اشتراک گذاری

نحوه ریست فکتوری تلویزیون سونی

تلویزیون های هوشمند جدید نرم افزارهای زیاد و قدرتمندی دارند که با کمک آن ها کارهای مختلفی انجام می دهند. این نرم افزارها اما گاهی ممکن است به مشکل بخورند و به دلیل تداخلات نرم افزاری عملکرد تلویزیون نیز با ایراد مواجه شود. یکی از بهترین راه ها برای برطرف کردن این مساله ریست فکتوری تلویزیون سونی است. مانند دیگر لوازم الکترونیکی، اصطلاح ریست کردن تلویزیون سونی به معنای بازگرداندن تمامی تنظیمات نرم افزاری به وضعیتی است که پیش از بیرون آوردن تلویزیون از کارتن وجود داشته است.  در این مقاله به بررسی شیوه های مختلف ریست فکتوری تلویزیون sony پرداخته ایم.

نحوه ریست فکتوری تلویزیون سونی

نکات مهم هنگام ریست فکتوری تلویزیون سونی

همان طور که در بالا اشاره کردیم ریست کردن تلویزیون سونی به معنی بازگرداندن تمامی تنظیمات به زمان خروج از کارخانه است. بنابراین در صورت بازگشت به تنظیمات کارخانه تلویزیون سونی تمام تنظیماتی که به صورت دستی پس از نصب تلویزیون انجام داده اید پاک می شوند.

این قضیه به این معنی است که تمامی تنظیمات و حتی برنامه هایی که بعد از نصب اولیه دستگاه بر روی تلویزیون خود نصب کرده اید پاک می شوند. به همین علت باید پیش از اقدام به ریست فکتوری تلویزیون سونی، تنظیمات مهم را یادداشت کنید. نکته بعدی که در هنگام ریست فکتوری تلویزیون sony باید مد نظر داشته باشید کد امنیتی است. اگر تلویزیون شما از کد امنیتی استفاده می کند آن را در دسترس داشته باشید.

در این مقاله ما به بررسی چند روش ریست کردن می پردازیم: پاور ریست یا همان power reset، ریست فکتوری داده ها یا factory data reset و در نهایت forced reset factory که به اصطلاح ریست فکتوری اجباری گفته می شود. هر یک از انواع ریست فکتوری مورد بحث مزایایی دارند که باید با توجه به مشکلی که با آن رو به رو هستید بهترین روش را برای این کار انتخاب نمایید. 

 

ریست فکتوری تلویزیون sony از طریق power reset

این راه یکی از ساده ترین روش های ریست کردن تلویزیون سونی است. مهم ترین مزیت استفاده از این روش این است که اطلاعات دست نخورده باقی می مانند و تنظیماتی که به صورت دستی روی تلویزیون انجام داده اید تغییری نکرده و پس از ریست نیز کماکان می توانید از آنها استفاده نمایید.

برای ریست کردن تلویزیون sony کافی است تلویزیون را از برق کشیده و یک دقیقه صبر کنید. پس از آن دو شاخه تلویزیون را مجددا به پریز بزنید و تلویزیون را روشن کنید. توجه داشته باشید که این روش ریست ساده است و با بازگشت به تنظیمات کارخانه تلویزیون سونی تفاوت دارد.

بازگشت به تنظیمات کارخانه تلویزیون سونی از طریق factory data reset

در استفاده از این روش باید این نکته را مد نظر داشته باشید که پس از انجام ریست فکتوری تلویزیون سونی از طریق factory date reset تمام تنظیمات انجام شده روی تلویزیون از بین می روند و مجددا باید نسبت به تنظیم آنها و نصب برنامه های ثانویه اقدام نمایید.

پیش از استفاده از این روش جهت ریست فکتوری تلویزیون sony بهتر است تنظیمات مورد نیاز خود را یادداشت نمایید تا پس از انجام این فرآیند به راحتی بتوانید آنها را دوباره تنظیم کنید. برای ریست کردن تلویزیون سونی از طریق فکتوری دیتا ریست، ابتدا باید از روی ریموت کنترل دکمه home یا خانه را فشار دهید.

پس از آن بر روی صفحه باز شده قسمت تنظیمات یا  setting را انتخاب نمایید. حال در مرحله بعدی بر اساس این که در منوی تلویزیون چه گزینه هایی برای شما نمایش داده شده اند می توانید یکی از دو مسیر زیر را برای بازگشت به تنظیمات کارخانه تلویزیون سونی انتخاب نمایید و طبق آن عمل کنید:

  1. مسیر اول:

Device Preferences >> Reset >> Factory data reset >> Erase everything >> Yes

  1. مسیر دوم:

Storage & reset >> Factory data reset >> Erase everything >> Yes

ریست فکتوری اجباری تلویزیون سونی

این مورد در زمان هایی کاربرد دارد که به دلیل هنگ کردن تلویزیون، شما قادر به انجام هیچ عملیاتی نیستید و به دلایل مختلف نمی توانید از طریق factory data reset اقدام به ریست فکتوری تلویزیون سونی خود نمایید. علاوه بر آن در مواردی که با مشکلاتی نظیر روشن شدن خود به خودی تلویزیون یا عدم واکنش تلویزیون نسبت به ریموت کنترل مواجه شده اید نیز می توانید از این طریق برای ریست کردن تلویزیون سونی اقدام نمایید.

توجه داشته باشید که در این مسیر نیز تمامی اطلاعات ثبت شده روی تلویزیون که مربوط به بعد از خروج از کارخانه بوده اند از بین می روند. مورد بعدی در استفاده از این روش این است forced factory reset برای سیستم عامل های اندروید 6 مارشمالو به بالا قابل اجرا است. برای ریست کردن تلویزیون سونی از این روش نیاز به یک نفر دستیار نیز دارید.

ریست کردن تلویزیون سونی

برای این کار باید ابتدا تلویزیون را از برق بکشید. پس از آن در مرحله بعدی برای ریست فکتوری تلویزیون سونی، دکمه پاور تلویزیون سونی و دکمه کم کردن صدا را به صورت همزمان فشار داده و در حدود 10 تا 30 ثانیه نگه دارید تا زمانی که چراغ ال ای دی سبز رنگ دستگاه روشن شود. حال باید چند دقیقه برای انجام مراحل ریست فکتوری صبر کنید.

اگر پس از فشردن دکمه ها چراغ LED روشن نشد دوباره مراحل را تکرار کنید. در طی انجام بازگشت به تنظیمات کارخانه تلویزیون سونی دو مرتبه خاموش و روشن می شود و جای نگرانی وجود ندارد. اگر تلویزیون روشن نشد می توانید آن را با دکمه و به صورت دستی روشن نمایید. زمانی که صفحه welcome را برای دومین بار مشاهده کردید می توانید تنظیمات مورد نظر خود را انجام دهید.

اما در صورتی که این صفحه برای شما نمایش داده نشد، تلویزیون را از برق کشیده و مجددا آن را به برق بزنید. در صورتی که با مشکل مواجه شدید می توانید با نمایندگی سونی مرکز سخت افزار ایران که یکی از معتبرترین مراکز در ارائه خدمات لوازم خانگی سونی است، تماس گرفته و از تکنسین های این مرکز کمک بگیرید.

2.5/5(4 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید