اشتراک گذاری

کارت گرافیک لپ تاپ سونی

خرابی‌های پیش آمده در کارت گرافیک لپ تاپ Sony منجر به بروز اشکال در تصاویر صفحه نمایش لپ تاپ خواهد شد. بنابراین کارت گرافیک جزو آن دسته از قطعاتی است که در صورت بروز اشکال در تصاویر مانیتور لپ تاپ، صحت عملکرد آن می‌بایست مورد بررسی قرار گیرد. نبود تصویر در مانیتور، وجود خطوط راه راه عمودی از بالا به پایین در مانیتور، خاموش شدن مانیتور، کند شدن تصویر لپ تاپ و مواردی از این دست برخی از علائمی هستند که در صورت مشاهده آنها می‌توان پی به بروز خرابی در کارت گرافیک لپ تاپ سونی برد. خرابی کارت گرافیک لپ‌تاپ سونی به هر دلیل که اتفاق افتاده باشد مهم‌ترین نکته در مورد آن، طی صحیح مراحل عیب‌یابی و تعمیر لپ تاپ سونی توسط کارشناسان متخصص است.

نمایندگی مجاز سونی ارائه‌دهنده تخصصی‌ترین سرویس‌های مرتبط با تعمیر و بهسازی این قطعه به متقاضیان و مراجعان گرامی است. مرکز تعمیر لپ تاپ سونی، تعمیرات این محصول را بر اساس اصول و استانداردهای ذکر شده از سوی کمپانی سازنده انجام دهد و در این راه از پیشرفته ترین تجهیزات بهره می‌برد. در بخش های آتی با خدمات و ویژگی های پارت تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ سونی بیشتر آشنا خواهید شد.

تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ سونی

نشانه های خرابی کارت گرافیک لپ تاپ سونی

همگی موارد درج شده در بخش زیر می توانند نشانه ای دال بر خرابی کارت گرافیک لپ تاپ باشد لیکن در خیلی موارد نیز مشکل از کارت گرافیک نیست و اشکال ایجاد شده می تواند از منبع تغذیه و یا مادربرد لپ تاپ باشد که اجازه انتقال تصویر را به کارت گرافیک نمی دهد. جهت عیب یابی صحیح دستگاه خویش توصیه می‌شود به یکی از مراکز مجاز و استاندارد در حوزه تعمیر لپ تاپ سونی مراجعه نمایید.

در بخش زیر یک راهنمای کلی جهت عیب یابی کارت گرافیک لپ تاپ ارائه شده است. در واقع در این راهنما، به نشانه‌هایی اشاره شده است که با مشاهده آنها می‌توان به وجود خرابی در کارت گرافیک پی برد. به طور کلی نشانه های خرابی کارت گرافیک لپ تاپ سونی –و البته سایر لپ تاپ ها- را می توان در موارد زیر جمع بندی کرد

کند شدن تصویر لپ تاپ

در صورتی که با اجرای کارهای سنگین توسط لپ تاپ (نظیر اجرای برنامه ها و یا بازی هایی با گرافیک بالا) تصویر ارائه شده توسط لپ تاپ کند و بی کیفیت شود احتمالا مشکلی در سیستم خنک کننده کارت گرافیک لپ تاپ سونی به وجود آمده است. رفع تمامی اشکالات فوق با حضور در مرکز تعمیر لپ تاپ سونی قابل رفع است.

خاموش شدن مانیتور

در صورتی که پس از بالا آمدن صفحه ی حاوی آرم ویندوز، صفحه مانیتور شما خاموش می شود به احتمال زیاد یکی از قطعات الکترونیکی مرتبط با کارت گرافیک شما آسیب دیده است.

خطوط راه راه عمودی

احتمال آسیب دیدگی کارت گرافیک لپ تاپ Sonyاست.

با وجود روشن بودن لپ تاپ تصویری بر روی مانیتور خود نمی بینید

در این صورت احتمالاً اشکال دستگاه مربوط به کارت گرافیک لپ تاپ سونی است و می بایست سرویس های مرتبط با تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ بر روی دستگاه اِعمال گردد. برای اطمینان از خرابی کارت گرافیک ابتدا از وصل بودن مانیتور به منبع برق مطمئن شوید. در صورت درستی اتصال، پریز برق دیگری را امتحان کنید.

زمانی که مانیتور روشن می شود سعی کنید آن را به یک لپ تاپ دیگر، مثلاً دستگاه دوستتان، وصل کنید. اگر آن جا هم کار نکرد یک کابل مانیتور دیگر را امتحان کنید. در صورتی که باز هم دستگاه درست کار نکرد و تصویر مانیتور برای شما به نمایش در نیامد، احتمالاً باید به فکر خرید و تهیه یک مانیتور جدید باشید. اگر مانیتور و کابل شما درست کار کردند، مشکل از قطعات دیگر لپ تاپ شما خواهد بود.

تعویض و تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ سونی

خوشبختانه در ارتباط با کارت گرافیک هم امکان تعویض و هم امکان تعمیر وجود دارد. تنها نکته موجود در این میان توجه به نوع تعبیه‌شدگی این قطعه بر روی مادربرد است. اگر چیپ گرافیک روی مادربورد لحیم شده باشد تعویض یا ارتقاء گرافیک لپ تاپ اندکی سخت و زمانبر است؛ ضمن آنکه تعویض آن نیاز به مهارت و تخصص ویژه‌ای دارد تا آسیبی به چیپ گرافیک و مادربورد لپ تاپ وارد نشود.

در غیراینصورت تعویض این قطعه کار نسبتاً آسانی است؛ در این شرایط کافی است تا کادر فنی مرکز تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ، لپ تاپ را باز کرده، کارت گرافیک قدیمی یا معیوب را خارج کرده و کارت گرافیک جدید را جایگزین کنند.

توصیه می‌شود از تعویض کارت گرافیک به دست خودتان یا توسط افرادی که تخصص لازم را ندارند جدا پرهیز نمایید. اگر فقط یک قطعه کوچک از مادربورد آسیب ببیند، دیگر لپ تاپ از دست رفته و باید فکر یک لپ تاپ دیگر باشید. برای تعویض یا ارتقاء کارت گرافیک لپ تاپ سونی یا تعویض چیپ‌های لحیم شده روی بورد الکترونیکی دستگاهی به نام “BGA Machine” تولید شده است. 

برخی ترجیح می دهند از روش هیتینگ یا گرما دادن به مدار و قطعه با سشوار مخصوص گرمایی استفاده کنند که روشی خطرناک است و در آن امکان خرابی کارت گرافیک بالاست.

نمایندگی مجاز سونی

نمایندگی مجاز سونی با بهره‌مندی از حضور کارشناسان زبده و امکانات تخصصی خویش، تمامی تلاش خود را جهت ارائه بالاترین سطح کیفی خدمات و پاسخگویی به درخواست‌های شما هموطنان گرامی – در زمینه فروش و تعمیر محصولات سونی – به کار گرفته است. نمایندگی سونی در «بخش فروش»، تأمین‌کننده‌ی کالاها و تولیدات کمپانی سونی و در بخش « خدماتِ پس از فروش » به تعمیر، بازسازی و ترمیم محصولات سونی می‌ پردازد. تلاش زنجیره وار تمامی واحدها به ویژه تعمیرکاران این مجموعه سبب گشته تا نمایندگی مجاز سونی در طول سالهای اخیر بدل به انتخاب نخست تمامی کاربرانی گردد که به هر دلیل دستگاه آنان دچار اشکال گشته و نیازمند تعمیرات است. شما کاربران گرامی می توانید جهت بهره مندی از خدمات ارائه شده در نمایندگی رسمی سونی از طریق راه های ارتباطی ذکر شده در وب سایت اقدام نمایید.

5/5(2 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید