اشتراک گذاری

تعمیر سوکت شارژ لپ تاپ سونی

تعمیر سوکت شارژ لپ تاپ سونی نیاز به مهارت و ابزار تخصصی دارد. شما در این بخش می توانید با مراحل کلی آن آشنا شوید ولی باید دقت کنید که برای تعمیر آن کافی نیست و باید از متخصصان این حوزه کمک بگیرید. اگر شما با چنین مشکلی مواجه شدید می توانید با مراجعه به نمایندگی sony که تخصص ویژه ای در زمینه حل مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری این برند دارند؛ مشکل خود را حل نمایند.

تعمیر سوکت شارژ لپ تاپ سونی

دلایل خرابی سوکت شارژر لپ تاپ سونی (sony)

 مشکل در شارژر وآداپتور لپ تاپ مشکل رایجی است که غالبا به شکل شارژ نشدن باتری لپ تاپ و یا به صورت عدم شناسایی شارژر در لپ تاپ پدیدار می شود. کاربران ممکن است این مشکل  را از باتری بدانند چون آداپتور لپ تاپ دستگاه را روشن می کند ولی باتری شارژ نمی شود.

دقت کنید که در صورتی که باتری شارژ نشود امکان دارد ایراد از شارژر باشد نه باتری و یا شاید سوکت شارژر لپ تاپ مشکل داشته باشد. سوکت شارژر یا جک آداپتور نیز ممکن است دچار فرسودگی و یا قطعی از روی مادربرد شود.

در مواردی که به دلیل خرابی باتری؛ لپ تاپ فقط با شارژر روشن میشود و باتری شارژ نمیشود؛ ممکن است با این تصور که اتصال شارژر با سوکت بصورت کامل برقرار نشده؛ با فشار آوردن بیش از حد به سوکت شارژر باعث شکستگی سوکت شوند که در این صورت لپ تاپ غیر قابل استفاده خواهد شد.

تعمیر سوکت شارژ لپ تاپ سونی وایو

  • برای تعمیر سوکت شارژ لپ تاپ سونی وایو بایستی قاب لپ تاپ باز شود که در لپ تاپ های sony vaio این کار کمی سخت و زمان بر است چون نیاز به باز کردن کامل قاب دور صفحه کلید و اطراف جک آداپتور می باشد.
  • دانستن این نکته نیزضروری است که این نوع سوکت به سختی در بازار یافت می شود که در صورتی که سوکت مورد نظر یافت نشد باید سیم رابط را از سوکت قبلی جدا کرده و به سوکت جدید وصل کنیم.
  • پس از بازکردن کامل سوکت شارژر لپ تاپ و تعویض سوکت وسیم رابط آن؛ جک آداپتور جدید جایگزین شده و قاب و و اطراف آن بسته می شود.
  • برای تعمیر سوکت شارژ لپ تاپ سونی اگر پس از باز کردن لپ تاپ مشخص شود که قطعی در یکی از سیم پیچ های بخش اولیه آداپتور وجود دارد؛ که باعث عدم خروجی در آداپتور شده است با رفع قطعی مشکل شارژر رفع می شود.

نکات مهم در رابطه با خرابی سوکت شارژر لپ تاپ

نکته ای که باید مد نظر داشته باشید این است که در صورت بروز مشکل هایی از جمله شارژ نشدن باتری لپ تاپ و یا روشن نشدن لپ تاپ با آداپتوراحتمالا به دلیل خرابی آداپتور؛  سوکت شارژر خود لپ تاپ،  باتری لپ تاپ و حتی خرابی کابل های آداپتور باشد که باید مورد بررسی قرار گیرد.

تعمیرات سوکت شارژ لپ تاپ سونی

ممکن است در اثر فشار آوردن و دستکاری زیاد سوکت شارژر، باعث شوید که سوکت شارژر شکسته شود و یا حتی مشکلات جدی در لپ تاپ بوجود آید.

شما می توانید در زمان بروز هریک از مشکلات ذکر شده در بالا از جمله تعمیر سوکت شارژر لپ تاپ سونی، به نمایندگی تعمیرات لپ تاپ سونی مراجعه کنید و از خدمات کم نظیر کارشناسان این مرکز بهره مند شوید.

5/5(1 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید