اشتراک گذاری

افزایش عمر مفید تلویزیون

ما در اینجا به شما می‌گوییم عمر مفید تلویزیون شما چقدر است و همچنین راهکارهایی را برای افزایش عمر مفید تلویزیون به شما ارائه خواهیم داد.هر دستگاه الکترونیکی یک طول عمر مفید ومشخصی دارد. تلویزیون‌ها نیز از این قاعده مستثنا نیستند. البته منظور از عمر مفید تلویزیون این نیست که قرار است دستگاه شما از کار بیفتد، در واقع این مدت زمانی است که روشنایی تلویزیون شما به نصف میزان اولیه‌ی خودش می‌رسد و دیگر آن روشنایی گذشته را ارائه نمی‌کند.

افزایش عمر مفید تلویزیون سونی

عمر مفید تلویزیون چقدر است؟

عمر مفید تلویزیون های مدرن نسبت به مدل‌های قدیمی‌تر افزایش قابل توجهی پیدا کرده است. همچنین پس از پایان یافتن عمر مفید نیز آن‌ها عملکرد بدی را ارائه نمی‌کنند و شدت روشنایی آن‌ها همچنان مناسب است. این روزها دیگر تولیدکنندگان تلویزیون‌ها از طول عمر دستگاه خود حرفی به میان نمی‌آورند.

 اما به گفته کارشناسان تعمیرات تخصصی تلویزیون سونی طول عمر مفید تلویزیون های مدرن چیزی بین 60 هزار تا 100 هزار ساعت است. طول عمر در واقع ارتباطی با دوام یک تلویزیون ندارد، بلکه یک پارامتر برای سنجش است. از آنجا که شرکت‌های سازنده به صورت رسمی عمر باتری دستگاه خود را اعلام نمی‌کنند، بنابراین این مدت تقریبی است که ما ارائه می‌کنیم.

 چند راهکار برای افزایش عمر مفید تلویزیون 

اگرچه مشخصات فنی می‌تواند نقش مؤثری در طول عمر دستگاه شما داشته باشند، اما عموماً این مشخصه در اکثر تلویزیون‌های باکیفیت و اصل یکسان است. شما می‌توانید با رعایت برخی نکات هرچند ساده، عمر مفید تلویزیون خود را افزایش دهید تا دیرتر مجبور به تعویض تلویزیون خود شوید.

  • تا حد ممکن تنظیمات روشنایی و کنتراست را پایین بیاورید. این باعث وارد شدن فشار کمتری به بک لایت تلویزیون سونی شما می‌شود و در نتیجه طول عمر بیشتری را پیدا می‌کند.
  • در مواقعی از روز که تلویزیون نمی‌بینید، آن را خاموش کنید. این کار باعث افزایش طول عمر بک لایت تلویزیون شما می‌شود.
  • تلویزیون خود را به یک محافظ الکتریکی استاندارد وصل کنید تا نوسان ولتاژ ورودی به دستگاه کنترل شود.
  • تلویزیون را در محیطی با گرمای بیش از حد قرار ندهید. نبود جریان هوای خنک می‌تواند باعث آسیب رساندن به تلویزیون شما شود و عمر مفید تلویزیون را کاهش دهد.
  • مراقب باشید ضربه‌ای به بدنه‌ی تلویزیون شما وارد نشود. هر ضربه می‌تواند باعث سوختن چراغ‌های یک یا چند پیکسل و یا کم نور شدن آن‌ها شود.

پرسش های پرتکرار کاربران

طول عمر مفید تلویزیون LCD چقدر است؟

طول عمر مفید تلویزیون های ال سی دی تحت تاثیر چند فاکتور قرار دارد. اول از همه این که تلویزیون ال سی دی شما جدید است یا از مدل های قدیمی است. دوم این که در طول روز چه میزان از دستگاه استفاده می کنید و چقدر در استفاده از آن به نکات نگهداری از تلویزیون توجه دارد. به صورت میانگین اکثر تلویزیون های ال سی دی می تواندد بین 30 تا 60 هزار ساعت بدون این که کیفیت و وضوح تصویر آنها افت کند کار کنند.

این بدان معناست که اگر برای مثال روزانه 6 ساعت از تلویزیون استفاده کنید، می توانید انتظار داشته باشید که تلویزیون شما بین 14 تا 28 سال دوام داشته باشد که مدت زمان کمی نیست. حال اگر دستگاه شما جدیدتر است و از ال سی دی هایی که با فناوری روز ساخته شده اند استفاده می کنید، احتمالا عمر مفید دستگاه بیشتر است و می توانید مدت زمان بیشتری را از تلویزیون استفاده کنید. البته باز هم همه چیز به این بستگی دارد که چطور از تلویزیون استفاده می کنید و تا چه حد در کار با دستگاه محتاط عمل می کنید.

طول عمر مفید تلویزیون LED چقدر است؟

در مقابل تلویزیون های ال سی دی، تلویزیون های نسل جدیدتر که با فناوری LED ساخته شده اند می توانند بین 40 تا 60 هزار ساعت را بدون افت کیفیت کار کنند. حتی بعضی از مدل ال ای دی های جدیدتر می توانند تا 80 هزار ساعت نیز عمر مفید داشته باشند. 

در نتیجه اگر باز هم به عنوان مثال تلویزیون را روزانه 6 ساعت روشن کنید، به این معنی است که دستگاه شما می تواند تا 39 سال هم دوام داشته باشد. به میزانی که ساعت استفاده از تلویزیون در طول روز بیشتر شود، مدت زمانی که تلویزیون دوام دارد هم کمتر می شود. باز هم در خصوص طول عمر مفید تلویزیون های ال ای دی همه چیز به سال ساخت دستگاه، نحوه استفاده و نگهداری و میزان تایمی که از آن در طول روز استفاده می شود، بستگی دارد.

5/5(1 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید