اشتراک گذاری

کار نکردن کنترل تلویزیون سونی

کار نکردن کنترل تلویزیون سونی را میتوان از مشکلات متداولی دانست که کاربران زیادی را به دردسر می اندازد. این مشکل تنها به تلویزیون های سونی اختصاص ندارد و میتواند هر دستگاه دیگری را به خود درگیر کند.  پیش از پرداختن به این اختلال و راه های برطرف ساختن آن ، شاید بد نباشد کمی به بررسی ساختار این ریموت کنترل ها، بپردازیم. کنترل تلویزیون سونی در اصل یک برد مدار چاپی است که قطعات مختلف و ریز الکترونیکی بر روی آن قرار گرفته اند.

علاوه بر این قطعات، فنرهای باتری و کیبورد و باتری هم از دیگر اجزای سازنده ی کنترل های سونی هستند که داخل یک قاب پلاستیکی قرار گرفته اند. عملکرد صحیح و بی اشکال این قطعات در کنارهم سبب میشود، کاربر به راحتی با فشردن هر دکمه دستگاه خود را کنترل کند. کار نکردن کنترل تلویزیون سونی ممکن است دلایل مختلف نرم افزاری و سخت افزاری داشته باشد که عیب یابی هر کدام نیازمند تخصص و مهارت زیادی خواهد بود. در ادامه با ما همراه باشید تا به بررسی بیشتر این مسئله بپردازیم.

کار نکردن کنترل تلویزیون سونی

دلایل اصلی کار نکردن کنترل تلویزیون سونی

  1. تمام شدن باتری کنترل تلویزیون سونی
  2. خراب شدن ریموت کنترل
  3. خراب شدن برد گیرنده ی دستگاه

اگه میخوای به منوی پیشرفته تلویزیونت دسترسی داشته باشی ورود به منوی مخفی تلویزیون سونی رو بخون…

به هنگام کار نکردن کنترل تلویزیون سونی چه کار کنیم ؟

  1. تمام شدن یا نشدن، باتری داخل کنترل تلویزیون را مورد بررسی قرار دهید.
  2. نحوه ی قرارگیری باتری داخل کنترل تلویزیون را چک کنید و بررسی کنید که جهت هر باتری با علامت‌های مثبت (+) و منفی (-) در محفظه باتری مطابقت داشته باشد.
  3. ممکن است اتصال بین باتری و کنترل از راه دور درست برقرار نشده باشد. باتری‌ها را خارج نموده و سپس دوباره آنها را کار بگذارید.
  4. کنترل از راه دور را به سمت حسگر کنترل از راه دور واقع در جلوی تلویزیون سونی خود، بگیرید.
  5. دقت کنید که جلوی حسگر کنترل از راه دور هیچ مانعی قرار نداشته باشد. گاهی وجود مانع، کار نکردن کنترل تلویزیون سونی را به دنبال دارد.
  6. نور فلورسنت می‌تواند به کار نکردن کنترل تلویزیون سونی منجر شود، از این رو توصیه میشود، چراغ‌های فلورسنت را خاموش کنید.
  7. اگر هیچ مشکلی مرتبط با مراحل بالا مشاهده نکردید، پیشنهاد میکنیم از خدمات نمایندگی تعمیرات تلویزیون سونی استفاده کنید.

تعمیر ریموت کنترل تلویزیون سونی

از آن جا که کار نکردن کنترل تلویزیون سونی ممکن است دلایل جدی تری نسبت به تمام شدن باتری و وجود مانع در سر راه دستگاه گیرنده ، داشته باشد، توصیه میکنیم در صورت تداوم مشکل، حتما از خدمات نمایندگی تعمیر تلویزیون سونی استفاده کنید. گاهی ممکن است ریشه و دلیل کار نکردن کنترل تلویزیون سونی ، خرابی برد داخلی آن و یا اختلال در گیرنده ی دستگاه، باشد.

کارشناسان حاذق و فعال در نمایندگی سونی ، پس از عیب یابی دقیق مسئله، اقدامات لازم جهت تعمیر و برطرف سازی مشکل را به جا خواهند آورد. تعمیر ریموت کنترل تلویزیون سونی ، علاوه بر دانش و تجربه ، نیازمند برخورداری از ابزار و قطعات اورجینال سونی است که خوشبختانه نمایندگی تعمیرات سونی ، به خوبی از تمام این ویژگی ها برخوردار است. تعمیر ریموت کنترل تلویزیون سونی در این مجموعه، در حداقل زمان و بالاترین کیفیت ممکن به انجام خواهد رسید.

نمایندگی تعمیرات تلویزیون سونی

نمایندگی تعمیرات تلویزیون سونی از مدت ها قبل، ارائه دهنده ی تمامی خدمات و سرویس های مورد نیاز به کاربران و دارندگان انواع دستگاه های تلویزیون و مانیتور سونی است که با بالاترین کیفیت ممکن در اختیار این عزیزان قرار خواهد گرفت. کاربران گرامی در صورت مواجهه با هر گونه مشکل سخت افزاری و غیر سخت افزاری در تلویزیون سونی خود، میتوانند از خدمات و سرویس های متناسب با دستگاه خود بهره مند گردند. نمایندگی تلویزیون سونی در این مرکز محدود به مدل و نسخه ی خاصی نیست و از تمامی خدمات ترمیم، تعویض و تعمیری که در فهرست خدمات پس از فروش این نمایندگی ذکر شده است، پشتیبانی می کند. لازم به ذکر است که کلیه ی سرویس ها و خدمات پشتیبانی این مجموعه، با گارانتی و ضمانت نامه ی معتبر کتبی نیز همراه خواهد بود.

سوالات متداول کاربران

آیا می توانیم ریموت تلویزیون سونی را ریست کنیم؟

باتری را دوباره قرار دهید – LED باید دو بار چشمک بزند. اعداد 2 و 8 را به طور همزمان در مدت 6 ثانیه فشار دهید – LED باید دو بار چشمک بزند. کد 9 8 1 را وارد کنید، LED 4 بار چشمک می زند. اکنون کنترل از راه دور به تنظیمات کارخانه بازنشانی می شود.

4.8/5(44 امتیاز)
اشتراک گذاری