اشتراک گذاری

علت روشن نشدن دوربین سونی

یکی از مشکلات نه چندان شایع مشاهده شده در دوربین‌های سونی، مشکل روشن نشدن این دوربین‌هاست. اصولاً علت روشن نشدن دوربین می‌تواند متفاوت است که این علت ها می‌توانند سخت افزاری یا نرم افزاری باشند. اگر چه تجربه کارشناسان ما در نمایندگی سونی نشان‌ می‌دهد که روشن نشدن دوربین سونی عمدتاً مشکل جدی‌ای نیست‌ اما در برخی از موارد نیز مشاهده شده که این مشکل به دلیل وجود یک مشکل سخت افزاری حاد در دستگاه اتفاق افتاده است.

از همین رو به کاربران این مدل دستگاه‌ها توصیه می‌شود در صورت مشاهده چنین اشکالی به نمایندگی‌های معتبر تعمیر سونی مراجعه کرده و نوع اشکال پیش آمده در دستگاه را با کارشناسان مربوطه در میان بگذارند. با این کار دوربین سونی توسط کارشناسان تعمیر مورد بررسی قرار گرفته و نوع اشکال پیش آمده در آن به درستی شناسایی و برطرف می‌گردد. بی‌توجهی به این مسئله و مراجعه به مراکز غیرمجاز، سبب تعمیرات نابجای دستگاه و در نتیجه دوچندان شدن اشکالات پیش آمده در آن می‌گردد.

روشن نشدن دوربین سونی

دلایل روشن نشدن دوربین سونی

همانطور که گفتیم عوامل مختلفی باعث روشن نشدن دوربین می شوند. بسته به اینکه دوربین شما از کدامیک از مدل های دوربین سونی باشد ممکن است یک یا چند مورد از دلایل زیر باعث بروز چنین مشکلی در آن شود. در هر صورت شما می توانید با چک کردن این موارد به علت روشن نشدن دوربین سونی پی ببرید. البته توجه داشته باشید بررسی این موارد بهتر است توسط متخصصان تعمیرات دوربین انجام شود. مهمترین دلایل بروز این مشکل عبارتند از:

نداشتن شارژ و خراب بودن باطری

یکی از اصلی ترین دلایل روشن نشدن دوربین، خالی شدن شارژ آن می باشد. اگر پس از شارژ کردن دوربین اقدام به روشن کردن آن نموده اید اما روشن نمی شود، در این صورت احتمال خراب شدن باطری وجود دارد. برای اطمینان از این موضوع بهتر است دوربین را با باتری دیگری روشن کنید.

گیر کردن لنز دوربین

یکی از دلایلی که در دوربین های سونی باعث خاموش شدن دستگاه و روشن نشدن آن می شود، گیر کردن لنز یا به اصطلاح سختی لنز است. در صورت بروز این مشکل دستگاه معمولاً خطای دوربینِ خاموش می دهد. دلیل این اشکال نیز غالباً ضربه دیدن لنز و یا ورود گرد و غبار به آن است.

خرابی برد دوربین

برد دوربین یکی از مهمترین اجزای دوربین می باشد. توسط این برد، انرژی مورد نیاز برای روشن شدن دستگاه به قسمت های مربوطه ارسال می شود. چنانچه برد با مشکل مواجه شود در این صورت یکی از احتمالات این است که دستگاه روشن نمی شود.

تعمیر ccd دوربین سونی به بالا رفتن کیفیت عکس هاتون کمک می کنه! همین حالا تماس بگیر

سوختگی برد تغذیه

برد تغذیه یا برد پاور، یکی از قطعات الکترونیکی دوربین است که وظیفه کنترل جریان الکتریکی به دستگاه را برعهده دارد. در صورتی که این برد بسوزد یا دچار مشکل شود، دوربین روشن نمی شود. این امر یکی از دلایل رایج روشن نشدن دوربین سونی می باشد.

رفع مشکل روشن نشدن دوربین سونی

رفع مشکل روشن نشدن دستگاه منوط به شناخت دلیل این مشکل می باشد. بنابراین اگر مشکل از باطری و شارژر باشد با تعویض آنها مشکل برطرف می شود اما در صورتی که برد یا لنز مشکل داشته باشد در این صورت، دوربین باید توسط متخصصان عیب یابی شود سپس اقدام لازم برای رفع مشکل انجام شود. چنانچه برد دستگاه یا آی سی آن مشکل داشته باشد در این صورت با تعویض این قطعات، مجدداً دوربین راه اندازی شده و کاربر می تواند از آن استفاده کند. اما اگر مشکل روشن نشدن دوربین سونی، گیر کردن لنز باشد در این صورت تکنسین های فنی ضمن باز کردن لنز مشکل گیر کردن آن را نیز برطرف می کنند.

نمایندگی تعمیر دوربین سونی

هرگونه مشکلات دوربین خود را می توانید با کارشناسان نمایندگی دوربین سونی درمیان بگذارید و راه حل مناسب را برای رفع آن انتخاب کنید. این مرکز مجهزترین و تخصصی ترین مرکز تعمیر دوربین سونی در کشور بوده و در این زمینه خدمات متنوعی را به کاربران ارائه می کند. تعمیر برد ، تعمیر لنز ، تعویض باطری ، تعمیر ال سی دی دوربین ، عیب یابی مدار شارژ، تعمیر فلش و تعمیر سنسورهای دوربین سونی تنها بخش کوچکی از خدمات این مجموعه می باشند. تکنسین های فنی این مجموعه از سال ها تجربه در زمینه تعمیر دوربین برخوردار می باشند و از تمامی اشکالات رایج در دوربین به خوبی مطلع می باشند. از این نظر می توانید دستگاه خود را با اطمینان خاطر به آنان تحویل دهید.

اشتراک گذاری