اشتراک گذاری

تعویض خمیر سیلیکون لپ تاپ سونی

هر کاری که از لپ تاپ می‌کشید به ویژه کارهای گرافیکی و پردازش‌های سنگین، موجب تولید گرمای زیاد در قطعات الکترونیکی لپ تاپ می‌شود. این گرمای زیاد چگونه رفع می‌شود تا به قطعات مختلف لپ تاپ آسیب وارد نشود؟ با استفاده از سه چیز: خمیر سیلیکون، گرماگیر و فن اما از آن‌جایی که تمامی این قطعات مصرفی هستند و پس از مدتی باید تعویض گردند.

 به همین دلیل یکی از مهم‌ترین خدمات نمایندگی تعمیر تخصصی لپ تاپ سونی علاوه‌ بر تعویض یا تعمیر فن لپ تاپ سونی و گرماگیر، تعویض خمیر سیلیکون لپ تاپ سونی است. اگر دوست دارید بیشتر درمورد خمیر سیلیکون لپ تاپ، دلیل و زمان تعویض آن بدانید، ادامه این مطلب را از دست ندهید.

تعویض خمیر سیلیکون لپ تاپ سونی

خمیر سیلیکون چیست؟

همانطور که اشاره کردیم خمیر سیلیکون یکی از مهم‌ترین عوامل خارج‌کننده گرما از سی پی یو و کارت گرافیک لپ تاپ است اما چگونه؟ درواقع خمیر سیلیکون به عنوان یک انتقال دهنده حرارت بین CPU و آلومینیوم فن قرار می‌گیرد تا حرارت و گرمای کارت گرافیک و سی پی یو را به قطعه گرماگیر انتقال دهد. 

به این شکل است که وقتی بازی‌های سنگین یا نرم‌افزارهای گرافیکی را بر روی سیستم خود اجرا می‌کنید، سیستم شما از گرما منفجر نمی‌شود.

چرا باید خمیر سیلیکون لپ تاپ را تعویض کرد؟

حتی اگر آب هم به مدت زیادی یک جا بماند، می‌گندد چه برسد به مواد شیمیایی مانند خمیر سیلیکون. خمیر سیلیکون پس از گذشت مدت زمانی به دلیل کار بسیار مهمی که انجام می‌دهد یعنی انتقال گرما به گرماگیر، خاصیت خودش را از دست می‌دهد.

 بنابراین باید آن را تعویض کرد. تکنسین‌های نمایندگی تعمیرات لپ تاپ با دقت و حساسیت بالایی به تعویض خمیر سیلیکون لپ تاپ سونی می‌پردازند. بنابراین می‌توانید انجام این کار و تعمیرات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری لپ تاپ سونی را با خیال راحت به نمایندگی لپ تاپ سونی بسپارید.

از کجا بفهمیم زمان تعویض خمیر سیلیکون لپ تاپ رسیده است؟

اگر هنگام اجرای بازی‌های سنگین و کارهای گرافیکی بر روی لپ تاپ، شاهد خاموش شدن ناگهانی یا داغ شدن  لپ تاپ بیش از اندازه بودید، می‌توانید احتمال اینکه زمان تعویض خمیر سیلیکون لپ تاپ سونی فرا رسیده است را در نظر بگیرید.

 توصیه می شود لپ تاپ خود را هر چه سریع‌تر جهت تعمیرات در اختیار تکنسین‌های نمایندگی سونی قرار دهید. کارشناسان این مرکز با بررسی تمامی عوامل نرم‌افزاری و سخت‌افزاری که می‌توانند منشأ بروز این مشکلات باشند، لپ تاپ شما را به بهترین شکل ممکن تعمیر می‌کنند.

نمایندگی تعمیر لپ تاپ سونی

عیب‌یابی موشکافانه و تعمیرات تخصصی با سرعت و کیفیت بالا از جمله ویژگی‌های بارز نمایندگی تعمیر لپ تاپ سونی هستند. تکنسین های مجرب و متعهد واحد تعمیرات لپ تاپ سونی به کاربران این دستگاه، اطمینان می‌دهند که لپ تاپ آن‌ها به بهترین شکل ممکن در مدت زمانی کوتاه تعمیر می‌شود.

اگر شما هم از کاربران لپ تاپ سونی هستید، می‌توانید برای استفاده از خدمات تعمیر تخصصی لپ تاپ سونی توسط این مرکز به یکی از شعب نمایندگی سونی مراجعه کنید.

تعویض کردن خمیر سیلیکون لپ تاپ سونی
5/5(1 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید