اشتراک گذاری

آموزش اتصال لپ تاپ سونی به تلویزیون

اتصال لپ تاپ سونی به تلویزیون به شما کمک می کند تمامی فایل های تصویری خود را در تلویزیون مشاهده کنید. در واقع از این طریق، شما می توانید تصاویر نمایشگر لپ تاپ خود را با صفحه ای بزرگ تر در تلویزیون تماشا کنید. با اینکه رویکرد معمول در نحوه متصل کردن لپ تاپ به تلویزیون، استفاده از کابل HDMI  یا  VGA می باشد اما باید گفت روش های دیگری نیز برای این کار وجود دارند که امروز قصد داریم آنها را به شما آموزش دهیم. اگر از کاربران لپ تاپ سونی هستید بی شک می دانید که در کنار قاب لپ تاپ، سوکتی به عنوان پورت hdmi تعبیه شده است تا در صورت نیاز بتوانید لپ تاپ را به تلویزیون یا مانیتورهای بزرگ متصل کنید.

این ویژگی در اغلب لپ تاپ های امروزی وجود دارد و یکی از ویژگی های مورد توجه کاربران در هنگام خرید لپ تاپ می باشد. با اتصال لپ تاپ به تلویزیون، کاربر از محدوده تصویر بزرگ تری برخوردار می شود و می تواند از تماشای فیلم و تصاویر لذت بیشتری ببرد. برخی از کاربران حتی از این طریق می توانند کارهای گرافیکی و ویرایش عکس و فیلم را با خیالت راحت تری انجام دهند. به هرحال با فراگرفتن روش های مختلف اتصال لپ تاپ به تلویزیون قادر خواهید بود تصاویر را با اندازه بزرگ تری مشاهده کنید. در ادامه این روش ها را توضیح می دهیم.

اتصال لپ تاپ سونی به تلویزیون

اتصال لپ تاپ سونی به تلویزیون از طریق کابل HDMI

متدوال ترین روش برای متصل کردن لپ تاپ سونی به تلویزیون، از طریق کابل انجام می شود. بسیاری از لپ تاپ های سونی دارای پورت خروجی HDMI می باشند. برای استفاده از این قابلیت باید تلویزیون مورد نظر نیز از کابل اچ دی ام آی پشتیبانی به عمل آورد. برای اتصال لپ تاپ سونی به تلویزیون از طریق کابل HDMI کافی است یک سر کابل را به لپ تاپ و سر دیگر آن را به ورودی تلویزیون متصل کنید. در این حالت پیغامی در تلویزیون ظاهر می شود مبنی بر اینکه آیا می خواهید از دستگاه جدید در تلویزیون استفاده کنید یا خیر. با تأیید این گزینه، تصاویر لپ تاپ را در تلویزیون می بینید.

اتصال لپ تاپ سونی به تلویزیون از طریق WiDi

برخی از لپ تاپ های جدید سونی از تکنولوژی نمایش بی سیم اینتل یا WiDi داخلی بهره مند هستند. اگر چنین دستگاه هایی را در اختیار دارید می توانید از گیرنده های  WiDiاستفاده کنید. با اتصال این گیرنده به تلویزیون خود می توانید تصاویر لپ تاپ را به صورت بی سیم در تلویزیون مشاهده کنید. از نقاط ضعف این سیستم این است که WiDi هنوز به اندازه کافی سریع نیست؛ بنابراین جهت انجام بازی های اکشن و سریع، کارایی چندانی ندارد.

اتصال لپ تاپ به تلویزیون از طریق HDMI بی سیم

یکی از مزیت هایی که می توان از طریق پورت HDMI لپ تاپ از آن استفاده کرد، اتصال بی سیم می باشد. شما می توانید این قابلیت را با استفاده از یک کیت بی سیم HDMI به دست آورید. نمونه های زیادی از این نوع کیت در بازار هستند و شما می توانید یکی از آنها را خریداری کنید. برای اتصال لپ تاپ سونی به تلویزیون از این طریق، کافی است یک قسمت کیت را به HDMI لپ تاپ خود متصل کنید و یک قسمت دیگر را به HDMI تلویزیون خود بزنید. این دو وسیله به طور بی سیم با هم ارتباط بر قرار کرده و مانند یک سیم در این بین عمل می کنند. البته روش اتصال بی سیم لپ تاپ به تلویزیون خالی از اشکال نیست. در این نوع اتصال باید فرستنده به طور جدا به لپ تاپ متصل باشد. مشکل دیگر این است که کیت هایی با چند پورت، بزرگ هستند و دائما به لپتاپ شما می چسبند و باعث حجیم شدن لپ تاپ می شوند. همچنین در این روش، تصاویر با تأخیر در تلویزیون پخش می شوند و ممکن است صدا و تصویر همخوانی نداشته باشند.

نمایندگی لپ تاپ سونی

نمایندگی لپ تاپ سونی مفتخر است تا پاسخگوی تمامی سوألات و نیازمندی شما عزیزان باشد. از این نظر می توانید با توجه به درخواست ها و نوع نیاز خود به بخش های مختلف این وب سایت مراجعه کرده و از مقالات و مطالب مفید آن بهره مند شوید. در صورت نیاز به کمک تکنسین های فنی، بخش تعمیرات این مرکز در تمامی ایام هفته آماده پاسخگویی به شما سروران گرامی می باشد. تنها با یک تماس تلفنی می توانید کارشناسان را از مشکل خود مطلع کنید. مشتری مداری و احترام به حقوق مشتری هدف والا و اصلی نمایندگی سونی بوده و در این راستا تلاش دارد تا خدماتی شایسته آنان و در خور نام سونی ارائه کند.

اشتراک گذاری