اشتراک گذاری

تعمیر و تعویض تاچ پد لپ تاپ سونی

برخی از کاربران به هنگام مراجعه به نمایندگی لپ تاپ سونی از مشکلات تاچ پد در دستگاه خود، ابراز ناراحتی میکنند. عمل نکردن تاچ پد میتواند مشکلات بسیاری را به همراه داشته باشد. اگر تاچ پد لپ تاپ سونی شما هم به تازگی دچار مشکل شده است، این مقاله میتواند به شناسایی و رفع مشکلتان کمک بسیاری کند. برخی مواقع خرابی تاچ پد، ممکن است به دلیل هنگ کردن لپ تاپ اتفاق بیفتد.

در این صورت کامپیوتر فریز شده و به هیچ دستوری پاسخ نمی‌دهد. در این صورت برای بررسی این وضعیت دکمه‌ی Num Lock یا Scroll Lock را از روی کیبورد فشار دهید تا ببینید چراغ‌های مربوطه روشن می‌شود یا نه. در صورتی که اشکال پیش آمده در تاچ پد لپ تاپ بسیاری جدی باشد می‌توانید به نمایندگی سونی مراجعه کرده و تخصصی‌ترین خدمات مرتبط با تعمیر تاچ پد لپ تاپ سونی را دریافت کنید. در ادامه مهم‌ترین دلایل خرابی تاچ پد با شما کاربران گرامی به اشتراک گذاشته خواهد شد.

مهم ترین دلایل خرابی تاچ پد لپ تاپ سونی

از رایج ترین دلایلی که منجر به تعمیر تاچ پد لپ تاپ سونی میشود می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

  •  هنگ کردن سیستم عامل لپ تاپ سونی
  •  وجود دکمه غیرفعال کردن تاچ پد یا ماوس لپ تاپ  سونی
  •  تداخل تجهیزات خارجی مثل ماوس یا کیبورد اکسترنال
  • صحیح نبودن تنظیمات ماوس لپ تاپ سونی
  •  قدیمی بودن یا درست نصب نشدن درایورهای لپ تاپ سونی
  •  غیرفعال بودن ماوس یا تاچ پد در CMOS BIOS
  •  اختلال فایل های سیستم عامل مرتبط با عملکرد ماوس لپ تاپ سونی
  •  نقص سخت افزاری و خراب شدن تاچ پد لپ تاپ سونی

تعمیر تاچ پد لپ تاپ سونی

کارشناسان واحد تعمیر لپ تاپ سونی، با عیب یابی دقیق و بررسی دلایل کار نکردن تاچ پد لپ تاپ سونی، میتوانند مشکلات و ناکارآمدی های این بخش مهم را مرتفع سازند. در صورتی که در عملکرد تاچ پد لپ تاپ سونی خود دچار مشکل شده اید، لازم است قبل از مراجعه به واحد تعمیر تاچ پد لپ تاپ سونی ، اطمینان حاصل کنید که سیستم عامل لپ تاپ شما فعال میباشد و متوقف نشده است.

گاهی کامپیوتر هنگ میکند و نمی توان از هیچ فرمان یا برنامه ای در آن استفاده کرد. در چنین مواقعی، عملا سیستم عامل متوقف شده است نه ماوس. یکی دیگر از مواردی که باید به آن توجه داشت، فعال بودن تاچ پد یا ماوس لپ تاپ است.

 در بعضی از لپ تاپ های سونی، دکمه یا شورت کات خاصی برای فعال یا غیرفعال کردن ماوس لپتاپ تعبیه شده است که میتوانید با مطالعه ی دفترچه ی راهنمای آن ، از نحوه ی  فعال یا غیر فعال کردن این گزینه اطمینان حاصل کنید.

تعویض تاچ پد لپ تاپ سونی

برخی مواقع صدمه ی وارد شده به تاچ پد لپ تاپ سونی، فراتر از حدی است که قابل جبران باشد. در این شرایط کارشناسان واحد تعمیر تاچ پد لپ تاپ سونی، پس از بررسی و عیب یابی دقیق دستگاه، کاربر را در جریان میزان خرابی قرار می‌دهند. این مجموعه در صورت نیاز به تعویض تاچ پد، از بهترین و با کیفیت ترین لوازم جانبی استفاده میکند. تعویض تاچ پد لپ تاپ سونی هم مانند سایر خدمات و سرویس های پشتیبانی نمایندگی سونی، با ارائه ی گارانتی و ضمانت نامه همراه است.

5/5(1 امتیاز)
اشتراک گذاری