اشتراک گذاری

تکنولوژی تلویزیون ۴K چیست ؟

۴K یک وضوح تصویری استاندارد در فیلمبرداری و کارت گرافیک رایانه است. تعداد پیکسلهای فرمت ۴کی چهار برابر فرمت فول اچ ‌دی میباشد . استاندارد UHD دقیقا سایز ۳۸۴۰×۲۱۶۰ است. استاندارد قبلی QHD 2560×۱۴۴۰ بود. ۴K دقیقا سایز و عمقی ۲ برابر دارد. وضوح فرمت مذکور ۴۰۰۰ پیکسل در هر رزولوشن افقی است . این فرمت در سرویس یوتیوب‌ استفاده میشود .

تلویزیونهای اچ دی با کیفیت ۱۰۸۰p؛ رزولوشنی برابر با ۱۹۲۰ در ۱۰۸۰ پیکسل دارند . این رزولوشن در استاندارد ۴K به ۴۰۹۶ در ۲۱۶۰ پیکسل میرسد. یعنی رزولوشنی برابر استاندارد ۱۰۸۰p که هم اکنون در تلویزیونهای اچ دی و دیسکهای بلوری در دسترس است .

کمپانی سونی قیمت انواع تلویزیون‌ ۴K خود را کاهش داده است . با این حال ارزانترین آنها هنوز ۵ هزار دلار قیمت دارد. کمپانی Seiki اعلام نموده به زودی تلویزیون‌های اولترا اچ‌ دی با قیمت بسیار پایین ۱۳۰۰ دلار را روانه بازار خواهد کرد. بدین ترتیب قرار نیست قیمت انواع تلویزیون‌ ۴K برای مدت زمان طولانی گران باقی بماند.

ریشه های اصلی تکنولوژی ۴K به صنعت سینما باز میگردد. اواخر دهه ۹۰ جورج لوکاس نویسنده و کارگردان مشهور  تصمیم گرفت فرمتهای جدید دیجیتالی را جایگزین فیلم کند. بعد از انتشار نسخه HD اپیزود اول جنگ ستارگان با عنوان “The Phantom Menace” در سال ۱۹۹۹، جورج لوکاس تصمیم گرفت اپیزود دوم “Attack of the Clones” را در سال ۲۰۰۲ و با کیفیت کاملا دیجیتال ۱۰۸۰p منتشر کند. اما کیفیت ۱۰۸۰p برای صفحه نمایشهای غول پیکر سینما کافی نبود .

چنانچه فردی در ردیف اول صندلی سینما مینشست ممکن بود تصویر را نرمتر و به صورت شبکه پیکسلی مشاهده کند. به همین منظور سازمان ابتکارات سینما (DCI) در مارس ۲۰۰۲ با هدف ایجاد یک استاندارد دیجیتال شکل گرفت. بر اساس تلاش های این سازمان که با کمپانی های بزرگ فیلم سازی همکاری دارد، ۲ رزولوشن جدید با عنوان ۲Kو کمی بعد در سال ۲۰۰۵ ۴K معرفی شد. اولین فیلم ۴K در سال ۲۰۰۷ و توسط وارنر بروس منتشر شد. لازم به ذکر است ، انواع تلویزیون ۴K امروزه طرفداران بسیاری را به خود جلب کرده است .

نمایندگی سونی ، واحد های تعمیرات سونی را مجزا راه اندازی کرده است . کاربران چنانچه با افت عملکرد دستگاه مواجه شدند میتوانند به مرکز تعمیرات سونی مراجعه نمایند . کارشناسان نمایندگی سونی با سرلوحه قرار دادن اهداف مشتری مدارانه به فعالیت میپردازند . کارگاههای فنی این مرکز به ابزارالات مدرن و درجه یک تجهیز شده است . مدیریت نمایندگی سونی جمعی از کاشناسان را ملزم به خریداری و به روز کردن کارگاهها کرده است .

به همین دلیل کیفیت خدمات ارائه شده در نمایندگی رسمی سونی قابل مقایسه با سایر تعمیرگاهها نمیباشد . کادر مجرب ما پاسخگوی سوالات شما در زمینه ویژگیهای انواع تلویزیون ۴K میباشند . مرکز تعمیرات سونی تمام توان خود را در تعمیرات بر اصل رضایت کاربران بنا نهاده است .

 تعمیرات تلویزیون سونی / تعمیرات تلویزیون سامسونگ / تعمیرات تلویزیون پاناسونیک / تعمیرات تلویزیون توشیبا / تعمیرات تلویزیون شارپ / تعمیرات تلویزیون ال جینمایندگی اصلی آل این وان / نمایندگی اصلی تی وی مانیتور

5/5(1 امتیاز)
اشتراک گذاری