اشتراک گذاری

افزایش عمر مفید تلویزیون

ما در اینجا به شما می‌گوییم عمر مفید تلویزیون شما چقدر است و همچنین راهکارهایی را برای افزایش عمر مفید تلویزیون به شما ارائه خواهیم داد.

هر دستگاه الکترونیکی یک طول عمر مفید ومشخصی دارد. تلویزیون‌ها نیز از این قاعده مستثنا نیستند. البته منظور از عمر مفید تلویزیون این نیست که قرار است دستگاه شما از کار بیفتد، در واقع این مدت زمانی است که روشنایی تلویزیون شما به نصف میزان اولیه‌ی خودش می‌رسد و دیگر آن روشنایی گذشته را ارائه نمی‌کند.

عمر مفید تلویزیون

عمر مفید تلویزیون های مدرن نسبت به مدل‌های قدیمی‌تر افزایش قابل توجهی پیدا کرده است. همچنین پس از پایان یافتن عمر مفید نیز آن‌ها عملکرد بدی را ارائه نمی‌کنند و شدت روشنایی آن‌ها همچنان مناسب است. این روزها دیگر تولیدکنندگان تلویزیون‌ها از طول عمر دستگاه خود حرفی به میان نمی‌آورند. اما طول عمر مفید تلویزیون های مدرن چیزی بین 60 هزار تا 100 هزار ساعت است. طول عمر در واقع ارتباطی با دوام یک تلویزیون ندارد، بلکه یک پارامتر برای سنجش است. از آنجا که شرکت‌های سازنده به صورت رسمی عمر باتری دستگاه خود را اعلام نمی‌کنند، بنابراین این مدت تقریبی است که ما ارائه می‌کنیم.

افزایش عمر مفید تلویزیون

افزایش عمر مفید تلویزیون

اگرچه مشخصات فنی می‌تواند نقش مؤثری در طول عمر دستگاه شما داشته باشند، اما عموماً این مشخصه در اکثر تلویزیون‌های باکیفیت و اصل یکسان است. شما می‌توانید با رعایت برخی نکات هرچند ساده، عمر مفید تلویزیون خود را افزایش دهید تا دیرتر مجبور به تعویض تلویزیون خود شوید.

  • تا حد ممکن تنظیمات روشنایی و کنتراست را پایین بیاورید. این باعث وارد شدن فشار کمتری به بک لایت تلویزیون شما می‌شود و در نتیجه طول عمر بیشتری را پیدا می‌کند.
  • در مواقعی از روز که تلویزیون نمی‌بینید، آن را خاموش کنید. این کار باعث افزایش طول عمر بک لایت تلویزیون شما می‌شود.
  • تلویزیون خود را به یک محافظ الکتریکی استاندارد وصل کنید تا نوسان ولتاژ ورودی به دستگاه کنترل شود.
  • تلویزیون را در محیطی با گرمای بیش از حد قرار ندهید. نبود جریان هوای خنک می‌تواند باعث آسیب رساندن به تلویزیون شما شود و عمر مفید تلویزیون را کاهش دهد.
  • مراقب باشید ضربه‌ای به بدنه‌ی تلویزیون شما وارد نشود. هر ضربه می‌تواند باعث سوختن چراغ‌های یک یا چند پیکسل و یا کم نور شدن آن‌ها شود.
5/5(1 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید