اشتراک گذاری

تعمیر لولا لپ تاپ سونی

لولا لپ تاپ سونی یا هر برند دیگری جزو پرکاربردترین قطعات این دستگاه است ؛ در واقع این قطعه از اجزای مکانیکی و پر استهلاک لپ تاپ به شمار می رود ؛ و از آنجایی که همیشه فشار زیادی روی لولا لپ تاپ وجود دارد بنابراین همیشه امکان شکستن یا ترک خوردن آن نیز وجود دارد. بهتر است بدانید که این قطعه به کابل انتقال تصویر یا همان فلت بسیار نزدیک است و شکستن آن ممکن است باعث قطع شدن این کابل شود ، بنابراین تعمیر لولا لپ تاپ سونی یا دیگر برندها یک از مسائل حائز اهمیت در این دستگاه ها است.

تعمیر لولا لپ تاپ سونی

دلایل خراب شدن لولا لپ تاپ سونی

 • همانطور که می دانید این بخش مسئول باز و بسته کردن صفحه لپ تاپ است ، بنابراین ممکن است در اثر زیاد باز و بسته کردن صفحه دستگاه یا بعد از گذشت مدت زمان طولانی ، این قطعه خراب شده و شما مجبور شوید تا لولا لپ تاپ سونی خود را تعمیر کنید.
 • یکی دیگر از دلایلی که باعث می شود تا شما مجبور به درست کردن لولا لپ تاپ سونی خود شوید ، سهل انگاری در حین جابه جایی دستگاه یا قرار دادن آن بر روی میز است ، چرا که با کوچکترین بی توجهی ممکن است لپ تاپ شما به زمین افتاده و لولا آن دچار شکستگی شده و یا شل شود.
 • مراجعه به یک مرکز نامعتبر نیز یکی دیگر از مواردی است که می تواند باعث شود تا شما مجدد برای تعمیر و رفع خرابی لولا لپ تاپ سونی خود ، اقدام کنید.

مراحل تعمیر لولا لپ تاپ سونی

 • اولین گام برای درست کردن لولا لپ تاپ سونی ، این است که آن را به طور کامل از برق جدا کنید و اگر باتری مدل لپ تاپ شما در خارج از آن قرار دارد ، باتری را از دستگاه خارج کنید.
 • دستگاه را روی یک سطح نرم قرار داده و سپس آن را برگردانید.
 • حال با استفاده از یک پیچ گوشتی ، پیچ ها و محفظه ی پشتی یا همان قاب لپ تاپ را باز کنید.
 • در این مرحله از درست کردن لولا لپ تاپ سونی ، باید ابتدا قاب چسبیده به کیبورد را باز کرده و سپس خود کیبورد را باز و از لپ تاپ جدا کنید.
 • همانطور که در بالاتر نیز گفته شد ، این بخش به صفحه ال سی دی دستگاه متصل است ، بنابراین در گام بعدی برای تعمیر لولا لپ تاپ sony ، باید پیچ ها و اتصالات مربوط به ال سی دی را باز کنید.
 • سپس فلت نمایشگر را باز و از آن جدا کنید.
 • اکنون می توانید به طور کامل ال سی دی لپ تاپ را از آن جدا کنید.
 • حال می توانید لولاها لپ تاپ را مشاهده کنید و هر کدام از آنها که خراب شده است را بیرون آورده و تعمیر کنید.
 • بعد از تعمیر لولا لپ تاپ sony ، باید تمامی قطعاتی که باز کرده اید را در سرجای خود قرار داده و همه اتصالات آنها را به خوبی ببندید.

نکته: ممکن است لولا لپ تاپ شما در اثر ضربه یا هر مورد دیگری ، به گونه ای خراب شود که دیگر امکان درست کردن آن وجود نداشته باشد ، بنابراین در چنین شرایطی تکنسین تشخیص می دهد که به جای تعمیر لولا لپ تاپ سونی  ، آن را تعویض کرده و یک لولا جدید و اورجینال روی دستگاه شما نصب کند.

نکات مهم در مراقبت از لولا لپ تاپ سونی

همانطور که می دانید بعد از خرید لپ تاپ ، رعایت اصول نگهداری از  آن اهمیت بسزایی دارد ، چرا که باعث افزایش طول عمر دستگاه می شود. یکی از مهم ترین اصول نگهداری ، مربوط به لولا لپ تاپ است. زیرا همانطور که گفته شد ، این قطعه دائما در حال استفاده بوده و فشار زیادی روی آن قرار دارد.

 • طبق توضیحات بالا اولین موردی که باعث می شود تا لولا لپ تاپ سونی نیاز به تعمیر داشته باشد و بنابراین باید کاربران هنگام مراقبت از این قطعه به آن توجه کنند ، این است که کاربران دائما درب یا همان صفحه نمایشگر دستگاه را به طور دائم باز و بسته نکنند ؛ یعنی در مواقعی که واقعا با دستگاه کاری ندارند آن را روشن نکرده و درب آن را باز نکنند.
 • مورد بعدی که در خیلی از مواقع مشاهده شده ، این است که برخی کاربران هنگام بلند کردن لپ تاپ آن را از نمایشگر گرفته و با خود حمل می کنند و همین امر باعث می شود تا لولا لپ تاپ سونی شما دچار خرابی شده و نیاز به تعمیر یا تعویض داشته باشد ؛ پیشنهاد کارشناسان این است که در هنگام بلند کردن لپ تاپ همیشه آن را از قسمت پایینی قاب گرفته و جابه جا کنید. برای هرگونه مشکل در لپ تاپ خود به مرکز تعمیر لپ تاپ سونی ما مراجعه کنید.
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید