اشتراک گذاری

تعمیر آمپلی فایر سونی

حتما بارها پیش آمده است که در تالارهای پذیرایی، مساجد و نمایشگاه ها متوجه استفاده از آمپلی فایر شوید. این دستگاه صوت ایجاد شده را با بلندترین حالت ممکن تقویت کرده و آن را پخش می کند. بنابراین برای استفاده در مکان های بزرگ و پخش با کیفیت صدا بسیار کاربری است. اما امروزه مدل های خانگی این دستگاه ها نیز روانه بازار شده و از قضا به محبوبیت بسیاری دست پیدا کرده اند. این دستگاه الکترونیکی که خود از قطعات بسیاری نظیر ترانزیستور، خازن، دیود، مقاومت و … تشکیل شده است، می تواند صدای مورد نظر شما را تا حد امکان بلند و رسا کند.

تمامی قطعات آمپلی فایر روی یک برد الکترونیکی نصب شده و بروز ایراد در هر یک از این قطعات موجب اختلال در عملکرد دستگاه شده و تعمیر آمپلی فایر سونی را ضروری می سازد. خرابی هر یک از این قطعات می تواند موجب بروز اختلال خاصی در عملکرد دستگاه شده و باید نسبت به تعمیر آمپلی فایر sony اقدام کرد. در این مقاله به بررسی نکاتی پیرامون تعمیر آمپلی فایر خانگی سونی می پردازیم.

تعمیر آمپلی فایر سونی

چه موقع اقدام به تعمیر آمپلی فایر سونی کنیم؟

همان طور که گفته شد هر مشکلی در آمپلی فایر نشانه خرابی یکی از قسمت های دستگاه است.  ایراد های زیادی  ممکن است در آمپلی فایر سونی پدیدار شود. به عنوان مثال ممکن است یک یا چند مورد از کانال های خروجی صدا نداشته باشند. مورد بعدی که ممکن است کاربران با آن رو به رو شوند این است که دستگاه خاموش بوده و روشن نشود. زمانی که دستگاه روشن نمی شود می توان حدس زد که انرژی مورد نیاز برای روشن شدن به دستگاه نمی رسد.

پس مشخص می شود که منبع تغذیه آمپلی فایر مشکل داشته و در نتیجه دستگاه روشن نمی شود. کاربران عزیز باید توجه داشته باشند که تعمیر آمپلی فایر سونی باید صرفا در مراکز معتبر و زیر نظر متخصصین انجام شود تا از آسیب های بعدی جلوگیری شود. نمایندگی سونی مرکز سخت افزار ایران یکی از مراکز معتبر در زمینه تعمیر انواع لوازم الکترونیکی این برند بوده و آماده هر گونه خدمت رسانی به مشتریان در زمینه تعمیر آمپلی فایر Sony می باشد.

تعمیر آمپلی فایر Sony و رفع مشکل داغ شدن بیش از حد

در برخی مواقع کاربران آمپلی فایرهای سونی ممکن است متوجه داغ شدن بیش از حد این دستگاه شوند. در مواردی ممکن است این داغ شدن بیش از حد مربوط به باندهای متصل به دستگاه باشد و خود آمپلی فایر مشکلی نداشته باشد.

پس برای رفع این مشکل ابتدا می توانید یک راهکار بسیار ساده را امتحان کنید و آن هم این است که باندهایی که به دستگاه وصل هستند را به صورت تصادفی از مدار خارج کنید و چک کنید که آیا مشکل داغ شدن بیش از حد برطرف شده است یا خیر. اما اگر پس از چک کردن تمامی باندها به این روش باز هم این اختلال برقرار بود باید برای تعمیر آمپلی فایر سونی خود از متخصصین این کار کمک بگیرید.

تعمیر فیوزها در آمپلی فایر خانگی سونی

هر آمپلی فایر چندین فیوز خروجی دارد که ممکن است در اثر عوامل مختلفی مانند شوک های وارد شده به ستگاه دچار خرابی شوند. خرابی فیوزها به صورت سوختن آن ها به وجود می آید و فیوز سوخته متاسفانه قابل تعمیر نبوده و صرفا باید با یک فیوز جدید جایگزین شود. در اینصورت دستگاه به درستی کار نمی کند؛ در مقاله مربوط به مشکلات سینمای خانگی سونی به این مورد اشاره کردیم. 

بنابراین برای تعمیر آمپلی فایر خانگی سونی باید ابتدا فیوز یا فیوزهای سوخته شناسایی شده و سپس یک یا چند فیوز مشابه آن ها خریداری شود. در مرحله بعدی باید پس از جدا کردن آمپلی فایر از برق، محفظه بیرونی آمپلی فایر را باز کرده، فیوزها را پیدا کرده و آن ها را فیوزهای جدید جایگزین کنیم.

هزینه تعمیر آمپلی فایر خانگی سونی

به صورت کلی روند انجام تعمیر آمپلی فایر سونی به این صورت است که ابتدا باید دستگاه توسط تکنسین های مجرب جهت عیب یابی بررسی شده و مشکلات آن و قطعاتی که آسیب دیده اند کاملا مشخص و شناسایی شوند. پس از آن تکنسین مراحل تعمیر و نحوه انجام آن را با مشتری در جریان می گذارد. در این مرحله اگر دستگاه نیاز به تعویض قطعه داشته باشد هزینه تعویض قطعات نیز به مشتری اطلاع داده می شود.

پس از تائید مشتری مبنی بر انجام تعمیرات، تکنسین شروع به انجام تعمیرات می کند. با توجه به روند طی شده کاملا مشخص است که نمی توان هزینه دقیق و ثابتی برای تعمیر آمپلی فایر Sony مشخص کرد زیرا هزینه تعمیرات به عوامل مختلفی نظیر قطعه آسیب دیده، میزان آسیب دیدگی، مهارت تکنسین، کیفیت قطعات استفاده شده و مواردی از این دست بستگی دارد. پس برای تخمین هزینه تعمیرات آمپلی فایر ابتدا دستگاه باید توسط تکنسین بررسی شده و در نهایت میزان هزینه لازم برای تعمیرات سونی مشخص شود.

5/5(1 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید