اشتراک گذاری

تعویض باتری گوشی سونی

خرابی باتری گوشی های هوشمند امروزی یکی از متداول ترین مشکلاتی ست که کاربران از بروز آن ابراز ناراحتی میکنند. باتری های تعبیه شده در انواع گوشی موبایل سونی مانند سایر گجت های امروزی از نوع لیتیوم یونی است. باتری های لیتیوم یونی از ویژگی های مثبت فراوانی نسبت به باتری های قدیمی تر برخوردارند که از این میان میتوان به چگالی انرژی بالا و جریان الکتریکی بیشتر اشاره کرد. حجم و وزن کم این باتری ها سبب شده اغلب کمپانی های تولید کننده، به استفاده از آن ها روی آورند.

باتری گوشی سونی هم علی رغم برخورداری از ویژگی های مثبت نامبرده، عمر مفید کوتاهی دارد و بر پس از به پایان رسیدن آن، کاملا معیوب میشود و لازم است با نمونه ی دیگری، تعویض گردد. عوامل متعددی در بالا یا پایین بردن عمر باتری ها موثر است. به عنوان مثال، استفاده از شارژهای مرغوب میتواند در جلوگیری از خرابی باتری نقش زیادی داشته باشد. داغ ماندن طولانی مدت این باتری ها نیز میتواند از دیگر عوامل مخرب به شمار رود. به جهت شایع بودن چنین مشکلی، این مقاله را به بررسی اختلالات باتری گوشی سونی و راه های مطمئن تعویض باتری گوشی سونی اختصاص داده ایم.

تعویض باتری گوشی سونی

از کجا بفهمیم باتری گوشی سونی نیاز به تعویض دارد ؟

معمولا باتری های گوشی سونی در مواقع بروز خرابی با نشانه هایی همراه هستند که مشاهده ی هر کدام از آن ها، فر رسیدن زمان تعویض باتری گوشی سونی را به همراه دارد که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت :

خوردگی باتری گوشی موبایل سونی

به دقت باتری گوشی خود را مشاهده کنید در صورتی که پایانه های آن (قسمت فلزی که با گوشی در تماس است) دچار خوردگی شده باشد باتری گوشی شما خراب شده است و زمان تعویض آن فرا رسیده است.

 تغییر حجم باتری

باتری خود را از گوشی خارج کنید و اندازه آن را به دقت بررسی کنید. در صورتی که تغییر حجم داده باشد و به اصطلاح باد کرده باشد یعنی باتری شما خراب شده است و باید اقدامات لازم جهت تعویض باتری گوشی سونی به عمل آید.

چرخش سریع و راحت باتری

از دیگر راه های تست سلامت باتری گوشی های موبایل، تکان دادن و چرخاندن آن بر یک سطح صاف است. باتری خود را روی یک سطح صاف قرار دهید آن را بچرخانید در صورتی که سریع و راحت چرخید به معنای خرابی باتری و فرا رسیدن زمان تعویض باتری گوشی سونی است.

 گرم شدن بیش از حد باتری

در صورتی که گوشی شما بعد از زمان کوتاهی کار کردن داغ می شود ممکن است از نشانه های خرابی باتری موبایل باشد

 خاموش شدن گوشی بدون تمام شدن باتری

اگر گوشی شما با داشتن 20 یا 30 درصد باتری خود به خود خاموش می شود باید تست سالم بودن باتری گوشی را انجام دهید.

تعویض باتری گوشی سونی با باتری اورجینال

همانطور که گفته شد باتری های گوشی های موبایل سونی، بعد از تمام شدن عمر مفید مشخص شان، کارایی خود را به طور کامل از دست میدهند. در چنین مواقعی گوشی موبایل به سختی قابل استفاده است و توانایی نگه داشتن شارژ به مدت محدود را نیز نخواهد داشت. در چنین مواقعی، تعویض باتری گوشی سونی ، تنها راه بازگرداندن سلامت دستگاه است. البته تعویض باتری گوشی سونی ،نیازمند رعایت برخی نکات است. اولین نکته، استفاده از باتری اورجینال و اصلی سونی است. دومین نکته این است که تعویص باتری حتما توسط فرد کارشناس و باتجربه انجام بگیرد. واحد تعمیر نمایندگی سونی  یکی از معتبر ترین و قابل اعتماد ترین مراکز ارائه ی خدمات تعمیر و تعویض باتری های گوشی موبایل سونی است.

نمایندگی سونی

خدمات و سرویس های نمایندگی مجاز سونی  تنوع و کیفیت بسیار بالایی دارد. این مجموعه هم اکنون در شعب مختلفی مشغول به ارائه ی خدمات است و فروش و تعمیر انواع محصولات این کمپانی را به عهده گرفته است. تمام خدمات فروش و پس از فروش که این نمایندگی در اختیار کاربران قرار میدهد، شامل گارانتی نیز می باشد. حضور مشاوران و کارمندان با حوصله، تاثیر بسیاری در انتخاب مشتریان دارد. بهره مندی از خدمات ارائه شده توسط مشاوران، به مشتریان این امکان را میدهد تا با خیال راحت به خرید محصولات مورد نظر خود بپردازند و از ویژگی های خاص هر محصول آگاه شوند. همچنین نمایندگی گوشی سونی  قادر است تمامی اشکالات پیش آمده در محصولات سونی را برطرف کند و دستگاه را کاملا سالم به کاربران عزیز خود تحویل دهد

5/5(144 امتیاز)
اشتراک گذاری