اشتراک گذاری

پیکسل سوخته دوربین

پیکسل سوخته دوربین چیست، چگونه باید آن را تشخیص داد، چه عواملی باعث بروز آن می‌شود و چگونه باید پیکسل سوختگی سنسور دوربین عکاسی را برطرف کرد؟ پیکسل سوخته یکی از عمده مسائلی است که می‌تواند برای هر دوربین دیجیتالی به وجود آید. ما در این مقاله قصد داریم ابتدا به توضیح مفهوم پیکسل سوخته دوربین بپردازیم، سپس راهکارهایی برای جلوگیری از رخ دادن آن و در نهایت رفع پیکسل سوخته را ارائه کنیم. شما می توانید جهت دریافت پاسخ سوالات خود با کارشناسان ما در نمایندگی سونی در اتباط باشید.

پیکسل سوخته دوربین

پیکسل سوخته دوربین چیست؟

سنسور، بخش بسیار حساسی روی دوربین‌ها است و تولیدکنندگان دوربین‌ها پیش از عرضه محصولات خود در بازار، سخت‌گیری‌های لازم را در آزمون‌های کنترل کیفیت روی آن‌ها اعمال می‌کنند تا مطمئن شوند به راحتی هیچ مشکلی برای پیکسل‌های آن‌ها به وجود نمی‌آید. اما ممکن است به مرور زمان و با استفاده از دوربین، این مشکل برای سنسور دوربین رخ دهد.

 پیکسل سوخته دوربین (که به آن پیکسل مرده نیز می‌گویند) یک نوع آسیب دیدگی برای پیکسل‌های روی سنسور دوربین است که باعث می شود انرژی به پیکسل‌ها انتقال پیدا نکند و در نتیجه نقطه‌های سیاه رنگی روی تصاویر ثبت شده‌ی شما با دوربین نمایان شود.

 البته همیشه هم این پیکسل‌ها مشکی‌رنگ نخواهند بود؛ از آنجا که احتمال دارد شما از یک فیلتر روی لنز دوربین خود استفاده کرده باشید، بنابراین این پیکسل می‌تواند در رنگ‌های دیگری نیز نمایان شود. حال ممکن است این سوال برای شما پیش آمده باشد که آیا پیکسل سوخته دوربین موقتی است؟ در پاسخ باید بگوییم که خیر، این یک ایراد دائمی است و به مرور زمان رفع نخواهد شد.

تشخیص پیکسل سوخته دوربین سونی

تشخیص پیکسل سوخته دوربین بسیار آسان است. شما برای تشخیص پیکسل سوختگی کافیست دوربین را در حالت Live View قرار دهید، سپس لنز را به سمت آسمان بگیرید. تمام نقاط تصویر را بررسی کنید. هر قسمتی که رنگ غیرطبیعی داشته باشد، نشانگر پیکسل سوخته در آن بخش است. معمولاً این نقاط تیره‌تر از تصویر زمینه هستند.

تعمیر پیکسل سوختگی دوربین سونی

یک یا دو پیکسل سوختگی کوچک نمی‌تواند نگران کننده باشد و دردسری برای شما به وجود آورد. اما اگر تعداد این پیکسل سوخته‌ها در دوربین شما افزایش پیدا کند، آنگاه می‌تواند تجربه عکاسی را برای شما تلخ کند. آنگاه باید به فکر تعمیر پیکسل سوخته دوربین خود بیافتید. تعمیر پیکسل سوخته دوربین به دانش کافی و ابزارآلات مدرن نیاز دارد. توصیه می‌کنیم برای تعمیر پیکسل سوختگی دوربین خود حتماً به مرکز تعمیرات مجاز سونی مراجعه کنید. مرکز تعمیرات دوربین عکاسی سونی IHC با کیفیتی تضمینی می‌تواند به تعمیر دوربین عکاسی شما بپردازد.

5/5(1 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید