اشتراک گذاری

تعمیر پنل تلویزیون سونی

امیدواریم که تاکنون با مشکلات حادی مانند: خاموش و روشن شدن تلویزیون، چشمک زدن چراغ استند بای، نمایش خطوط افقی بر روی نمایشگر، کند شدن سرعت نمایش تصاویر و دوتایی شدن تصاویر در تلویزیون روبه‌رو نشده باشید. چراکه هر یک از این مشکلات نشان‌دهنده بروز اختلال در مهم‌ترین بخش تلویزیون، یعنی پنل آن هستند. از آن جایی که کل بازدهی تلویزیون در پنل آن خلاصه می‌شود، پنل تلویزیون گران‌ترین و با ارزش‌ترین بخش تلویزیون به شمار می‌رود.

منظور از پنل تلویزیون، همان صفحه نمایش تلویزیون است که هزینه تعمیر یا تعویض آن، با هزینه خرید یک تلویزیون جدید برابری می‌کند. از این‌رو کارشناسان و تعمیرکاران در اغلب اوقات به کاربران تلویزیون پیشنهاد می‌کنند که بجای تعمیر پنل تلویزیون، یک تلویزیون جدید خریداری کند. البته معمولا تعمیر پنل تلویزیون امکان‌پذیر نیست؛ به گونه‌ای که یا باید آن را به طور کامل تعویض کنید یا یک تلویزیون جدید خریداری کنید.

با این وجود باید تمام سعی خودتان را بکنید که پنل تلویزیون شما خراب نشود، چراکه با دردسرهای زیادی روبه‌رو خواهید شد. از این‌رو قصد داریم در ادامه این مطلب به بررسی نشانه‌های خرابی پنل تلویزیون سونی و عواملی که موجب تعمیر پنل تلویزیون سونی می‌شوند بپردازیم، تا بتوانید از خرابی و تعمیرات پنل تلویزیون سونی جلوگیری کنید.

تعمیر پنل تلویزیون سونی

نشانه‌های خرابی پنل تلویزیون سونی

بروز برخی از مشکلات در صفحه نمایش تلویزیون مانند: سیاه یا تیره شدن یک سمت از صفحه نمایش، ادغام شدن تصاویر قبل و بعد با یکدیگر، کند شدن سرعت نمایش تصاویر، نمایش یکسری خطوط افقی بر روی صفحه نمایش و خاموش و روشن شدن تلویزیون، نشان‌دهنده خرابی پنل تلویزیون سونی هستند. البته مشکل خاموش شدن ناگهانی تلویزیون و یا روشن نشدن تلویزیون سونی می‌تواند نشان‌دهنده بروز اختلال در پاور تلویزیون سونی نیز باشد.

از این‌رو بهتر است، درصورت روبه‌رو شدن با هر یک از این مشکلات در تلویزیون سونی، سریعاً با کارشناسان نمایندگی تلویزیون سونی تماس بگیرید تا پس از حاضر شدن در محل مورد نظر و عیب‌یابی دقیق تلویزیون، خدمات تعمیرات تلویزیون سونی را به شما ارائه دهند. توجه داشته باشید که هر یک از نشانه‌های خرابی پنل تلویزیون سونی که به آن‌ها اشاره کردیم، امکان دارد پس از چند روز از بین بروند و مجددا پس از گذشت چند وقت با شدت بیشتری در تلویزیون نمایان ‌شوند.

به همین جهت برخی از کاربران تلویزیون به این نشانه‌ها اهمیتی نمی‌دهند؛ درصورتی که اگر مشکل از پنل تلویزیون باشد، روز به روز به شدت آن افزوده خواهد شد و درنهایت سایر قطعات تلویزیون را نیز درگیر می‌کند. بنابراین به شما توصیه می‌کنیم که درصورت مشاهده هر یک از نشانه‌های مذکور با نمایندگی تعمیرات سونی تماس بگیرید، تا کارشناسان این مرکز پس از اعزام به محل مورد نظر، تعمیر پنل تلویزیون سونی را به صورت حرفه‌ای انجام دهند.

چه عواملی موجب تعمیر پنل تلویزیون سونی می‌شوند؟

از رایج‌ترین عواملی که موجب خرابی پنل تلویزیون سونی می‌شود، می‌توان به آبخوردگی پنل تلویزیون و نوسان برق اشاره کرد. برای مثال ممکن است، زمانی که شما از مایع‌های پاک‌کننده برای تمیز کردن صفحه نمایش تلویزیون استفاده می‌کنید، باعث شوید که رطوبت وارد پنل تلویزیون شود و آن را دچار مشکل کند. علاوه‌بر این اگر از محافظ برای تلویزیون خود استفاده نکنید، ممکن است نوسان برق موجب آسیب‌دیدگی پنل تلویزیون شما شود.

از این‌رو تعمیرکاران تلویزیون به شدت به کاربران این دستگاه توصیه می‌کنند، که هرگز مایع تمیزکننده را مستقیماً به صفحه نمایش تلویزیون اسپری نکنند و از دستمال میکروفیبر خشک و تمیز برای پاک کردن گرد و غبار صفحه نمایش تلویزیون استفاده کنند؛ درصورتی که لکه‌های روی صفحه نمایش با این روش پاک نشدند، از دستمال میکروفیبر مرطوب شده با آب مقطر برای تمیز کردن آن استفاده کنند. علاوه‌بر این حتما از محافظ برای تلویزیون خود استفاده کنند. شما نیز با به کار بردن این راهکارها می‌توانید، از خرابی و تعمیر پنل تلویزیون سونی تا حد چشمگیری جلوگیری کنید.

تعمیرات پنل تلویزیون سونی

هزینه تعمیر پنل تلویزیون سونی چه قدر است؟

همانطور که اشاره کردیم پنل تلویزیون، مهم‌ترین و با ارزش‌ترین قطعه تلویزیون است؛ به همین دلیل قیمت تعمیر پنل تلویزیون سونی تقریباً با هزینه خرید یک تلویزیون جدید سونی برابری می‌کند. از این‌رو خیلی از تعمیرکاران تلویزیون، درصورت خرابی پنل تلویزیون سونی به کاربران این دستگاه پیشنهاد می‌کنند، که یک تلویزیون جدید خریداری کنند.

البته برآورد هزینه تعمیر پنل تلویزیون سونی، به طور کاملا دقیق به نوع مشکل پنل تلویزیون و پروسه تعمیرات آن بستگی دارد. مهندسین نمایندگی تلویزیون سونی، با عیب‌یابی دقیق تلویزیون سونی و پیدا کردن مشکل اصلی آن، درصورتی که پنل تلویزیون تعمیرپذیر باشد قیمت تعمیر پنل تلویزیون سونی را برآورد می‌کنند و به کاربر اطلاع می‌دهند؛ تا درصورتی که کاربر تمایل به تعمیر پنل تلویزیون سونی داشت، پروسه تعمیر آن را آغاز کنند.

تعمیر پنل تلویزیون سونی در محل

یکی از خدمات ویژه نمایندگی تلویزیون سونی، تعمیر تلویزیون سونی در محل است. بنابراین دیگر خبری از مشقت‌های جابجایی و حمل و نقل تلویزیون برای انتقال آن به یک مرکز تعمیرات نیست. از این‌رو درصورتی که تلویزیون شما با هرگونه مشکلی مواجه شد، می‌توانید با نمایندگی تعمیر تلویزیون سونی تماس بگیرید تا این مرکز کارشناسان و مهندسین خبره خود را به محل مورد نظر اعزام کند.

 نیروهای مجرب و زبده نمایندگی تلویزیون سونی پس از حاضر شدن در محل مورد نظر و عیب‌یابی دقیق تلویزیون سونی، خدمات تعمیر این دستگاه را به شکل کاملا حرفه‌ای به شما ارائه می‌دهند.

نمایندگی تلویزیون سونی IHC با بیش از بیست سال سابقه

نمایندگی تلویزیون سونی سال‌هاست که خدمات ویژه‌ای را در زمینه فروش و تعمیرات تخصصی تلویزیون سونی به کاربران ارائه می‌دهد. از این‌رو به عنوان مرکز تخصصی فروش و تعمیرات تلویزیون سونی در عرصه مشتری‌مداری پیشتاز است. 

اگر شما هم تمایل دارید از خدمات فروش، پس از فروش و تعمیرات نمایندگی تلویزیون سونی بهره‌مند شوید، می‌توانید به یکی از شعبه‌های این مرکز مراجعه کنید یا با نمایندگی سونی تماس بگیرید تا با اعزام کارشناسان آن به آدرس مورد نظر شما، از خدمات تعمیر تلویزیون سونی در محل نیز برخوردار شوید.

5/5(2 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید