اشتراک گذاری

تعمیر بلندگو تبلت سونی

تابحال شده صدای تبلت تان هنگاه پخش فایل قطع شود؟ یا این اتفاق در هنگام مکالمه با تبلت های سیمکارت خور ایجاد شود؟ مشکلات صدا اگر منشأ نرم افزاری نداشته باشند، مربوط به اسپیکر یا همان بلندگوی دستگاه هستند. ممکن است این بخش معیوب شده باشد و یا مدارها و کابل های آن قطع باشند. در این صورت پخش صدا نیز مختل شده و حتی صدای تبلت به کلی قطع می شود.

تعمیر بلندگو تبلت سونی در این شرایط به شما کمک می کند مشکل را برطرف کرده و بدون ایراد از این دستگاه استفاده کنید. البته شما به تنهایی نمی توانید این قطعه را تعمیر کنید. اسپیکر قطعه ظریفی است و اتصالات آن نیز حساسیت های بسیاری دارند.اگر فشاری به اسپیکر وارد شود و یا یکی از سیم ها به اشتباه قطع شوند، احتمال از کار افتادن کامل این قطعه وجود خواهد داشت.

لذا توصیه می کنیم بررسی و ترمیم بلندگوی تبلت تان را به تعمیرکاران با تجربه محول کنید. تیم تعمیرات تبلت سونی برای ارائه تخصصی ترین خدمات در این زمینه کنار شما خواهند بود. در ادامه نیز نکاتی را پیرامون تعمیر بلندگو تبلت سونی به شما همراهان عزیز ارائه خواهیم داد.

تعمیر بلندگو تبلت سونی

تعمیر بلندگو تبلت سونی در کدام موارد ضروری است؟

تعمیر اسپیکر تبلت سونی فرایندی بسیار مهم است که از تشدید مشکلات این قطعه و تعویض آن جلوگیری می کند. اما آیا با بروز هرگونه ایراد در بخش صدا باید بلندگو را ترمیم کرد؟ پاسخ این سوال بستگی به شدت آسیب دیدگی اسپیکر دارد. اگر مدارها و بردهای داخلی آسیب دیده و اسپیکر به طور کلی از کار افتاده باشد، چاره ای جز تعمیر بلندگو تبلت سونی وجود ندارد. حتی گاهی در این شرایط نیاز به تعویض این قطعه با یک بلندگوی جدید خواهد بود.

گاهی عملکرد اسپیکر با صداهای غیر عادی مثل صدای خش خش و … همراه است. این وضعیت اصلا خوشایند نیست و عموما ناشی از آسیب دیدگی مدارهای داخلی یا قطع شدن آنها و یا مشکلات نرم افزاری است. در این صورت هم بررسی تخصصی و تعمیر اسپیکر تبلت ضروری است. اما گاهی صدا تنها هنگام اجرای یک برنامه خاص مختل می شود و یا ویروسی شدن تبلت منجر به بروز این مشکل می شوند. در این صورت بلندگو آسیبی ندیده و نیاز به تعمیر آن نیست.

دلایل خرابی اسپیکر تبلت سونی

نامفهوم شدن صدای خروجی و یا از کار افتادن اسپیکر مهم ترین مشکلاتی هستند که در طول تعمیر بلندگو تبلت سونی مورد بررسی قرار گرفته و برطرف می شوند. اما به نظر شما چرا اسپیکر تبلت خراب شده یا از کار می افتد؟ یکی از دلایل خرابی این قطعه، نفوذ آب به داخل آن است. رطوبت دشمن اصلی تمامی دیوایس های هوشمند است و بخش های مختلف آنها را به سرعت از کار می اندازد. همچنین نفوذ گرد و خاک و آلوده شدن اسپیکر نیز موجب بروز مشکلاتی در عملکرد این قطعه خواهد شد.

دلیل بعدی، قطع شدن اتصالات اسپیکر است که معمولا باعث قطع شدن صدای دستگاه می گردد. علاوه بر موارد ذکر شده که در لیست دلایل سخت افزاری جای می گیرند، مشکلات نرم افزاری نیز می توانند زمینه ساز خرابی اسپیکر تبلت سونی یا هر برند دیگری شوند. به هم ریختن تنظیمات تبلت یا برنامه های آن، ویروسی شدن تبلت، وجود مشکل در برنامه های صدا و مواردی از این دست، مهم ترین دلایل نرم افزاری بروز مشکل در این بخش به شمار می روند. آنچه اهمیت دارد این است که، عیب یابی و تعمیر اسپیکر باید توسط افرادی انجام شود که در این زمینه دوره دیده باشند و بتوانند مشکلات این قطعه را به صورت تخصصی برطرف نمایند.

تنظیمات صدای تبلت سونی

همانطور که پیش تر اشاره کردیم، یکی از دلایل قطع شدن صدای تبلت، به هم ریختن تنظیمات است. تعمیر بلندگو تبلت sony در این شرایط منوط به اصلاح تنظیمات است. برای بررسی تنظیمات صدای تبلت سونی خود وارد آیکون settings یا تنظیمات شوید. سپس از طریق مسیر settings-> sound-> volume ، صدای موزیک، آهنگ های زنگ و اعلانات را تنظیم کنید. به این ترتیب تنظیمات بخش صدا اصلاح و مشکلات و ایرادهای این بخش نیز برطرف خواهند شد.

قطع شدن صدای تبلت سونی

قطع شدن صدای تبلت مساله ای نسبتا رایج است که برخی از کاربران تبلت های سونی یا سایر برندها آن را تجربه می کنند. گاهی صدا در حین مکالمه قطع می شود و گاهی هم صدای فیلم ها و موزیک ها شنیده نمی شود. حتی احتمال قطع شدن صدای زنگ و اعلان ها نیز وجود دارد. اگر از هدست یا هندزفری استفاده می کنید، اول آن را از دستگاه جدا کنید. سپس مجددا صدا را امتحان کنید و اگر مشکل پابرجا بود، اقدام به تعمیر بلندگو تبلت سونی خود کنید.

همچنین می توانید وارد تنظیمات تبلت شده و روی برنامه ها یا app تپ کنید. حالا برنامه پلیر موسیقی خود را انتخاب کرده و گزینه clear data را انتخاب نمایید. با این کار ناهنماهنگی های برنامه برطرف شده و مشکل قطع شدن صدا حل خواهد شد. البته بد نیست پیش از اقدام به تعمیر بلندگو تبلت sony خود آن را ریست فکتوری کنید. البته پیش از انجام این کار حتما از اطلاعات و فایل های مهم تان بکاپ بگیرید.

نمایندگی رسمی سونی

نمایندگی رسمی سونی در مرکز سخت افزار ایران، به ارائه خدمات فروش و تعمیرات محصولات این شرکت به کاربران و متقاضیان محترم اشتغال دارد. این مرکز از واحد هایی تشکیل شده که هر کدام وظیفه خاصی را بر عهده دارند. این پارت بندی به افزایش تمرکز کارکنان کمک کرده و موجب منظم شدن روند خدمات دهی نمایندگی sony شده است.

سرویس های متنوع این نمایندگی، تخصص کارکنان بخش های فروش و تعمیرات، سرعت بالای خدمات رسانی، توجه به اصول مشتری مداری و نکاتی از این قبیل، مواردی هستند که به افزایش رضایت کاربران از این مجموعه کمک بسزایی کرده اند. واحد تعمیرات سونی در مرکز سخت افزار ایران به عنوان یکی از تخصصی ترین بخش های فعال در این مرکز، با کیفیت ترین خدمات را در زمینه بررسی و ترمیم محصولات این کمپانی به کاربران ارائه می دهد. همکاران ما خود را در قبال کاربران متعهد دانسته و در مسیر ارائه بهترین خدمات به این عزیزان، از هیچ تلاشی فروگزار نخواهند کرد.

اشتراک گذاری