اشتراک گذاری

روشن نشدن گوشی سونی

روشن نشدن گوشی سونی اتفاق بسیار متداولیست. روشن نشدن گوشی و خاموش شدن آن به صورت ناگهانی، چندان ارتباطی  به سیستم عامل و یا نوع برند گوشی ندارد؛ بلکه دلیل  این اتفاق می تواند اختلالات سخت افزاری و یا تداخلات نرم افزاری باشد. کمپانی سونی نیز از این قاعده مستثنی نبوده و ممکن است روشن نشدن گوشی SONY  توسط کاربران گوشی های این شرکت تجربه شود. در اینجا به ریشه یابی علت عدم روشن شدن گوشی سونی می پردازیم.

روشن نشدن گوشی سونی

عوامل سخت افزاری روشن نشدن گوشی سونی

دو عامل اصلی زیر که سخت افزاری نیز می باشند، می توانند سبب روشن نشدن گوشی SONY شوند.

باتری

علت خاموشی و روشن نشدن موبایل سونی می‌تواند به دلیل قطع ارتباط میان باطري و گوشي اتفاق بیفتد. بنابراین ارتباط این بخش را بررسی کنید. از طرفی گاهی عدم روشن شدن گوشی سونی از مشکلات درونی باتری آن نشات می گیرد. در گذشته اگر گوشی پس از خاموش شدن، روشن نمی شد، باتری آن را جدا می کردند و بدین شکل مشکل روشن نشدن گوشی سونی را نابود می ساختند.

هم اکنون چنانچه هنوز باتری گوشی سونی شما قابلیت جدایی از بدنه را داشت، با انجام این کار مشکل آن را حل کنید، اما اگر گوشی سونی شما همانند بیشتر گوشی های امروزی، باتری قابل تعویض نداشته باشد، شما می توانید با نگه داشتن ۱۰تا ۳۰ ثانیه ای دکمه ی پاور به رفع مشکل روشن نشدن گوشی SONY بپردازید.

شارژ

برای رفع ایراد روشن نشدن گوشی سونی می­توانید به کالیبره کردن باتری گوشی بپردازید، زیرا کالیبره کردن اکثر مواقع می تواند این مشکل را حل کند. برای کالیبره کردن باتری، ابتدا شارژ گوشی را به صفر برسانید تا گوشی خاموش شود و سپس در حالت خاموش گوشی را شارژ کنید تا چراغ نوتیفیکیشن به رنگ سبز درآید که نشانه پرشدن ظرفیت گوشی است، گوشی را از شارژ جدا و آن را روشن کنید.

به احتمال زیاد باتری ۱۰۰% شارژ شده است. در صورتی که گوشی به شارژ ۱۰۰% خود نرسیده بود، مجدد گوشی را به شارژ بزنید تا شارژ باتری کامل شود و سپس از آن استفاده کنید.

عوامل نرم افزاری روشن نشدن گوشی سونی

در غالب موارد مشکل عدم روشن شدن گوشی سونی، به دلیل وجود اشکالات نرم افزاری در تنظیمات این دستگاه پدیدار می شود.  طراحي دستگاه‌هایي با سیستم عامل اندرويد به گونه‌اي است که وقتی پردازنده براي مدت زمان خاصي واكنش نشان ندهد، دستگاه به طور خودكار خاموش و روشن مي شود تا بدين وسيله از سيستم محافظت گردد. به عبارتی دیگر مشکل روشن نشدن موبایل سونی در واقع واکنش این دستگاه جهت حفاظت از خود در برابر مشکل نرم‌افزاری‌ خاصی می باشد که در آن بوجود آمده است.

خطای مرتبط با ویجت و برنامه ی های گوشی

باید توجه داشت که  خطاهاي مرتبط با ويجت (ابزارک) در زمان استفاده يا نصب بسياري از برنامه هاي كاربردی (بیش از 20 برنامه) سبب روشن نشدن گوشی سونی و عدم واكنش آن مي‌شود، بنابراین در صورتی که پس از اجراي يك برنامه كاربردي، با خطا مواجه شدید، آن برنامه كاربردي را حذف نمایید تا ازخطر عدم روشن شدن گوشی سونی در امان باشید.

از طرفی به صورت مداوم گوشی سونی خود را بررسی نمایید و ببينيد که آیا نرم افزار آن آخرین نسخه عرضه شده از سوی شرکت سازنده است یا خیر. در صورت بروز نبودن نرم افزار نسخه نرم افزاری گوشی خود را بروز رساني كنيد.

داغ شدن بیش از حد گوشی سونی

مورد دیگری که سبب روشن نشدن گوشی SONY می‌گردد، داغ شدن بیش از اندازه گوشی است. زماني كه باطري خيلي داغ مي‌شود (بيش از 60 درجه سانتيگراد)، گوشي هاي هوشمند سونی به صورت خودکار خاموش مي‌شوند تا در برابر آسیب‌های احتمالی از خود محافظت کنند.

در صورت احساس دمای بیش از اندازه در دستگاه و روشن نشدن گوشی سونی ، تمامي برنامه‌هاي در حال اجرا و برنامه‌هايي فعال در پشت زمينه (auto sync) دستگاه را ببندید و پس از خنك شدن گوشی، مجدداً آن ها را اجرا نمایید.

نمایندگی تعمیر موبایل سونی

در صورتی که راهکارهای ذکرشده سبب رفع مشکل عدم روشن شدن گوشی سونی نگشت،به احتمال زیاد عوامل دیگری همچون ضربه  و یا نفوذ مایعات به درون دستگاه موجب روشن نشدن گوشی SONY شما شده است و نیاز به تعمیر موبایل سونی توسط تعمیرکاران مجرب ایجاد شده است.

گوشی های هوشمند سونی از سیستم پیشرفته و مدرنی برخوردار می باشند که استفاده ی مداوم و بدون مشکل از آن  نیازمند اطلاعات نوین و آموزش هاییست که ما در بخش نمایندگی گوشی سونی در دسترس کاربران کمپانی سونی قرار می دهیم، همچنین این مرکز توسط کارشناسان حرفه ای و تعمیرکاران مجرب شما را در مسیر تجربه ی کارکرد صحیح و نیز تهیه ی انواع محصولات کمپانی سونی یاری می سازد.

4.9/5(148 امتیاز)
اشتراک گذاری