اشتراک گذاری

روشن کردن چراغ کیبورد لپ تاپ

روشن کردن چراغ کیبورد لپ تاپ باعث می شود کاربران حتی در محیط های تاریک نیز بتوانند کیبورد سیستم خود را ببینند و با آن به راحتی کار کنند. روش های زیادی برای فعال کردن بک لایت لپ تاپ وجود دارد که این روش ها در شرکت های سازنده مختلف با یکدیگر متفاوت است. از این رو در این مبحث قصد داریم به روش هایی که در انواع برند های لپ تاپ استفاده می شود، اشاره کنیم. 

روشن کردن چراغ کیبورد لپ تاپ

نحوه روشن کردن چراغ کیبورد لپ تاپ

نحوه فعال کردن بک لایت لپ تاپ در دستگاه های مختلف با یکدیگر متفاوت است. همچنین در صورت بروز مشکل در لپ تاپ سونی می توانید جهت تعمیر یا تعویض کیبورد لپ تاپ سونی اقدام نمایید.

روشن کردن چراغ کیبورد لپ تاپ سونی

در برخی از مدل های لپ تاپ سونی باید برنامه VAIO Control Center را اجرا کنید و پس از آن به قسمت Keyboard and Mouse بروید. سپس گزینه Backlit Keyboard را انتخاب کرده و  تنظیمات مرتبط با نور کیبورد را انجام دهید. در برخی از مدل ها می توانید از سنسور نور به منظور روشن کردن اتوماتیک چراغ صفحه کلید استفاده نمایید.

روشن کردن چراغ کیبورد لپ تاپ

روشن کردن چراغ کیبورد لپ تاپ لنوو

به منظور روشن کردن چراغ کیبورد لپ تاپ در لپ تاپ لنوو می توانید با کمک کلید های ترکیبی Fn + Spacebar اقدام کنید. همچنین از این طریق می توانید تغییراتی در تنظیمات میزان نور چراغ کیبورد لپ تاپ نیز اعمال کنید. همچنین شما می توانید در صورت نیاز به تعمیر و یا تعویض کیبورد به نمایندگی تعمیر سونی مراجعه نمایید.

روشن کردن چراغ کیبورد لپ تاپ

روشن کردن چراغ کیبورد لپ تاپ Dell

برای فعال کردن بک لایت لپ تاپ دل ابتدا باید به کنترل پنل دستگاه خود وارد شوید. سپس با کمک تنظیمات کیبورد، روی تب Backlight رفته و آن را انتخاب کنید. در این بخش تمام تنظیمات مربوط به چراغ کیبورد وجود دارد.

روشن کردن چراغ کیبورد لپ تاپ

روشن کردن چراغ کیبورد لپ تاپ اچ پی

در سیستم های اچ پی می توانید در حالت های مختلفی نور کیبورد را تنظیم کنید. این حالت ها شامل خاموش، همیشه روشن و Time-Out است. به منظور مشاهده نور کیبورد، لازم است کلید های ترکیبی Fn + F5 را بزنید.

همچنین شما می توانید به حالت بایوس لپ تاپ وارد شده و حالت های چراغ را با توجه به میل خود تغییر دهید. به همین منظور HP Bios را اجرا کرده و گزینه Advanced Setting را انتخاب کنید. حالا با مشاهده منویی می توانید حالت های متفاوت نور کیبورد را انتخاب نمایید.

روشن کردن چراغ کیبورد لپ تاپ

روشن کردن چراغ کیبورد مک بوک

در مدل های اخیر مک بوک که به بازار عرضه شده اند، می توانید نور بک لایت کیبورد را بر اساس نور محیط و با کمک حسگر قوی تنظیم کنید. البته لازم است اشاره کنیم که با استفاده از دکمه های ترکیبی کیبورد نیز می توانید برای فعال کردن بک لایت لپ تاپ اقدام نمایید.

روشن کردن چراغ کیبورد لپ تاپ

چرا کیبورد لپ تاپ من روشن نمی شود؟

زمانی که برای روشن کردن چراغ کیبورد لپ تاپ اقدام می کنید، ممکن است با اختلال در این روند روبرو شوید. این اختلال چندین دلیل دارد که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم:

1. ممکن است دستگاه شما به چراغ کیبورد مجهز نشده باشد

ممکن است برخی از کاربران با این موضوع آشنایی نداشته باشند که در تمام لپ تاپ ها و کیبوردها امکان فعال کردن بک لایت لپ تاپ فراهم نیست. شما می توانید به دفترچه راهنمای دستگاه خود و یا سایت آن مراجعه کرده و از پشتیبانی نور بک لایت اطمینان حاصل کنید. پس از اینکه از پشتیبانی این کلید مطمئن شدید، روش های فعال کردن این قابلیت را در دستگاه دنبال نمایید.

2. ممکن است دستگاه شما از حسگرهای نوری استفاده کند

برخی از لپ تاپ ها همچون مک بوک اپل از حسگر های نوری استفاده می کنند تا نور بک لایت در محیط های پر نور روشن نشود و باتری مصرف نگردد. بنابراین لازم است اطمینان حاصل کنید که دستگاه شما این حسگر را ندارد و یا در تنظیمات برای غیر فعال سازی آن اقدام کرده اید.

3. امکان دارد نور پس زمینه کم باشد

همانطور که می دانید لازم است روشن کردن چراغ کیبورد لپ تاپ را در فضا های کم نور بررسی کنید. ممکن است این نور خفیف باشد و در محیط پر نور شما قادر به مشاهده نور آن نباشید. به این ترتیب باید کلید مناسب را پیدا کرده و بک لایت کیبورد را افزایش دهید. نمایندگی تعمیر لپ تاپ سونی تمامی خدمات مرتبط با تعمیر و تعویض قطعات لپ تاپ سونی را به کاربران گرامی ارائه می نماید.

5/5(2 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید