اشتراک گذاری

نحوه رفع مشکل وصل نشدن دسته به کنسول

ممکن است برخی از کاربران با وصل نشدن دسته به کنسول مواجه شوند و با کنترلر پلی استیشن خود مشکلات زیادی را تجربه کنند. آن ها مدعی شده اند که کنترلر دسته آن ها با کنسول همگام نمی شود. لازم است اشاره کنیم که عدم اتصال دسته PS4 به کنسول مشکل رایجی است که به راحتی می توان آن را برطرف کرد. در ادامه این مبحث نمایندگی تعمیر کنسول بازی را همراهی نمایید تا به راه حل رفع این مشکل اشاره کنیم.

وصل نشدن دسته به کنسول

چرا دسته PS4 به کنسول وصل نمی شود؟

دلایل زیادی برای وصل نشدن دسته به کنسول وجود دارد. در این بخش به دلایل مواجه شدن با این مشکل اشاره می کنیم:

باتری PS4 شارژ نگه نمی دارد.

زمانی که با عدم اتصال دسته PS4 به کنسول روبرو می شوید، توصیه می شود باتری آن را بررسی کنید. چرا که ضعیف بودن باتری PS4 باعث عدم نگهداری شارژ شده و در نتیجه همگام سازی دسته با کنسول را با اختلالاتی مواجه می کند.

اتصال بلوتوث ضعیف است

از دیگر دلایلی که باعث وصل نشدن دسته به کنسول می شود، تداخل ضعیف بلوتوث است. این مشکل غالبا زمانی اتفاق می افتد که بسیاری از دستگاه ها به واسطه بلوتوث به PS4 شما وصل شوند. با وصل شدن چندین دستگاه به PS4 از طریق بلوتوث، اتصال کنترلر دچار مشکل شده و یا قادر به وصل شدن نخواهد بود.

وصل نشدن دسته به کنسول مواجه شوند

کنترلر دچار مشکل شده است

در صورتی که کنترلر دچار مشکلاتی شود، مشکل عدم اتصال دسته PS4 به کنسول اتفاق می افتد و شما قادر به وصل کردن دسته به کنسول نخواهید بود.

راهکار های رفع مشکل وصل نشدن دسته به کنسول

حال که با دلایل وصل نشدن دسته به کنسول آشنا شدید، قصد داریم به راهکار های رفع این مشکل بپردازیم. راهکار ها از قرار زیر هستند:

بیشتر بخوانید »»» آموزش نصب بازی در کنسول

1.کنترلر را شارژ کنید

به منظور رفع این اختلال لازم است ابتدا کنترلر را شارژ کرده و سپس مجددا آن را به کنسول متصل کرده و مورد بررسی قرار دهید. در صورتی که کنترلر را شارژ کردید و باز هم قادر به اتصال آن نبودید، باید مشکل را در قسمت های دیگر کنترلر جستجو کنید. اما چنانچه بعد از شارژ کردن، کنترلر برای مدت زمانی کوتاه به کنسول وصل شد، به دلیل ضعیف بودن باتری شما است که نمی تواند به اندازه کافی شارژ نگه دارد.

2.کنترلر را مجددا همگام سازی کنید

در صورتی که با مشکل وصل نشدن دسته به کنسول روبرو شدید و به صورت بی سیم اتصال حاصل نشد، می توانید از کابل USB استفاده کنید. با کمک کابل دسته PS4 را به کنسول وصل می کنید و سپس مجددا همگام سازی را انجام می دهید. به منظور همگام سازی مجدد می توانید از روش زیر اقدام نمایید:

  • دسته PS4 را از طریق کابل USB به کنسول خود متصل کنید.
  • پس از برقراری اتصال به کنسول، دکمه PlayStation را فشار دهید و نگه دارید. با این اقدامات تنظیمات مربوط به اتصال قدیمی حذف شده و دسته می تواند مجددا همگام شود.

3. کنترلر را ریست کنید

چنانچه روش های بالا را امتحان کردید و پاسخ نداد، لازم است نسبت به ریست کردن کنترلر اقدام نمایید. به منظور انجام تنظیم مجدد کنترلر از طریق زیر اقدام نمایید:

مطالعه مطالب مرتبط »»» تعمیر دسته های دستگاه ps4

وصل نشدن دسته به کنسول مواجه شوند

در صورتی که پس از انجام این مراحل باز هم اتصال حاصل نشد، لازم است یک ریست سخت انجام دهید. به همین منظور می توانید از طریق مراحل زیر اقدام نمایید:

2.9/5(8 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید