اشتراک گذاری

تعمیر اسپیکر لپ تاپ سونی

یکی از ایراداتی که ممکن است در لپ تاپ ها ایجاد شود خراب شدن اسپیکر دستگاه است. این ایراد در صداهای خروجی لپ تاپ اختلال ایجاد کرده و ممکن است مشکلات زیادی برای کاربر ایجاد نماید. دلایل زیادی اعم از سخت افزاری و نرم افزاری ممکن است شما را نیازمند به تعمیر اسپیکر لپ تاپ سونی کنند.

در صورتی که متوجه اختلالی در صداهای تولیدی اسپیکر شدید نیاز به نگرانی زیادی نیست. به طور کلی تعمیر اسپیکر لپ تاپ sony چندان پیچیده نبوده و هزینه سنگینی را به دنبال نخواهد داشت. در این مقاله راهکارهایی برای تعمیر بلندگوی لپ تاپ سونی جمع آوری کرده ایم که در مواقع لزوم می تواند برای کاربران عزیز راهگشا باشد.

تعمیر اسپیکر لپ تاپ سونی

اولین اقدامات جهت تعمیر اسپیکر لپ تاپ سونی

اولین اقدامی که باید انجام دهید این است که اگر از هدفون استفاده می کنید آن را خارج کنید و یک مرتبه دیگر صدای اسپیکر را بدون هدفون چک کنید. اگر خروجی صدا هم، در زمان استفاده از هدفون و هم بدون آن مشکل داشت احتمالا اختلال نرم افزاری بوده و به سادگی می توان آن را برطرف کرد.

برای تعمیر اسپیکر لپ تاپ سونی در این شرایط باید به سراغ نرم افزار کارت صدا بروید و آن را مجددا نصب کنید. اگر پس از نصب مجدد نرم افزار کارت صدا مشکل هنوز هم برقرار بود پیشنهاد می کنیم برای تعمیر بلندگوی لپ تاپ سونی خود سیستم عامل را به روز رسانی کنید.

تعویض کارت صدا راه حل تعمیر بلندگوی لپ تاپ سونی

اگر پس از نصب دوباره نرم افزار کارت صدا و همچنین آپدیت کردن سیستم عامل کماکان با مشکل صدا درگیر بودید پیشنهاد می شود برای تعمیر اسپیکر لپ تاپ سونی، کارت صدای سیستم خود را عوض نمایید. این کار به دو روش امکان پذیر است که شما باید با توجه به شرایط روش مناسب را انتخاب نمایید.

اولین روش برای تعمیر اسپیکر لپ تاپ sony استفاده از یک کارت صدای خارجی است. روش دومی که از آن طریق می توانید نسبت به تعمیر بلندگوی خود اقدام نمایید این است که اگر لپ تاپ sony شکاف آزاد Mini PCI دارد، یک کارت صدای جداگانه بر روی این شکاف نصب نمایید.

مشکل خش خش کردن بلندگوی لپ تاپ سونی

اگر در هنگام استفاده از لپ تاپ متوجه صدای خش خش در اسپیکر می شوید این احتمال وجود دارد که اسپیکر لپ تاپ شما ایراد داشته و باید نسبت به تعمیر اسپیکر لپ تاپ سونی خود اقدام نمایید. برای اطمینان از این موضوع ابتدا با یک هدفون نیز صدای لپ تاپ را بررسی نمایید.

اگر صدای خارج شده از یکی از دو گوشی طبیعی بود برد صوتی لپ تاپ sony سالم بوده و یکی از بلندگوها مشکل دارد. در این حالت برای رفع مشکل باید اقدام به تعمیر اسپیکر لپ تاپ sony نمایید.  اما در صورتی که یکی از بلندگوها به صورت کامل کار نمی کند و بلندگوی دیگر صدای طبیعی دارد احتمالا این مشکل ریشه در بخش تنظیمات صدا دارد.

برای رفع این مساله و تعمیر بلندگوی لپ تاپ سونی باید به بخش تنظیمات صدا رفته و اطمینان حاصل کنید که هر دو بلندگو وصل بوده و زبانه توازن نیز در میانه خط باشد تا صدای خروجی از هر دو بلندگو یکسان باشد.

با صدا نداشتن لپ تاپ چه کنیم؟

مشکل صدا نداشتن لپ تاپ سونی می تواند ریشه در عوامل مختلفی داشته باشد که این عوامل می توانند سخت افزاری یا نرم افزاری باشند. مشکلات نرم افزاری را باید در بخش تنظیمات صدا جست و جو کرد اما در مورد مشکلات سخت افزاری برای پیدا کردن ریشه مشکل نیاز به دانش فنی و تجربه است.

موارد سخت افزاری که ممکن است ایراد داشته باشند عبارتند از پورت هدفون، ایراد در آی سی ها، اختلالات مادر برد، آسیب به کارت صدا و غیره. اگر مطمئن هستید که کارت صدای شما مشکلی نداشته و بایوس لپ تاپ سونی نیز سالم است برای تعمیر اسپیکر لپ تاپ سونی خود به مراکز معتبر مراجعه نمایید.

مرکز سخت افزار ایران یکی از مراکز معتبر در زمینه تعمیر اسپیکر لپ تاپ sony بوده و خوش نام بودن آن در میان کاربران خبر از تجربه و دانش فنی بالای تکنسین ها و همچنین کیفیت بالای خدمات ارائه شده می دهد.

5/5(1 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید