اشتراک گذاری

علت گیر کردن موبایل سونی روی لوگو و روش برطرف کردن آن

گیر کردن موبایل سونی روی لوگو می تواند یکی از نشانه های بریک نرم گوشی باشد. هرچند این مساله می تواند برای کاربران بسیار نگران کننده باشد و آن ها را به سمت مراکز تعمیر موبایل سونی رهسپار کند. اما نکته  قابل ذکر این است که گیر کردن موبایل سونی روی لوگو می تواند به دلایل مختلفی رخ دهد و در بسیاری از موارد نیز با استفاده از روش های نسبتا ساده برطرف خواهد شد.

در این مقاله قصد داریم علل گیر کردن گوشی روی آرم سونی را به طور کامل بررسی کنیم و پس از آن به ارائه راهکارهایی برای رفع این مساله خواهیم پرداخت. در صورتی که در مورد این مساله با مشکلی مواجه شدید می توانید با تماس با مرکز سخت افزار ایران و مطرح کردن مشکل گوشی خود با تکنسین های حاضر در این مرکز، از دانش و تجربه آن ها در راستای رفع مشکل گوشی خود کمک بگیرید.

خدمات ارائه شده توسط نمایندگی سونی مرکز سخت افزار ایران تنها به رفع مشکل بالا نیامدن گوشی سونی محدود نشده و تمامی خدمات تعمیرات سخت افزاری و نرم افزاری مربوط به گوشی های سونی اعم از تعمیر هارد، تعمیر صفحه نمایش، تعمیر تاچ موبایل سونی و غیره در این مرکز ارائه می شود.

گیر کردن موبایل سونی روی لوگو

علت گیر کردن موبایل سونی روی لوگو

عوامل مختلفی می توانند موجب گیر کردن موبایل سونی روی لوگو شوند. باگ های نرم افزاری یکی از شایع ترین علل ماندن گوشی سونی روی لوگو هستند. در مواردی نیز ممکن است نصب و تنظیم برنامه ای خاص موجب بروز ناسازگاری بین نرم افزارهای مختلف شده و در نهایت منجر به بالا نیامدن گوشی سونی شود. اختلالات به وجود آمده حین آپدیت نیز می توانند منجر به گیر کردن گوشی سونی روی لوگو شوند.

توصیه اکثر تکنسین های تعمیرات موبایل این است که در صورتی که قصد آپدیت سیستم عامل گوشی خود (روش های بروزرسانی و آپدیت گوشی های سونی) را دارید پیش از آن از فراهم بودن پیش نیازها مانند شارژ کامل باتری و … اطمینان حاصل کنید تا در طول فرآیند با مشکل مواجه نشوید. انجام مراحل روت به صورت ناتمام یا اشتباه از دیگر عواملی است که می تواند موجب گیر کردن گوشی روی لوگو شود.

نفوذ بدافزارها به سیستم نیز می تواند موجب شود که گوشی در هنگام بالا آمدن روی لوگو گیر کرده و مراحل به صورت کامل انجام نشود. در کنار تمامی این موارد وجود نقص در کارت حافظه موبایل نیز می تواند منجر شود که کاربر با اختلال بالا آمدن گوشی درگیر شود.

روش های رفع گیر کردن گوشی روی آرم سونی

به طور کلی سیستم عامل اندروید برای عملکرد صحیح خود به شدت به عملکرد صحیح سخت افزارها وابسته است. این جمله به این معنی است که وجود ایرادات سخت افزاری در گوشی می تواند موجب بالا نیامدن گوشی و گیر کردن موبایل سونی روی لوگو شود. از همین جهت لازم است که پیش از انجام اقدامات ثانویه جهت رفع این مساله، از سالم بودن سخت افزار گوشی خود اطمینان حاصل کنید. در ادامه به بررسی راهکارهای ابتدایی می پردازیم که به رفع مشکل ماندن گوشی سونی روی لوگو کمک می کنند.

  • رفع مشکلات نرم افزاری

همان طور که پیشتر اشاره شد یکی از رایج ترین دلایل مواجهه با گیر کردن موبایل سونی روی لوگو مربوط به اختلالات و باگ های نرم افزاری است. از همین رو برای رفع این می توان از روش تنظیم مجدد نرم افزار استفاده کرد. هرچند که روش انجام این راهکار در مدل های مختلف می تواند متفاوت باشد اما به طور کلی نگه داشتن همزمان دکمه پاور و زیاد کردن صدا به عنوان شیوه اجرای این راهکار بیان می شود.

برای این کار کافی است دکمه های گفته شده را به مدت 8 الی 10 ثانیه به طور همزمان نگه دارید. در صورتی که متوجه شدید دکمه پاور گوشی شما مشکل دارد بهتر است برای تعمیر آن به مراکز معتبر مراجعه کرده و از تکنسین های ماهر آن کمک بگیرید.

  • شارژ کردن گوشی یکی از راه های رفع مشکل گیر کردن موبایل سونی روی لوگو

شارژ کردن گوشی راه حلی ساده اما در بسیاری موارد کاربردی است. در صورتی که با مشکل گیر کردن موبایل سونی رو لوگو مواجه شدید بهتر است گول نشانگر باتری را نخورید زیرا در بسیاری موارد ممکن است میزان شارژ باتری با میزان نمایش داده شده روی صفحه نمایش متفاوت باشد.

بنابراین در صورتی که متوجه گیر کردن گوشی روی آرم سونی شدید بهتر است برای مدتی گوشی خود را خاموش کرده و آن را به شارژ بزنید. پس از پر شدن شارژ گوشی مجددا آن را روشن کرده و چک کنید که آیا اختلال بالا نیامدن گوشی سونی برطرف شده است یا خیر.

رفع مشکل گیر کردن موبایل سونی روی لوگو
  • استفاده از روش شارژ متفاوت

گاهی اوقات با شارژ شدن گوشی نیز مساله گیر کردن موبایل سونی روی لوگو برطرف نمی شود. در چنین مواردی این احتمال مطرح می شود که شارژر مشکل داشته و یا به هر دلیلی فرآیند شارژ شدن به صورت کامل انجام نمی شود. برای اطمینان از این مساله می توانید ابتدا یک دستگاه دیگر را با شارژر گوشی خود شارژ کنید و مطمئن شوید که عملکرد شارژر مشکلی ندارد. پس از آن به عنوان روش ثانویه توصیه می شود که از یک روش شارژ متفاوت برای گوشی خود بهره ببرید.

به عنوان مثال در صورتی که برای رفع گیر کردن گوشی روی آرم سونی اقدام به شارژ دستگاه با شارژر دیواری کرده این این بار برای شارژ دستگاه خود آن را با استفاده از یک کابل یو اس بی به لپ تاپ متصل کنید و از این طریق اقدام به شارژ باتری دستگاه خود کنید. توجه  داشته باشید در صورتی که باتری گوشی شما آسیب دیده باشد امکان رفع مساله ماندن گوشی روی لوگو سونی به این روش وجود ندارد و باید اقدام به تعمیر باتری گوشی سونی کنید.

  • پاک کردن کش

یکی دیگر از احتمالاتی که در خصوص گیر کردن موبایل سونی روی لوگو مطرح می شود این است که پرونده های موجود در حافظه پنهان گوشی اختلالی در روند بالا آمدن سیستم عامل ایجاد کرده اند. بنابراین یکی دیگر از راهکارهای احتمالی که می تواند منجر به برطرف شدن اختلال گیر کردن گوشی روی آرم سونی شود پاک کردن پارتیشن کش است.

این راهکار در مدل های متفاوت گوشی با دستورالعمل های متفاوتی اجرا می شود و بهتر است پیش از اقدام به اجرای آن از روش انجام آن اطمینان حاصل کنید. در مواردی نیز می توانید با اتصال گوشی به لپ تاپ و انتقال داده ها به لپ تاپ مسیر را برای بالا آمدن سیستم گوشی فراهم کنید.

  • بازگشت به تنظیمات کارخانه

بازگرداندن تنظیمات گوشی به کارخانه نیز یکی از روش های قطعی برطرف کردن اختلالات و باگ های نرم افزاری است. اگرچه این روش می تواند تا حدود زیادی موثر واقع شود اما نباید فراموش کرد که استفاده از این روش برای رفع گیر کردن موبایل سونی روی لوگو موجب می شود که تمامی تنظیمات و برنامه های ریخته شده روی گوشی حذف شوند.

این پاک شدن فایل ها شامل لیست مخاطبین، پیام ها موارد دیگر نیز می شود. از همین رو بهتر است پیش از استفاده از این روش برای رفع گیر کردن گوشی روی آرم سونی، به تکنسین های مراکز خدمات مراجعه نمایید تا در صورت امکان با استفاده از روش های دیگر اقدام به برطرف کردن این مساله نمایند.

روش های پیشگیری از بالا نیامدن گوشی سونی

همان طور که در این مقاله گفته شد ماندن گوشی سونی روی لوگو دلایل مختلفی می تواند داشته باشد که عموما در دسته اختلالات نرم افزاری تقسیم بندی می شوند. بنابراین می توان حدس زد که با استفاده از اقداماتی ساده می توان از بروز این مساله تا حدودی جلوگیری کرد.

به عنوان مثال سیستم عامل همواره نیاز دارد تا حدود 40 درصد حافظه رم دستگاه را در اختیار داشته باشد تا بتواند عملکرد صحیحی داشته باشد بنابراین برای جلوگیری از گیر کردن موبایل سونی روی لوگو بهتر است همیشه حواستان به میزان فضای خالی حافظه باشد.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید