اشتراک گذاری

آموزش اتصال لپ تاپ سونی به تلویزیون

اتصال لپ تاپ سونی به تلویزیون به شما کمک می کند تمامی فایل های تصویری خود را در تلویزیون مشاهده کنید. در واقع از این طریق، شما می توانید تصاویر نمایشگر لپ تاپ خود را با صفحه ای بزرگ تر در تلویزیون تماشا کنید. با اینکه رویکرد معمول در نحوه متصل کردن لپ تاپ به تلویزیون، استفاده از کابل HDMI  یا  VGA می باشد اما باید گفت روش های دیگری نیز برای این کار وجود دارند که امروز قصد داریم آنها را به شما آموزش دهیم. اگر از کاربران لپ تاپ سونی هستید بی شک می دانید که در کنار قاب لپ تاپ، سوکتی به عنوان پورت hdmi تعبیه شده است تا در صورت نیاز بتوانید لپ تاپ را به تلویزیون یا مانیتورهای بزرگ متصل کنید.

این ویژگی در اغلب لپ تاپ های امروزی وجود دارد و یکی از ویژگی های مورد توجه کاربران در هنگام خرید لپ تاپ می باشد. با اتصال لپ تاپ به تلویزیون، کاربر از محدوده تصویر بزرگ تری برخوردار می شود و می تواند از تماشای فیلم و تصاویر لذت بیشتری ببرد.

برخی از کاربران حتی از این طریق می توانند کارهای گرافیکی و ویرایش عکس و فیلم را با خیالت راحت تری انجام دهند. به هرحال با فراگرفتن روش های مختلف اتصال لپ تاپ به تلویزیون قادر خواهید بود تصاویر را با اندازه بزرگ تری مشاهده کنید. در ادامه این روش ها را توضیح می دهیم.

اتصال لپ تاپ سونی به تلویزیون

روش های اتصال لپ تاپ سونی به تلویزیون

اتصال لپ تاپ سونی به تلویزیون از طریق کابل HDMI

متدوال ترین روش برای متصل کردن لپ تاپ سونی به تلویزیون، از طریق کابل انجام می شود. بسیاری از لپ تاپ های سونی دارای پورت خروجی HDMI می باشند. برای استفاده از این قابلیت باید تلویزیون مورد نظر نیز از کابل اچ دی ام آی پشتیبانی به عمل آورد.

برای اتصال لپ تاپ سونی به تلویزیون از طریق کابل HDMI کافی است یک سر کابل را به لپ تاپ و سر دیگر آن را به ورودی تلویزیون متصل کنید. در این حالت پیغامی در تلویزیون ظاهر می شود مبنی بر اینکه آیا می خواهید از دستگاه جدید در تلویزیون استفاده کنید یا خیر. با تأیید این گزینه، تصاویر لپ تاپ را در تلویزیون می بینید.

اتصال لپ تاپ سونی به تلویزیون از طریق WiDi

برخی از لپ تاپ های جدید سونی از تکنولوژی نمایش بی سیم اینتل یا WiDi داخلی بهره مند هستند. اگر چنین دستگاه هایی را در اختیار دارید می توانید از گیرنده های  WiDiاستفاده کنید. با اتصال این گیرنده به تلویزیون خود می توانید تصاویر لپ تاپ را به صورت بی سیم در تلویزیون مشاهده کنید.

از نقاط ضعف این سیستم این است که WiDi هنوز به اندازه کافی سریع نیست؛ بنابراین جهت انجام بازی های اکشن و سریع، کارایی چندانی ندارد.

اتصال بی‌سیم HDMI

اگر برای شما مقدور نیست که یک کابل فیزیکی بین لپ تاپ و تلویزیون قرار دهید می‌توانید از یک وایرلس بی‌سیم HDMI کمک بگیرید. این وایرلس بی‌سیم داده‌های HDMI را از یک باکس کوچک با یک کابل HDMI کوتاه به یک باکس کوچک که در واقع همان فرستنده و گیرنده هستند ارسال می کند.

وایرلس نسبت به کابل ها دامنه کوتاه تری دارد اما معمولاً از کیفیت K4 پشتیبانی نمی‌کند. در این روش در ارسال تصاویر با کمی تاخیر ایجاد می‌شود که اگر فقط به تماشای فیلم بپردازید مشکلی ایجاد نمی‌کند اما این تاخیر در تماشای بازی کامپیوتری خلل ایجاد می‌کند. تمامی لپ تاپ‌ها از جمله لپ تاپ های سونی دارای درگاه HDMI برای اتصال لپ تاپ به تلویزیون هستند.

کابل  VGA

اگر مدل لپ تاپ و تلوزیون شما قدیمی است ، قطعا یک درگاه VGA روی دستگاه های قدیمیتان پیدا خواهید کرد. کیفیت تصویر VGA  نسبت به HDMI بسیار کمتر است. عملکرد این کابل تنها با سیگنال های ویدیویی می باشد ، به همین خاطر شما برای مدیریت صدا هنگام استفاده از این کابل نیاز به یک کابل جداگانه دارید. اگر تمایل به خرید لپ تاپ جدیدتری دارید تا بتوانید از روش‌های نوین فناوری اتصال بهرمند شوید راهنمای خرید لپ تاپ سونی را مطالعه نمایید.

برایاتصال لپ تاپ به تلویزیون با استفاده از کابل  VGA به ترتیب مراحل زیر را انجام دهید:

  • لپ تاپ را با کابل VGA به تلویزیون وصل کنید.
  • دو دستگاه را با کابل صوتی 3.5 میلی متری به هم متصل کنید.
  • هر دو دستگاه را روشن کنید.
  • ورودی PC یا RGB را در تلویزیونبه وسیله کنترل انتخاب کنید.
  • باید هر دو دستگاه به صورت خودکار به یکدیگر متصل شوند . چنانچه اتصال دستگاه های شما برقرار نشد، طی مراحل Settings > System > Display اطمینان حاصل نمایید که گزینه TV انتخاب شده است.
اتصال لپ تاپ سونی به تلویزیون

نمایندگی لپ تاپ سونی

نمایندگی لپ تاپ سونی مفتخر است تا پاسخگوی تمامی سوألات و نیازمندی شما عزیزان باشد. از این نظر می توانید با توجه به درخواست ها و نوع نیاز خود به بخش های مختلف این وب سایت مراجعه کرده و از مقالات و مطالب مفید آن بهره مند شوید. در صورت نیاز به کمک تکنسین های فنی، بخش تعمیرات این مرکز در تمامی ایام هفته آماده پاسخگویی به شما سروران گرامی می باشد. تنها با یک تماس تلفنی می توانید کارشناسان را از مشکل خود مطلع کنید. مشتری مداری و احترام به حقوق مشتری هدف والا و اصلی نمایندگی سونی بوده و در این راستا تلاش دارد تا خدماتی شایسته آنان و در خور نام سونی ارائه کند.

5/5(1 امتیاز)
اشتراک گذاری