسی به منوی مخفی تلویزیون، تنظیمات و تغییرات مورد نظر را اعمال کنید.

ورود به منوی مخفی تلویزیون

روش چهارم

در این روش لازم است با سرعت بالا و از چپ مقادیر ذکر شده را وارد کرده و ورود به منوی مخفی تلویزیون سونی داشته باشید:

DISPLAY > 5 > VOL+ > POWER

ورود به منوی مخفی تلویزیون سونی

روش پنجم

در روش پنجم نیز می توانید به منظور دسترسی به منوی مخفی تلویزیون سونی، مقادیر ذکر شده را وارد نمایید:

DISPLAY > 5 > POWER

ورود به منوی مخفی تلویزیون سونی

روش ششم

در این روش باید تلویزیون را روشن نگه دارید و سریع از چپ به راست دستورات پایین را وارد کرده تا بتوانید ورود به منوی مخفی تلویزیون سونی داشته باشید:

DISPLAY > 5 > PICTURE > POWER

ورود به منوی مخفی تلویزیون سونی

روش هفتم

در آخرین روش از ورود به منوی مخفی تلویزیون سونی، مقادیر زیر را از چپ به راست وارد نمایید:

DISPLAY > 5 > VOL+ > PICTURE > POWER

نحوه خروج از منوی مخفی تلویزیون سونی

پس از آنکه ورود به منوی مخفی تلویزیون سونی انجام شد و تنظیمات مورد نظر را اعمال کردید و قصد داشتید از آن خارج شوید، باید دکمه پاور ریموت کنترل را بزنید. در صورتی که قصد داشتید کلیه تنظیمات انجام شده در تلویزیون سونی را به حالت کارخانه بازگردانید، باید ابتدا دکمه 8 و سریعا دکمه Enter را فشار دهید. چنانچه در انجام دادن این کار از تبحر و دانش کافی برخوردار نباشید، ممکن است دستگاه را خراب کرده و با مشکلات جبران ناپذیری مواجه سازید.

3/5(4 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید