اشتراک گذاری

در صورت فراموش کردن رمز تلویزیون سونی چه باید کرد؟

همانطور که می دانید اکثر دستگاه های هوشمند امروزی برای دسترسی به برخی از تنظیمات آنها دارای یک رمز عبور یا به اصطلاح پسورد هستند. تلویزیون سونی و دیگر برندها نیز از این موضوع جدا نبوده و برای اعمال برخی تغییرات در آنها حتما باید از پسورد استفاده کنید. در صورت فراموش کردن رمز تلویزیون سونی یا دیگر برندها کاربر نمی تواند تنظیماتی مانند تغییر نور ، رنگ یا صدا را در دستگاه اعمال کند. حال سوالی که در این شرایط ممکن است برای هر کسی پیش آید این است که در صورت فراموش کردن رمز تلویزیون سونی چه باید کرد؟ و یا از چه ترفندهایی باید استفاده کرد؟ که ما در این مقاله برای رفع این مشکل به شما کمک خواهیم کرد. تعمیرات تلویزیون سونی خود را به ما بسپارید.

فراموش کردن رمز تلویزیون سونی

ترفندهای بازیابی رمز تلویزیون سونی

استفاده از مستر کد

اولین روشی که هنگام فراموش کردن پسورد تلویزیون سونی خود باید به سراغ آن بروید و به کمک این روش مشکل به وجود آمده را رفع کنید ، استفاده از مستر کد است. در واقع هر مدل از تلویزیون سونی برای خود یک مستر کد مشخص دارد به طوری که با مدل دستگاه همخوانی و سازگاری دارد. به عبارت دیگر با استفاده از این مستر کد مشخص کاربر می تواند مجدد رمز دستگاه خود را ریست و آن را بازیابی کند.

مثلا مستر کد تلویزیون سونی مدل Bravia عدد 4357 است. به طور کلی در سایر مدل ها می توانید مطابق مراحل زیر برای دستیابی به مستر کد پیش بروید:

  • از روی ریموت کنترل دکمه Home را فشار دهید.
  • به منوی تنظیمات رفته و OK را بزنید.
  • حال با انتخاب Personal Section وارد این بخش شده و سپس گزینه Parental Lock را انتخاب کنید.
استفاده از مستر کد
  • در واقع در اینجا می توانید دسترسی افراد متفرقه و یا کودکان را محدود کنید تا بدون اجازه شما نتوانند رمز دستگاه را تغییر دهند. اگر در ابتدا و شروع فرآیند بازیابی از شما کدی خواسته شد می توانید از رمزهای 9999 یا همان 4357 استفاده کنید.
  • در آخر نیز گزینه Change Pin را انتخاب کرده تا موفق به ریست کردن پسورد تلویزیون خود شوید. در این قسمت کافیست تا یک رمز عبور جدید برای تلویزیون سونی خود تعیین کرده و آن را حفظ کنید.

انجام ریست سخت افزاری

روش بعدی که در پاسخ به سوال ” در صورت فراموش کردن رمز تلویزیون سونی چه باید کرد؟ ” می توان ارائه داد ، انجام یا اجرای ریست سخت افزاری دستگاه است. این روش مخصوصا زمانی کارآمد است که به ریموت کنترل دسترسی ندارید.

  • برای انجام این کار باید در گام نخست تلویزیون را از برق جدا کنید. حال از دکمه های تعبیه شده روی تلویزیون استفاده کنید. در مرحله بعدی دکمه های پاور ( دکمه خاموش و روشن کردن دستگاه) و ولوم منفی( دکمه کم کردن صدا) را به طور همزمان فشار دهید.
  • اکنون در همین حالت دوباره تلویزیون را به برق وصل کنید و برای ظاهر شدن لوگوی سونی روی نمایشگر سه ثانیه صبر کنید. در بعضی مدل ها نیز به جای اینکه صبر کنید تا لوگوی سونی را مشاهده کنید باید منتظر بمانید تا چراغ ال ای دی جلوی دستگاه روشن شود.
  • پس از نمایش لوگو یا روشن شدن چراغ های ال ای دی ، دکمه ها را رها کرده تا تنظیمات کارخانه برای تلویزیون فعال شود. حال تنظیمات دستگاه شما به صورت کامل به حالت تنظیمات اولیه کارخانه بازگشته است و تلویزیون سونی شما اصطلاحا ریست فکتوری شده است.

نکته: با ذکر همه این موارد بهتر است برای اینکه با مشکل فراموش کردن پسورد تلویزیون سونی خود مواجه نشوید و در صورت بروز بتوانید آن را به راحتی برطرف کنید بهتر است پسورد مدنظر خود را در جایی مانند نوت گوشی یادداشت کنید و همچنین اگر خودتان نمی توانید روش های فوق را اجرا کنید از نمایندگی های مربوطه و تکنسین ها ماهر در این زمینه کمک بگیرید.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید