اشتراک گذاری

آسیب پلی استیشن و ایکس باکس به تلویزیون

آسیب پلی استیشن به تلویزیون یه موضوع کلیشه ای و شاید یکمی قدیمی باشه که معمولا جنگ و دعوای زیادی بین والدین و بچه ها راه میندازه. از یه طرف بچه ها این طور میگن که اصلا پلی استیشن و بازی های اون آسیبی به تلویزیون نمیزنه و از یه طرف پدر و مادر ها میگن که نخیر خیلی هم آسیب میزنه.

ما امروز میخوایم این موضوع رو برای شما خیلی ساده اما کاملا تخصصی و البته قابل درک و فهم، بررسی کنیم و خیال بچه ها و پدر و مادرها رو درباره آسیب پلی استیشن به تلویزیون راحت کنیم. توی این مقاله از نمایندگی تعمیرات کنسول بازی برای شما توضیح میدیم که چه جاهایی واقعا پلی استیشن به تلویزیون آسیب میزنه و چه جاههایی اصلا آسیبی نمیزنه. همراه ما باشین.

آسیب پلی استیشن به تلویزیون

اگر میخوایی با دلایل دو نیمه شدن تصویر تلویزیون و نحوه برطرف کردن آن ها 👉 آشنا بشی یه سر به اینجا بزن

آیا واقعا پلی استیشن به تلویزیون آسیب میزنه؟

رک و راست و بدون هیچ مغلطه و اِن قُلتی بهتون میگیم که آسیب پلی استیشن به تلویزیون زمانی واقعیت داره که تلویزیون شما یه تلویزیون قدیمی باشه. یعنی اینکه نوع تلویزیون توی جواب بله یا خیر سوالِ آیا واقعا پلی استیشن به تلویزیون آسیب میزنه؟ تاثیر مستقیم داره. برای توضیح بیشتر باید بگیم که بازی های قدیمی( منظور ما سگا و میکرو و نظایر اینهاست) همگی دو بعدی بودن و در مسیر بازی اتفاقات خیلی کمی در صحنه تصاویر رخ میداد و فقط قهرمان بازی حرکت میکرد و باقی تصاویر ثابت بودن.

همه این ویژگی ها باعث ایجاد پدیده ای در تلویزیون های قدیمی(CRT) به نام   Burn-Inمیشد و در نهایت به تلویزیون آسیب وارد میشد. پدیده   Burn-In همون پیدا شدن تصاویر سایه دار و رنگ پریدگی تلویزیونه. خب این توضیح مربوط به بازی های سگا و میکرو و این جوری بازی ها بود؛ مگه الان هم این دستگاه ها هست و این بازی ها پلی میشن؟ مسلمه که نه. پس آسیب پلی استیشن به تلویزیون میتونه کاملا رد بشه، اما … . اما بازم یه شرط و شروط هایی وجود داره.

تفاوت تلویزیون ها توی آسیب پذیری از پلی استیشن

تلویزیون های قدیمی یا همون CRT که مخفف Cathode-Ray-Tube است، بر اساس پرتاب الکترون به صفحه ای فسفری ساخته شده بودن. وجود فسفر در تکنولوژی ساخت این تلویزیون ها پدیده  Burn-Inرو به دنبال داشت، تنها دلیل اون هم ثابت بودن تصاویر در بازی ها بود. برای مثال اگه کاربر در حین بازی دکمه Pause  رو فشار  میداد و کنسول بازی های قدیمی مدت زیادی در این وضعیت باقی میموند، احتمال ظهور پدیده Burn In زیاد بود. اما اگه امروز با یه سگا یا یه میکرو یه بازی دو عدی روی یه تلویزیون  ال سی دی پلی کنین، اصلا خبری از مشکل  Burn In نیست، چون تکنولوژی ساخت تلویزیون های ال سی دی کاملا با تلویزیون های سی آر تی متفاوته.

پس نتیجه اینه که آسیب پلی استیشن به تلویزیون رابطه مستقیم با نوع تلویزیون داره. به علاوه کنسول های بازی جدید همگی از تکنولوژی تصاویر ۳ بعدی استفاده می کنن و تثبیت تصویر و ثابت موندن اون به ندرت اتفاق می افته. اما نکته مهم اینه که اگه تلویزیون شما یه تلویزیون پلاسماست، به دلیل ساختار ویژه و متفاوتی که داره، مستعد ظهور پدیده  Burn In هست. پس اگه از تلویزیون پلاسما استفاده  می کنین، باید منتظر آسیب پلی استیشن به تلویزیون باشین.

پس نتیجه کلی اینه که اگه تلویزیون شما پلاسما یا CRT ست.، باید بگیم که تلویزیونتون آسیب میبینه و اگه هیچ کدوم از این دو مدل نیست، هیچ آسیبی نمی بینه.

نمایندگی سونی در کرج

نمایندگی سونی در کرج در خدمت شما کاربران کرجی عزیزه. به کمک این نمایندگی می تونین خدمات مختلفی رو توی بخش فروش، پس از فروش و تعمیرات سونی دریافت کنین. این نمایندگی با همکاری مرکز سخت افزار ایران راه اندازی شده و بهترین و با کیفیت ترین خدمات و سرویس های موجود رو اختصاصا برای کاربرای کرجی تدارک دیده.

همه سرویس ها و خدمات این نمایندگی تضمین شده و همراه با ضمانت نامه های معتبر و کتبیه. نمایندگی سونی در کرج امکانات و امتیازات بسیار گسترده و مفیدی برای کاربرا تدارک دیده. هر کاربر با بهره مندی از این امکانات میتونه تجربه یه خرید متمایز و برخورداری از خدمات پس از فروش کاربردی و منحصر رو به تجربیات خودش اضافه کنه. برای دریافت اطلاعات بیشتر تماس بگیرین.

5/5(1 امتیاز)
اشتراک گذاری